Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, ezek a dolgok nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, ezek a dolgok nagy nyomást helyeznek rám a páromtól és nem érzem pozitívnak őket, sőt, néha már dühöt vált ki belőlem. Szeretném egy szakemberrel átbeszélni, tudtok valakit ajánlani? Mit gondoltok az egészről?

Figyelt kérdés

Huszonévesek vagyunk a barátommal, 1 éve vagyunk együtt. Sajnos egyre több dolog kezd szó szerint halálra rémiszteni, olyan érzésem van, mintha fulladoznék, mintha egy súly agyonnyomna. Róla tudni kell, hogy elhanyagolt, bántalmazott kisgyerek volt és ezek miatt olyan, amilyen. Én ennek az ellenkezője vagyok, velem rengeteget törődtek és segítettek, sőt már rám erőltettek dolgokat, sosem tudtam magam kellőképpen önállónak vagy felnőttnek érezni. Írok pár példát a páromról:


- Nem tud nélkülem aludni. Hívták a munkahelyén többször csapatépítőre, de nem hajlandó elmenni emiatt. Sőt, még olyat is mondott, hogy nem bírná ki ha én elmennék vagy ha olyan munkám lenne, hogy utaznom kéne valahova

- Azt mondta nem bírná ki, ha nem lenne home office és minden nap 8 órát külön kéne lennünk, igazából pár órát is alig bír ki

- A családjával megromlott a kapcsolata, a régi barátságait se ápolja, pedig szoktak neki írni, de nem érdekli. 1-2 kollégával jóban van, de ha felmerült, hogy velük találkozzon (amiből persze nem lett semmi), még akkor is azt mondta, hogy vinni akar engem is

- Mondta, hogy neki csak én vagyok a stabil pont

- Állandóan azt mondja, hogy nekem akar jót és engem figyel, de olyan dolgokat hoz fel, amik teljesen triviálisak. Pl. nála töltöttem pár napot mikor még nem éltünk együtt és találkoztam egy barátnőmmel közben, mondogatta, hogy ez a közös időnkből megy el, de ő csak engem figyel, hogy jól érezzem magam

- Ezerszer elmondta, hogy tökéletes vagyok szerinte. Többször hozzátette, hogy szerinte ő férfiként kevesebb, mint én nőként. Mondtam neki, hogy ez nem igaz és hogy sajnos én sem vagyok tökéletes, ezen csak kiakadt, hogy miért nem örülök ennek hogy így látja


Mit gondoltok? Kezdek teljesen összeomlani, szeretnék keresni egy szakembert neki és magamnak is, mert irreális dühöt érzek folyamatosan. A legkisebb normális gesztus is feldühít már (pl. ha rám adja a kabátot vagy ha főz valamit), tudom, hogy részemről ez se normális dolog. Egyikünk se dolgozta fel a gyerekkori sérelmeit és így ez tragikussá kezd válni.



2021. ápr. 12. 10:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Huh hát ez nehez dolog.

Én nem tudnek egy ilyen emberrel együtt lenni de ez az en szegénysegi bizonyítványom.


Igen ehhez szakember kell mert ez nem normális. Kezd atmenni mániakusba. Ezekből lesz a féltékenység, a teljes lekorlátozás, a nem mehetsz sehova.

Neki gyakorlatilag nincs elete rajtad kívül, ami lenne vagy aki lenne azt is elhanyagolja. És mondanom sem kell hogy ez nem normális.


Egyik legjobb barátnőm van hasonló helyzetben, bár az ő barátja brutalisabb szinten van ehhez képest (a leírasod alapján).


A probléma hogy ezt ti ketten nem fogjatok tudni megoldani. Ehhez szakember kell.


Sajnálom a baratodat mert biztos nem szándékosan ilyen, de ennek nem lesz jó vége. Minel hamarabb orvosolni kell.

2021. ápr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

Ha idegesít,akkor miért szeretnéd folytatni a kapcsolatot?

Persze én is annak a híve vagyok,hogy oldjuk meg a problémákat, de ha ilyen toxikusnak gondolod, ahogy a #-ben említetted,akkor ez csak rosszabb lesz neked

Egy embert nem lehet gyökerestől megváltoztatni, ő egy ragaszkodó személyiség

2021. ápr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért érzed fullasztónak, mert fojtogatnak.

Ez az ember koloncnak tökéletes, partnernek kevésbé.

2021. ápr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

#2 annyiban nem értek egyet hogy persze van aki ragaszkodóbb és van aki kevésbe de ez túlmutat az alap személyisegen. A srác lelkileg sérült valószínűleg.


Itt már többről van szó, mentalis problémáról. A leírasból nekem ez jön le.

2021. ápr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen jó szakembert találsz, addig nem fogsz javulni amíg a párod az életed része. Jól látod, beteges amit művel - neki lenne szüksége elsősorban szakemberre, nem pedig neked.
2021. ápr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Főleg azért mert nagyon fiatal vagy és szerintem egy éves kapcsolatban még csak most kezdtek kibontakozni, pláne,ha már együtt éltek

Persze kívánom,hogy mielőbb oldódjon meg a problémátok, csak próbáld más szemszögből is megközelíteni😊 2-es voltam

2021. ápr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
A csajok amúgy szeretik a vámpíros sztorikat. Na itt a vámpír. 😂 Egyből nem is olyan romantikus, hogy leszopják az energiád napi szinten. Nem kell neked szerintem pszichológus csak dobd le magadról az egészet. Felszabadító érzés lesz.
2021. ápr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy te szerelmes vagy. Én nem tudnék egy ilyen embert szeretni, de mások vagyunk :)
2021. ápr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem neked kell szakemberhez fordulnod, hanem neki. Nagyon beteg dolgai vannak, és hamar komoly bajba fog kerülni emiatt.

Te is veszélyben vagy, mert ami elsőre cuki ragaszkodásnak tűnik, később vak féltékenység és birtoklás vágyba fog átcsapni. Majd megkapod, hogy nem mehetsz barátokhoz, nem beszélhetsz velük, ha meg szakítani akarsz, jön a lelki terror, hogy ő nélküled nem tud élni, öngyilkossággal fog fenyegetni.


Ezt elkerülendő, minél előbb kell szakembernek foglalkoznia vele, te meg követeld ki a nagyobb szabadságot.

2021. ápr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez borzasztóan fullasztó és neki kéne szakemberhez mennie. Nem csodálom, hogy kezdesz megrémülni. Ezzeo csak azt éri el, hogy egyik nap elmenekülsz a fenébe.
2021. ápr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!