Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meglehet változtatni egy férfit, akinek semmi szervezőképessége nincs? Randik, programok, mindenbe benne van, de nekem kell kitalálni.

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, eddig amúgy annyira nem zavart, viszont mostmár néha eszembe jut, hogy milyen jó lenne ha néha csak úgy szólna, hogy a héten elvisz ide/oda. Nem kell fizetnie semmit, mielőtt letámadnátok, nem az anyagi része érdekel. Mindig, mindent felesben fizettünk.


Akármit kitalálok örül és szívesen részt vesz mindenféle programban akár kettesben, akár barátokkal, de így magától sosem jut eszébe ilyesmi. Amúgy másokkal sem szokott, szóval általában őt mindenki hívja, barátok, család is, de magától nem szokott kitalálni nagyon semmit.


Más "rossz" tulajdonsága nincs, szóval egyáltalán nem vészes a dolog, de kíváncsi volnék ebben fog-e változni valaha. Most amúgy 24 éves és a 4 év kapcsolattól függetlenül ismerjük egymást már lassan 10 éve, sosem volt szervezkedős.


Személyiségileg is sokkal inkább én vagyok a dominánsabb, "hangosabb" típus. Nem papucs, hála égnek kiáll magáért, de én jóval lazább, nyíltabb típus vagyok. Ez a kapcsolatban, magánéletben sosem volt zavaró, sőt... valószínűleg egy hasonló dominánsabb típussal csak veszekednék.


22L


2021. máj. 12. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha 4 éve ilyen, akkor nem sok esélyt látok arra, hogy később más lesz. Hacsak nem hívod fel rá a figyelmét és változtat ezen a kedvedért.
2021. máj. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Néha szoktam szólni, akkor amúgy kitalál 1 napra valamit, de aztán ugyanúgy vagyunk. Ne értsetek félre, itt nem az van, hogy nem foglalkozik velem. Együtt élünk, amikor külön éltünk is rengetegszer jött át hozzám, hívott magához stb. Csak sokszor azt érzem, hogy ha én nem szerveznék programokat kettőnknek, akkor max barátokkal mozdulnánk ki, de így konkrét minőségi időt nem töltenénk el, csak nagyon ritkán.
2021. máj. 12. 16:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan párok ahol ez a felállás, mert a nő a dominánsabb és harsányabb típus. Egyik ilyen már 61 éve működik és nem amolyan fanyalogva/muszájból együttmaradt két emberről van szó.


Van aki ebben erős, van aki abban. Én sem tudnék szervezkedni ilyen téren - főleg, mert engem pl. hidegen is hagynak az ilyen események.

2021. máj. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezen felül nincs különösebb probléma a kapcsolatotokkal és egyébként is te vagy a dominánsabb fél, akkor én ebben semmi kivetnivalót nem látok. Szokj hozzá, hogy ez a része rád hárul és akkor nem fog ennyire zavarni. Egyébként nővérem is pont ilyen, ő a dominánsabb a házasságában, a programokat is mindig ő dönti el, már előre leszervez mindent és a férje csak kész tényeket kap. 22 éve vannak együtt és ez mindig is így volt 😁
2021. máj. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Haha amúgy nővérem dettó ilyen a férjével :D Sőt, még anyukám is. Valószínűleg ezt láttuk, ezt tanultuk el ahogy nőttünk fel. Simán lehet, hogy tudatalatt direkt ilyen párt kerestünk, aki mellett kiélhetjük ezt a szervezés mániát.


Ennél nagyobb baj amúgy őszintén ne legyen :)

2021. máj. 12. 16:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátomnál is az van, hogy a párosban a lány ambiciózus és kezdeményező, a srác meg (bár szereti a társaságot és nagyon szociális) nem kezdeményez. A srác nem szervezkedik, nem talál ki programot.


De a csaj nagyon igényli. Nagyon akarja, hogy legyen valami, és örülne, ha a srác is kitalálna néha.

Tudod mit csináltak? :D

(dobpergés) Megbeszélték!

A csaj elmondta, hogy neki ez a szíve vágya. A srác meg mivel szereti, ezért azt mondta, hogy oké rendben megpróbálja, ami tőle telik.


Azt találták ki, hogy lesz mindenhéten "randi felelős" (két és féléves a kapcsolat) és mindig ugye a randifelelősnek kell egy randira elhívni a másikat.

Persze gyakran kb olyanok a randik, hogy készítenek otthon egy termosz kávét, aztán elmennek a városba sétálni, megállnak valami látványosságnál (pl várromok, vagy akármi. Nem Budapest), és ott leülnek és kávéznak egyet a szabadban. Aztán hazamennek. Szóval komolyan nem ilyen 10-20ezres randiestek vagy még több. Csak hogy így megosztják a dolgot.


A lány is talál ki randikat. A srác is. Működgetni látszik a dolog. Nekem nagyon tetszik.

2021. máj. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán benne lehet a családi minta. Én is ilyen vagyok, nem azt mondom hogy a férjem sose talál ki semmit, de inkább én vetem fel a programlehetőségeket. Ellenben, ő fullosan rendben tartja a számlákat, vezeti a költségvetést, mindent excelbe írogat, mikor mire hogy költünk. Szkenneli a blokkokat a vásárlás után, szóval nagyon precíz ilyen téren. Én meg ebben vagyok béna, szóval kiegészítjük egymást ilyen téren.
2021. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont fordítva van, pedig ő menne folyton.
2021. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard megváltoztatni. Te így szereted. Így Ő ő.
2021. máj. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lefogadom, hogy ha hirtelen nekiállna ő szervezkedni helyetted és kivenné a kezedből az irányítást, akkor nem bírnád sokáig és nagyon hamar zavarni kezdene. Nem fog megváltozni, de nem is kell, ő ilyen és így egészítitek ki egymást :)
2021. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!