Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyi az esélye annak, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi az esélye annak, hogy később is boldog kapcsolatban éljünk?

Figyelt kérdés
Egy éve vagyunk együtt a párommal. Már a kapcsolat kezdetén előjött az a kérdés, hogy hány gyereket szeretnék. Én nem szeretnék egyet sem. Mondtam a páromnak, hogy sosem szerettem volna gyereket. Nem vágyok rá, mert az nem az én életem lenne, nekem nem való gyerek, és tönkre is tenne, ha lenne. Ő szeretne egyet. Ezért mondtam neki, hogy akkor lehet, hogy nem kellene folytatni. Ő azt mondta, hogy ne foglalkozzunk ezzel, mert az még messze van. Ő is és én is úgy kezdtünk el ismerkedni, hogy hosszútávú kapcsolatot kerestünk. Egyikünk sem keresne rövidtávú kapcsolatokat. Nagyon megszerettük egymást, és nagyon jól működik a kapcsolatunk. Nagyon boldogok vagyunk együtt, mással el sem tudnám képzelni az életemet. Az az egy probléma, hogy mindketten abban reménykedünk, hogy megváltozik a másik véleménye a gyerekvállalással kapcsolatban, amit nem hangoztatunk egymásnak. Én mástól hallottam, hogy azt mondta a párom, hogy bízik abban, hogy később szeretnék majd gyereket. Én pedig magamban szoktam mondogatni, hogy bárcsak azt gondolná, hogy mégsem vágyik gyerekre. Arra lennék kíváncsi, hogyha sokáig együtt lennénk, és ilyen jól működne a kapcsolat, akkor a párom keresne mást, akivel családot alapíthat, vagy inkább elfogadná, hogy nem lesz gyerekünk, és együtt maradnánk? Nyilván van esély mindkettőre, csak kíváncsi vagyok arra, hogy más került-e már ilyen szituációba, és arra, hogy hogyan döntöttek.

2021. márc. 30. 09:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem fogadta el, hogy nem akarok gyereket és később én lettem a hibás, én "ámítottam".
2021. márc. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Sajnálom. Meddig voltatok együtt?
2021. márc. 30. 09:57
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem olyan kérdés, amiben kompromisszumot lehet kötni, így ez nálam borítaná az asztalt. (Szerencsére nálunk szóba se jöhet a gyerek és remekül elvagyunk ezzel így, de volt olyan pasim, aki azért szakított velem, mert azt mondta, hogy ő tradícionális családot akár, gyerekekkel, mindennel, és jogos volt a részéről szerintem. Minek vesztegetitek egymás idejét, ha véletlenül se ugyanúgy képzelték el a jövőt?!)
2021. márc. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Az a problémám, hogy annyira szeretem őt, hogy belerokkannék, ha elveszíteném, de abba is, ha gyereket kellene szülnöm meg nevelnem. Így most egy olyan helyzetbe kerültem, amit megoldhatatlannak látok.
2021. márc. 30. 10:19
 5/28 A kérdező kommentje:
Igazad van. Az elején, amikor még nem kötődtünk annyira egymáshoz, akkor kellett volna befejezni.
2021. márc. 30. 10:20
 6/28 anonim ***** válasza:
11%
Pedig maga gyerek egy új, értelmes dimenziót nyit az ember életében. Egy idő múlva a nihilista, önző életmód unalmas lesz, sehova nem vezet. Mi sem akartunk gyereket, de valahol tudtuk hogy ez nem végleges döntés. Azóta sem bántuk meg, sőt! Persze mindenki maga dönt, de aki akar gyereket az nem fog lemondani róla. Majd 50 évesen fogja a fejedhez vágni, hogy elvetted tőle ezt. Egy éve vagytok együtt, de ez nevetségesen kevés idő ahhoz, hogy bármilyen hosszútávú következtetést vonj le pro és kontra.
2021. márc. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%

"Egy idő múlva a nihilista, önző életmód unalmas lesz, sehova nem vezet"


Meséld már el, hogy kivel szemben önző? Egy meg nem született gyerekkel szemben?


Vajon ki a nagyobb önző, aki nem vállal gyereket, mert tudja, hogy nem való neki vagy az, aki a nyomorba is odaszüli, mert neki senki ne mondja meg, hány gyereke legyen?


Rohadtul utálom ezt a típust, én sem megyek oda a gyereket vállaló emberekhez, hogy miért vállaltak gyereket, akkor a gyerektelent miért kell savazni és önzőnek kikiáltani?

2021. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Látod kérdező ez a baj az emberekjel. Nem lehordani akarlak csak rávilagítani.


A szőnyeg alá söpörtetek valamit amit nem lett volna szabad. Ez nem kompromisszum tárgya.


És íme itt az élő pelda hogy az emberek akkor is kapcsolatban maradnak csak mert szerelmesek mert most jó, miközben eleve veszett ügy hosszútavon.


A szerelem nem tart örökké. Te is tudod. Ellenben ha valaki akar v épp nem akar gyereket az nem fog csak úgy megváltozni. Ha megis akkor oké de erre mennyi esélyt látsz?


A szerelem kevés és előbb utóbb ha a köd felszall akkor előjön, jonnek a konfliktusok és egymáshoz vágjátok ezeket. Nem fair senkitől sem elvárni hpgy mondjon le valamirőp ami fontos neki. Neki a gyerek, neked a gyerektelenség.


Igazából azért mimdehy mit mondunk, mert úgyeem fogsz kilépni de előbb-utóbb ennek nem lesz jó vége. Addig meg csak áltatjátok magatokat.

2021. márc. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire vagy egyébként fiatal? 18-20 körül még változhat a véleményed, magamból kiindulva is. 18 évesen azt gondoltam ó, majd szeretnék egy gyereket, de bőven elég 30 felett. Aztán ahogy teltek az évek, egyre előrébb hoztam a dolgot fejben.

Bár erre nyilván ne alapozzatok. Hát figyelj, az is lehet, hogy a párod "elfogadja" hogy nem akarsz gyereket, de titkon ugyanúgy reménykedik majd 40 éves korotokig, aztán egyszer átkapcsol az agya és elhagy, mert ő apa akar lenni, jobb későn, mint soha alapon. Vagy élete végéig boldogtalan lesz veled, mert nem lett soha gyereke. Ez nem olyan dolog, amit elfogadsz, hogy "hát jó, a feleségem piros kocsit akar én meg feketét, de piros lett, hát istenem ez van". Szerintem rosszul csináltátok ezt a halogatást. Ha az elején kiderült hogy nem ugyanazt akarjátok az életben, akkor kár arra várni, hogy a másik megváltozik. Bár a kor is fontos ebben, mert a vőlegényem hasonlóképpen nem akart gyereket 20 évesen, aztán egyszer csak eldöntötte, hogy mégsem lenne rossz egy gyerek.

2021. márc. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Én 24 éves vagyok, a barátom 23.

Sokan mondják, hogy majd 10 év múlva úgy is szeretnék. Ezt miből gondolják? Változhat az ember az idővel, de arra nagyon kevés esélyt látok, hogy annyira megváltoznék. Már egész kiskorom óta ódzkodtam a gyerekvállalástól, amikor majdnem minden kislány kisbabáról álmodozott. Annyira távol áll tőlem az anyaság, hogy szinte semennyi esélyt nem látok arra, hogy ez bármikor is az én szerepem legyen.

Azon is gondolkoztam, hogy megbeszélem a párommal, hogy mit tegyünk. Megmondom neki, hogy ne várjon a csodára, vagy legyünk együtt addig, ameddig jó neki gyerek nélkül. Ez is lehet egy opció.

2021. márc. 30. 11:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!