Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Olvasók akiknek ment már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olvasók akiknek ment már tönkre párkapcsolata, mik voltak az első jelei a süllyedő hajónak és mi volt az a pont ahol már biztosan tudtádok hogy ennek nem lesz jó vége?

Figyelt kérdés
Jelenleg nehézségeken megyünk keresztül a párommal és gyakran kételkedek a kapcsolatunk erősségében. Tudni szeretném másoknál milyen jelek mutatkoztak amelyek megjósolhatták volna a kapcsolat közelgő halálát.

2021. ápr. 4. 09:53
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
81%
A tekintetbe minden benne van. Én a szemén vettem észre, hogy nem biztos az érzéseiben. Így több teret adtam neki, időt javasoltam és szép lassan kiléptem. Szerettem, szép nő volt de labilis.
2021. ápr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
85%

#19 Igazad van, a gyerekkori minták tényleg rengeteget meghatároznak.


Viszont mindkét félnek dolgoznia kell a kapcsolaton. Ha csak az egyik teszi, akkor veszett fejsze nyele. Én is jártam pszichoterápiára, rengeteg önismereti anyagot fogyasztottam el, és úgy érzem, nagyon sokat fejlődtem az utóbbi években, de a kapcsolatunk egy helyben toporgott. Sőt, egyre rosszabb lett, ahogy egyre többet megengedett magának, például állandóan parancsolgatott. Ha meg is beszéltem vele, kb. 2-3 hétig tartott a pozitív változás, utána kezdődött minden előlről.


Utolsó megmentési kísérletként kértem az akkori páromat, hogy forduljon ő is pszichiáterhez, főleg úgy, hogy ő egy konkrét diagnózisra tippelt magát illetően. Már 1-2 éve mondogatta akkor, hogy ő valószínűleg az, és EGYSZER majd kivizsgáltatja. Még akkor sem volt hajlandó cselekedni, amikor már nagyon kifelé állt a szénája. Megkérdeztem, hogy miért. Nagy nehezen kinyögte, hogy attól fél, hogy bebizonyosodik: ő a hibás a saját sikertelensége, problémái miatt. Hát, ezt már eddig is tudtuk, mert mégis ki más lenne a felelős az ő életéért?

2021. ápr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Apránként, óvatosan elkezdett leválasztani a barátaimról. Nem volt éles váltás, de 6-7 hónap után tudatosult bennem, mennyire elszigetelt. Ez volt akkora red flag, hogy onnantól elkezdtem figyelni az érzelmi bántalmazó kapcsolatok többi klasszik ismertető jelére és sajnos sorra pipálta ki őket.. onnantól már nem tűrtem sokáig a helyzetet, de visszagondolva a viselkedésére (önbizalmam módszeres leépítése, anyagi fölérendeltségre törekvés, kontroll, indokolatlan féltékenység) ma már látom, hogy kb az utolsó pillanatban léptem le, mielőtt nagyon elfajult volna.
2021. máj. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!