Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha vki könnyedén lezárna egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha vki könnyedén lezárna egy kapcsolatot, amolyan idiota tibeti bölcs elveivel, akkor nem is szeret?

Figyelt kérdés

Annyira zavaro, vagy inkább fáj amikor olyanokat mond a párom hogy nem ugy kell fogni ha barminek vége hogy az rossz hanem az egy tanulsag es kell a fejlodeshez. (Ezt az exe mellett tanulta meg hogyan eljen tul egy szakitas es hozza tovabb a mi kapcsolatunkba ezt az idiota elveit, azaz sebaj lenne neki ha szakitunk mert szerinte az fejlodest szolgal meg stb)

Valamint olyanokat is mond mikor hárit mikor en arrol beszelek hogy legszivesebben mindig vele lennék, hogy ilyen nincs mert barmikor beuthet vmi akár pl autobaleset, nem tudhatunk előre soha semmit igy kell elni.



Oke hogy valahol igaza van. De ezeket a párjának(mondja), es teljesen ugy jon le az ilyenjeivel hogy -sebaj ha vege lenne mert tanulunk belole- mintha nem is szeretne de kicsit sem..


Szakitás gyanus?



#miert van velem
2021. ápr. 9. 23:24
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
Olvasta..agyal..remelem nem folyunk bele es inkabb joejt kiván :D
2021. ápr. 10. 00:53
 32/45 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként én attól, hogy nem értek egyet a kérdezővel, nem állnék így bele. Ugyanis valóban nem tudjuk, hogy a pasas egy bölcs ember vagy egyszerűen előre védi magát a csalódásoktól és nem mer szeretni. Merthogy ez elég gyakori viselkedési minta.

Amit mond, elviekben igaz. De ha minden szerelmes közeledést ezzel csap le, akkor a nő joggal érezheti hogy az ő érzelmei semmibe vannak véve.

Annak ellenére, hogy több, mint negyven év tapasztalattal a hátam mögött pontosan tudom, hogy a szerelem egy illúzió, mégis vágyom erre az illúzióra. De már a helyén tudom kezelni, tehát várhatóan nem fogok túl nagy hülyeségeket csinálni.

Azonban a buddhista bölcselet lényege az is, hogy meg kell élni a pillanatot a maga teljes gyönyörűségében. És ez egy szerelmes pillanat is lehet.

Kérdező, ezt is mutasd meg neki, vagy kérdezd meg, hogy nem menekülésre használja-e a bölcselkedést.

2021. ápr. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

Végre valaki engem is ért akkor, nem csak őt :)


És igen igy erzem hogy nagyon is benne tartja a pakliban ezekkel, hogy szakitani fogunk, elvegre ugy sem tart semmi örökké.

És addig sem engedi el ezt a képet, legalább mig együtt vagyunk. Legalább addog tudná megélni akkor.


Folyamat red flag van igy bennem.


Mivel az ilyen es hasonlo beszelgetéseink kicsit feszkot keltenek (teljesen olyan, mintha en értunk harcolnèk, ő meg ellenünk-igy teljesen ugy néz ki mintha csak en akarnèk vele lenni ő meg arrol győzködne hogy nem kell ragaszkodni senkihez), csak ezért, ahogy tegnap is, felajánlottam hogy hagyhatjuk is a témát, nem muszáj belemenni(de amugy tartjuk azt hogy mindig minden meglegyen beszélve, csak épp ez a mostani nekem fáj..), és most ez van, hogy èlt is ezzel a lehetőséggel, hogy ezeket inkább haggyuk, (nem akar feszkot magának sem), és lapoztunk most.


Nem irt a tegnapira, ma jeleztem hogy valszeg tegnap már fáradt voltam csak..., és lapoztunk erről most.


Ebben az egeszben nem is a vita zavarna igazábol, elvek egymáshoz viszonyitasa meg stb, hanem hogy nem olyannal vitatkozom aki mondjuk nem jelentene ugy semmit, hanem mintha a kapcsolatunkrol lenne szo. Én aki ragaszkodna kötődne, és ő, aki mintha arrol "győzködne" hogy nincs értelme kötődni. Ez oké lenne random emberrel beszélgetve, de a saját párommal már nagyon nem az.

2021. ápr. 10. 09:32
 34/45 A kérdező kommentje:

Én is tudom hogy bàrkmikor bárminek vége lehet, de nem erről győzködinaz ember sztem akit szeret, hanem azt mondja amit en hogy legszivesebben mindig veled lennék. Akkor is ha nem lehetne akkor is ha ez nem racionális. Attol még ezt érzi az aki szeret és erre vágyik.


Szerintem

2021. ápr. 10. 09:34
 35/45 A kérdező kommentje:
Nem tudom reménykedjekne abban hogy ha atmenet is (mint amit ő velem sejtet),megtudja e így élni velem az mellett hogy hidegen hagyja egy lehetséges szakitás.
2021. ápr. 10. 09:36
 36/45 A kérdező kommentje:

Megirtam 1 sorban ezt is.

Csak olyan mintha a fallal beszélnék..

2021. ápr. 10. 09:38
 37/45 A kérdező kommentje:

Ah visszairt.nemigen erti (neki ugye nem a kerdest kuldtem meg hanem pár lényegi sort)es szerinte tulkombinàlok.

Hát nem tudom reszletezzem e neki. Nekem nehéz nagyon

2021. ápr. 10. 09:42
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Új válaszoló vagyok, és teljesen megértelek. Átjött ez a leírásodból, válaszaiból.

Nekem is filozofikus alkat a párom, én is az vagyok valamennyire, de a pillanatot mindketten szeretjük megélni. Nagyon erősen kötődünk és szeretjük egymást. Pedig tisztában vagyunk vele, hogy nem biztos, hogy ez a kapcsolat örökké tart. Szoktunk is beszélni a bizonytalan jövőről, életről, értékekről, múlandóságról stb.


Üzenem annak a válaszolónak, aki szerint nincsenek egy szinten, meg a kérdező hisztis, nem szereti stb, hogy nem igaz. Vagyis de, érzelmileg nincsenek egy szinten: a pasi elzárkózik az érzelmek elől,a lány szeretne kapcsolódni, de ha a másik fél nem engedi akkor ez szenvedés. Ráadásul igen, feszültséget szül, mert egyszerre szeretné, de úgy érzi, hogy a másik nem, és hülyén érzi magát, hogy olyasvalakiért küzd, akinek nem is kell.

Szerintem nincs túl az exén vagy legalábbis az ex hatásán, inkább hagyd (nem szoktam mindig ezt tanácsolni, de itt érződik, hogy nem vagytok egy hullámhosszon). Nem akar érzelmileg kapcsolódni. Nem rózsaszín ködben kell lángolni mindenáron, de kötődni kell egy kapcsolatban, nem lehet így elzárkózni.

2021. ápr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

Részleteztem megis. Nem tudom mennyit fogunk ezen most "vetyengeni"

Nekem gyengiti a kapcsolatunkba vetett hitem az hogy bearnyekolja olyanokkal hogy nem kell ragaszkodni senkihez. Legalabb ezzel képben van most.

2021. ápr. 10. 09:46
 40/45 anonim ***** válasza:

09:43 vagyok

Közben írtál.

Nem jó a kommunikáció. Érzelmileg nem akar kapcsolódni, nem is ért. "Mintha a fallal beszélnék".

Meg hogy túlkombinálod. Nem, teljesen jól érzed. Érted az érzéseid, foglalkozol velük, az övéivel is. Ő még a sajátjával sem, azt sem érti.


Nehéz így elmagyarázni neki, de azért próbáld meg. Esetleg inkább személyesen ejtsétek meg ezt a nagy beszélgetést. De szerintem ints búcsút neki. Igen, ez a lecke számára, hogy kötődés nélkül nincs kapcsolat. Igen, szakítani fáj, ha kötődik az ember, de kockázat nélkül nincs nyereség.

Ha érez valamit irántad, akkor talán felfogja majd. De ebben az állapotában így nem fejlődik. Neki pedig erre van szüksége. Most az exe után csak az egyik oldalt járta be, hogy miért rossz kötődni. Most meg kell értenie, hogy mégis miért fontos. De ha nem éri megint egy sokk, nem fogja megérteni.

2021. ápr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!