Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy reagálnátok egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy reagálnátok egy ilyen értelmetlen vitára?

Figyelt kérdés

A minap beszélgettünk az exekről a párommal. Meséltem neki hogy az exemmel 5 éve már hogy szakítottunk, és említettem neki hogy 4 éve rám írt hogy hogy vagyok de ennyi. Aztán többet én nem beszéltem vele. Facebok o ismerősöm. Viszont nekem a face semmit nem jelent csak marketing célból van. Erre a párom teljesen bekattant rá 2 napra, h biztos azért van nekem még fent facén mert rá várok hogy ujra összejöjjek vele. (Hozzáteszem anno én szakítottam vele). Es betegesen arra kér töröljem ki. Mire mondtam neki hogy semmi nem fog változni ha én most elkezdem törölgetni az ismerőseim. Es mivel nem emgedek az eféle (akkor fog szeretni ha bizonyítok es törlöm) dolgoknak, azt kapom.hogy nekem még mindig fontos az ex es őt szeretem.

Megkaptam tőle: hogy akkor dögöljek meg az exel együtt.

Ja és az ő exe meg epp a főnöle és aktivan tartják a kapcsolatot...ezt mondtam is neki h nekem több okom lenne a ...., de ő vergődik egy ember miatt akivel már 4 éve nem is beszéltem.


2021. ápr. 23. 07:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, nekem tudja a párom a kódomat szóval ha akarja megnézhet bármit. Meg persze én is az övét.
2021. ápr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
67%

Az ilyen vitákba nem szabad belefeszülni, mert csak rosszabb lesz.


Ha látod, hogy a másikat bántja valami, akkor meg kell próbálni a tényleges problémára reflektálni. Pl. Igaziból törölhetem is, de miért akarnék visszamenni hozzá, ha itt vagy nekem te? Van valami ami miatt aggódsz, hogy nem szeretlek? Lehet, hogy jobban ki kéne mutatnom, hogy szeretlek, hogy ne aggódj random emberek miatt stb.


Elsőre. Aztán meg lehet próbálni megmagyarázni, hogy gyerekesnek érzed, hogy négy éve nem beszéltek, nem zaklat és most úgy tünne, mintha még most is éreznél iránta valamit, hogyha ezután törlöd, és vissza lehet kérdezni, hogy vagy nekem is aggódnom kéne az exeid miatt?


És amennyire lehet tereld a témát. Ha a csaj nem borderline-s (vagy ahhoz közeli), akkor valószínűleg beválik. De ha nem törlöd és tiltod ezektől, akkor csak rosszabb lesz.


Ha meg a facebook ellenőrzés miatt aggódsz, az teljesen egyszerű. Állíts be kellően bomyolult jelszót pl. (Th3jkZXf45ktsBH66) és 1-2 alkalommal kérd meg a barátnődet, hogy válaszoljon helyetted üzenetekre, mikor épp vezetsz, még az előtt, hogy egyáltalán a kérdés felmerülne, hogy mi a jelszavad.


Leírni nem akarod nyilván, ha meg kezdi megtanulni, gyorsan változtatni kell rajta, "mert már régi volt". És "bármikor szívesen megmondod, ha kell, de igaziból tényleg a semmire féltékeny és ellenőrizgetni akar?" Ha így is nagyon ragaszkodik hozzá, akkor amúgy gyanùs valami kötődési zavar, vagy nem vagy hihető.

2021. ápr. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Nekem semmi kötődésem nincs az exhez ne vicceljünk már es rejtegetni valóm sincs, pusztán van ami számomra sok. Például az hogy átnézem a masik telefonját, vagy meg akarom tudni az email fiók jelszavát...és ha nem mész bele, nem szeretlek. Es rejtegetsz. ----- na ez nem begyere es nem is egészséges szerintem.

Egyébként mindig hangsúlyozom neki hogy mennyire szeretem és neki is le vezettem hogy gondolja végig hogy milyen értelmetlen dolgon pörög es csak rá van szükségem.

Az exel 5 eve lett vége, rá egy évre rám írt (hogy szia hogy vagy miujs veled) es annyi. Ha annyira akartam volna akkor is élhettem volna a helyzettel.

2021. ápr. 23. 08:45
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Gondold át, hogy valóban fontos vagy-e neki.

1. nem bízik benned. 2. irányítani akar. 3. nem lehet vele megbeszélni a dolgot. 4. kettős mércével mér. (nála nem baj az ami nálad igen) 5. generálja a feszültséget.


Szóval nekem ez így kívülállóként úgy jön le, hogy egyáltalán nem tisztel, nem becsül, max. kényelmes neki, hogy veled van, de társként nem hinném, hogy jelentesz neki valamit.

És te ilyen társat képzelsz magad mellé a jövőben? Az ettől komolyabb problémákat hogy fogjátok megoldani?


Az is lehet, hogy azért viselkedik így, mert elő akarja készíteni a szakítást.


Te bízol benne ilyen viselkedés után?


Én a helyedben átgondolnám, hogy erre a kapcsolatra van-e szükséged, vagy esélyt adsz egy normálisnak.

2021. ápr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
"Megkaptam tőle: hogy akkor dögöljek meg az exel együtt." Én egy ilyen instabil illetővel nem lennék együtt, az tuti. Orvosi eset.
2021. ápr. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Dögöljek meg...?

Ez egy normális kapcsolatban szerinted elhangzik?

Értem én,hogy az indulatok meg minden.

Nekem ez akkor is kiverné a biztosítékot,ha egyébként "értelmes" indok lenne rá,hogy ideges.

Ne értsd félre,nem vagyok egy mimóza lélek, akinek ne lehetne beszólni.

Mit fog mondani vagy csinálni,ha mondjuk oka is lesz?

2021. ápr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

#16 Az ilyen nők szokták ollóval elvagdosni a párjuk ruháit, és kidobálni az ablakon, meg tönkretenni a párjuk cuccait, ha féltékenységükben bekattannak :-D


A kérdező helyében én menekülőre fognám.

2021. ápr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Innentől kezdve tudnám, hogy nem vagyunk egymáshoz valók, megmondanám neki, hogy menjen és keressen valami lábtörlőt aki eltűri a féltékenykedését. A szememben egy ilyen féltékeny, hisztis, játszmázós, érzelmi zsarolós ember azonnal degradálódik egy értéktelen szarra.
2021. ápr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Nőként mondom hogy nem normális amit a párod művel. Én nyugodtam leteszem a telefonomat és elmegyek zuhanyozni semmi nincs lekódolva, ha a férjem akarja, bármikor átnézheti és én is az övét de nem akarjuk. Vagyunk annyira felnőttek hogy tudjuk, ha félre akarunk lépni akkor azt megoldjuk észrevétlenül. Másik telefon, kamu email, kamu fb.... stb.

Ha már most ennyire betegesen féltékeny akkor rövid távon pokollá fogja tenni az életedet.

2021. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Én szakítottam már ezért és most is így tennék.
2021. ápr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!