Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom egyre feszültebb és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom egyre feszültebb és fekete-fehér gondolkodásmódú, aggódok, hogy rámegy a kapcsolat lassan, mert így én is szorongok. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Mindenre teljesen rápörög és rögtön a veszélyt és/vagy a gyerekességet látja benne. Pl. nemrég látott egy munkát, de látta, hogy közel van a Rákóczi térhez, erre közölte, hogy mégsem jelentkezik, mert fél, hogy azon a környéken biztosan kirabolják majd. Sötétben is aggódik, nemrég beültünk 3 barátunkkal sörözni valahova és kicsit tovább maradtunk. (Kb. 10-ig) Ezen is kiakadt, hogy miért nem tudtunk délután menni azt jobban szereti, este sok a zűrös alak és biztonságosabb délután menni. Teljesen hétköznapi dolgok miatt feszélyezve érzi magát állandóan, pl. azon a helyen volt egy kicsit hangosabb társaság, utána is mondogatta, hogy emiatt rosszul érezte magát. Kezdek aggódni, hogy van valami baja, valami extrém szorongás vagy komplexus, nem tudom. Mit gondoltok?

2021. máj. 11. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Azt gondolom hogy a barátod mentálisan instabil.
2021. máj. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Még ha nő lenne.

Mitől fél a Rákóczi téren, hogy egy prosti megerőszakolja?

Beszari gyáva alak.

2021. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyszer gyerekkorában megtámadták és azóta fél. Ezt megértem, de nagyon eltúlozza. Volt olyan, hogy édesapámmal, aki amúgy nem kis ember, elmentem estefelé sétálni, akkor is azt mondta a barátom, hogy vigyázzunk magunkra, meg hogy este ő extrán félt engem, hiába van velem apukám, ugyanúgy megtámadhatnak, meg apukám már idős és nem tud megvédeni. Nem tudom hovatenni, hogy ez az első gondolata ilyenkor. Ha szóvá teszem, arra azt mondja, hogy örülnöm kéne, hogy aggódik értem.
2021. máj. 11. 10:52
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Ha akkora trauma volt az neki, akkor pszichológussal fel kéne dolgoznia.

Inkább, mint rettegve leélni az életét.

2021. máj. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

A leírtak alapján az elejétől ilyennek kellene lennie, maximum a korlátozások miatt nyugodtabb volt és a nyitások kikészítik megint.


A szakembert tényleg felkéne hozni neki és hogy nem egészséges ennyire tartani ezektől. Próbálja ki, menjen el, segíteni fog.


Ha nem megy, akkor ennek annyi, nem lesz változás.


Ha megy, akkor is akár évekbe telhet, míg enyhülnek a félelmei, ott sem várható csettintésre fejlődés.


Támogasd a szakemberben és légy türelmes, már ha akarod folytatni a kapcsolatot. Nekem úgy érződik, hogy már nem igazán.

2021. máj. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyenekkel ez a baj, hogy parhuzamos valosagba kerulnek. Igy nem ismerik fel, ha irracionalisan viselkednek. Nincs betegsegtudatuk, szerintuk minden rendben van. Ezert meg a lehetoseget is elutasitjak, hogy szakember vizsgalja meg oket. Rajtad mulik, hogy mit kezdesz a helyzettel. En biztos nem pazarolnam az idomet egy olyanra, aki evtizedek ota rogeszmes tevkepzetekkel el egyutt. Rovid ahhoz egy elet, hogy mindenkit megmentsek. Hozza rendbe magat, hogy alkalmas legyen egy parkapcsolatra es utana ismerkedjen, ne massal vegeztesse el a munkat.
2021. máj. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is így kezdte, és piszok gyorsan romlott, mert ez egy önmagát erősítő folyamat.


Szerencsére már pszichiátrián van, idegösszeomlást mondanak.

Szerencse, én már rosszabbra gondoltam.

De el fog még tartani egy darabig a helyrehozatala.


Párkapcsolatban nem valami bíztató dolog

2021. máj. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!