Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek ez megcsalásnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez megcsalásnak számít? Vagy még megbocsájtható?

Figyelt kérdés

Már szakítani készültünk, rengeteg probléma volt a kapcsolatunkban amit nem tudtunk megbeszélni, állandóan veszekedtünk, nem voltunk boldogok. Kb 2 nappal a szakítás előtt a párom együtt aludt egy lánnyal részegen, de elmondása szerint nem feküdtek le. Aztán szakítottunk, pár hétig voltunk külön. Eközben ez a lány nagyon tepert, de a párom végül megkeresett, hogy szeretné ha megbeszélnénk minden problémát mert nagyon szeret. A szemem előtt rázta le ezt a lányt, azóta nagyon próbál bizonyítani, minden nőt aki ráír azonnal tilt és azokat a kommunikációs problémákat amik akkor felmerültek és szakítás lett belőle folyamatosan próbáljuk kijavítani. Helyes pasi és tudom, hogy tudna találni mást, meg is mondtam neki, hogy ha ő úgy érzi egyszerűbb neki mással újrakezdeni akkor nem állok az útjába akármennyire is fájna, de ő szeretne kitartani mellettem. Tudja ő is, hogyha már csak egy kis jelét is látnám, hogy mások felé kacsintgat azonnal dobnám. Általában nem nézem el a megcsalást, viszont szerintem ez nem egy egyszerű eset ugyanis nagyon nagy részem volt abban, hogy a szakítás és ez az egész bekövetkezett, azóta én is nagyon sokat próbálok változtatni magamon a kapcsolat érdekében. Szerintetek ilyen esetben is érvényes, hogy aki egyszer megtette megteszi megint? Nem is tudom konkrétan ezt megcsalásnak nevezhetem e, mert habár együtt voltunk mindketten éreztük, hogy ebből szakítás lesz és valahogy úgy érzem arra a pár hetes szünetre szükségünk is volt, hogy mindketten belássuk a hibáinkat ebben a kapcsolatban és elmondása szerint akkor jött rá ki fontos neki igazán. Először nem hittem neki, de tényleg próbál bizonyítani és ha annyira nem akart volna velem lenni, több nő is próbálkozott nála akit miattam rázott le...

Nagyon szeretem őt és nem szeretnék vele szakítani, de néha azért elgondolkoztat ez az egész..

Szerintetek ez még megbocsájtható, tényleg rájöhetett ez alapján, hogy én vagyok neki a fontos?


2021. ápr. 19. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
És most mégis mitől lennétek boldogok és miért tudnátok jobban megoldani/megbeszélni a problémákat? Jó kis se veled, se nélküled kapcsolat lesz ez, sok drámával, árulással, megcsalással, veszekedéssel. De hát kinek mi kell, ugye.
2021. ápr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért, mert eddig nem beszéltünk a problémákról, csak besöpörtük a szőnyeg alá, nem mondtuk el ha zavar valami, nem néztük a másik igényeit. Ezen próbálunk folyamatosan változtatni, elmondani ha zavar valami és mindent közösen megbeszélni ahelyett, hogy a “könnyebb utat” választanánk. Azóta egyébként eltelt pár hónap és egyenlőre nincs tele hazugságokkal és drámákkal :)
2021. ápr. 19. 15:37
 3/11 A kérdező kommentje:
Illetve én egy hárpiaként viselkedtem, kb mintha az anyja lettem volna állandóan szabályozni akartam őt. Nagyon sok problémát ezért se mert elmondani, inkább magában tartotta. Ezen is változtattunk azóta, én nem szabályozom őt be és figyelek az ő igényeire ő pedig elmondja ha bántja valami.
2021. ápr. 19. 15:41
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekünk működött az újrakezdés, mi anno 3 hónapot voltunk külön. Ugyanezek a dolgok voltak, semmit nem beszéltünk meg normálisan, én egy korlátozó hisztigép voltam, ő meg elfojtott mindent. Azóta már évek teltek el, együtt vagyunk, összeköltöztünk és problémamentes a kapcsolatunk, mert megtanultuk milyen egymás nélkül lenni és ezt nem akarjuk soha többé.


Ellenben nekem ez a más lánnyal alvós dolog nem fért volna bele. Amíg külön voltunk nem ismerkedtünk, még csak a közelébe se kerültünk ilyen szituknak és őszinte leszek nekem meginogna a bizalmam, mert mégis hogy került olyan szituba? Azért az ember ha nem tart a tarsolyában egy B tervet, nem tud 2 nap alatt más lánnyal aludni. Lehet régebb óta képben volt és kapott az alkalmon, nem tudhatod. Mindenesetre én hiszek az újrakezdésben de csak akkor működik, ha teljesen tiszta lappal indultok, soha nem emlegettek fel múltbéli dolgokat és mindketten 50-50%ban tesztek a kapcsolatért, MINDEN NAP. És emellett beismeritek a hibáitokat egymásnak és változtok ezekben.


N

2021. ápr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha azóta jó irányba fordult az egész kapcsolat és kicsit sem vagytok bizonytalanok abban, hogy szeretitek egymást, akkor adjátok meg magatoknak ezt az esélyt és ne törd feleslegesen az agyad olyan dolgokon, ami nem számít. Ami volt volt, a lényeg az, hogy most miként viselkedtek egymással és hogy sikerült e mindent megbeszélni és változtatni a korábbi hibákon. Egyébként mennyi ideje vagytok együtt?
2021. ápr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Hallod, szerintem megcsalásnak sem számít, de még ha az lenne is bocsánatos. Kellett neki a testi kontakt, én ezért nem rónék fel neki rossz pontot.
2021. ápr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Egy filmben, amikor ez a jelenet van, hogy "szeretné ha megbeszélnénk minden problémát mert nagyon szeret", majd visszafogadja a no, na akkor kapcsolok el. Valahogy nem birom nezni, ahogy valaki sajat maganak csinalja a bajt. Es itt nem jonnek segiteni a hollywoodi rendezok, hogy happy end legyen a vege, naplementevel meg a tobbi. Mint egen a csillag, annyian megprobaltak mar szakitas utan ujrazni. Eleg csekely eselyekkel vagsz bele. MEg nem tudod, de az ido az egyik legdurvabb fizetoeszkoz. Nem tudsz belole tobbet szerezni. Barmeddig is fog tartani ez a kapcsolat, ennel joval stabilabb kapcsolatok is tonkremennek tucatjaval. En nem pazarolnam az idot valami megjavitasaval, autot sem a hulladekbontobol veszunk, pedig milyen kezenfekvo lenne, olcso es olyan lesz amilyet mi akarunk. Aztan a gyakorlatban megsem igy mukodik. Nem veletlen.
2021. ápr. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mint egen a csillag, annyian megprobaltak mar szakitas utan ujrazni."


Igen, de ez azért nem működnek, mert újrázni hülyeség, hanem mert ugyanazt csinálják tovább, mint előtte.


"autot sem a hulladekbontobol veszunk"


Hülye hasonlat, mert itt nem egy bontóból vett ismeretlen verdáról van szó. Itt inkább az áll, hogy visszavásárolod az autót, amit eladtál - vagy leadtál a bontóba - , mert rájössz, hogy mégis meg akarod javítani.


Az újrakezdő kapcsolatok egyetlen ok miatt nem működnek: leadod az autót a bontóba, mert úgy gondolod, nem akarod állni a drága szervizelést. Később visszaveszed, költesz rá egy kicsit, de megint nem szervizeled, így nyilván megint lerohad, és viszed is vissza.


A lényeg: nem a kocsi visszavásárlása a szar döntés, hanem az, hogy megint nem költesz rá.

2021. ápr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Úgysem maradtok sokáig együtt.
2021. ápr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, én értem, hogy ez a véleményed, de kifejtenéd mégis miért?:)
2021. ápr. 19. 18:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!