Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon szeretem a páromat, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon szeretem a páromat, de azt érzem kezd a mentális egészségem rámenni a kapcsolatra. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sajnos az a helyzet állt elő, hogy nem tudok mérlegelni már és nem tudom mi lenne a megoldás. Rengeteg közös van bennünk, ugyanazok a hobbik, az ízlés mindenben. Odafigyel rám, mindent megjegyez, amit mondok, főz, meglep ajándékokkal, sokat nevetünk együtt, programokat szervezünk, utazunk stb. Alapvetően egy nagyon lelkiismeretes, segítőkész, mindenkivel barátságos ember. Ez a jó oldala. De kezdek aggódni, hogy mindez csak a felszín, a külvilág számára. Mindig kérdezgeti, hogy melyik férfi szereti így a másikat, ki törődik így a másikkal? Mintha csak bizonyítani akarná, hogy mennyire jó ember.


De közben beárnyékolja sok dolog, amitől gyakorlatilag mindennap gyomorgörcsöm van. Látom a páromon (26 éves fiú amúgy, én 23 éves lány vagyok), hogy erősen komplexusos, többször is mondta, én szerinte túl jó nő vagyok hozzá, sőt, jobbat is érdemelnék. Sajnos erősen cukorbeteg és egyéb fizikai betegségei is vannak, már ettől "selejtesnek" érzi magát. Emellett jelenleg munkája sincs most, otthon van egész nap vagy velem csinál mindent. Orvosi utasításra Xanaxot kezdett szedni, annyira nincs jól mentálisan. A családjával összeveszett, a barátai nem érdeklik. Ebből kifolyólag csak rám tud alapozni és felmagasztal. Nem tilt el a barátaimtól vagy a hobbijaimtól, sőt, ő mondja, hogy találkozzak valakivel vagy menjek el edzeni, olvassak stb. De ha csak 1 órára elmegyek, már mondja mennyire hiányoztam neki, néha mondogatja, hogy én biztos jól elvoltam nélküle. Ami igaz is, nyilván azért vagyok külön tőle, hogy ellegyek mással is. Bűntudatot kelt bennem azért, mert nem érzem azt állandóan, hogy mennyire hiányzik, le tudom magam foglalni, nem mondogatom mindig mennyire szeretem, nem írogatok neki óránként, ha külön vagyunk. Mindent úgy állít be, hogy ő milyen érzelmes, milyen romantikus, de a valóság az, hogy nem kapok levegőt és legszívesebben ordítanék. A másik, ami kiborít, hogy folyamatosan megjegyzéseket tesz, ha azt látja, hogy csalódik bennem, de teljesen hétköznapi dolgok miatt. Pl. nemrég meséltem, hogy valamelyik évben voltam egy fesztiválon és milyen jó volt egy koncert, elkezdte az együttest is szidni, hogy nem nézte volna ki belőlem, hogy ezt szeretem meg hogy a fesztiválok mennyire legalja helyek és a sok részeg ember ordít meg hány és én mit kerestem ott. Vagy meséltem, hogy egy este alatt 2 helyen voltam, erre is húzta a száját, hogy ő sosem értette minek kell az éjszakában az egyik helyről a másikra vándorolni. Az a baj, hogy alapvetően egy nyugodt, csendes, intelligens lány vagyok, de ettől függetlenül mint a legtöbb fiatal, én is ittam és buliztam, a barátom többször mondta, hogy ha ilyen témák felmerültek, neki napokig gyomorgörcse volt, mert őt ez mennyire taszítja és retteg, hogy ha elmegyek a barátnőimmel iszogatni akkor sokáig fogok maradni és halálra fogja magát aggódni és nem tud rám vigyázni. Hiába magyarázom neki, hogy felnőtt ember vagyok és nem akarom leinni magam mint egy hülye tinilány, akkor is félt. Még azon is kiakadt, hogy egyszer elmentem egy tüntetésre, mert érdekeltek a felszólalók, erre is csak azt mondta, hogy a piálós-ordítozós prolik járnak oda és nem tud ott elképzelni. De mindig csak azt mondja, hogy hálásnak kéne lennem, hogy így védelmez. Még fényes nappal is állandóan hazakísér, hiába mondtam neki, hogy ne fáradjon. Egyszer majdnem lekéste a buszt emiatt, akkor is mondtam neki, hogy menjen nyugodtan haza, egyedül is haza tudok menni, de hajthatatlan volt. Mindig próbálok neki segíteni, hogy oldódjon fel, bevittem a társaságomba, de ott is csak húzta a száját, ha valaki káromkodott vagy elkezdett neki nem tetsző sztorikat mondogatni. Kezdek beleőrülni az egészbe, de közben van egy csomó szép élményünk, közös témánk stb. Hogyan lehetne rá hatni? Mit mondjak? Annyira feszült vagyok éjjel-nappal, hogy megbolondulok. Ez már kimeríti a bántalmazó/mérgező kapcsolat fogalmát?



2021. máj. 17. 11:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Elmondhatni elmondhatod, de csak azert, hogy okulni tudjon belole a kovetkezo kapcsolatahoz. Ugyse fog. Nem is kerdes, hogy ebbol mihamarabb menekulnod kene. Igy is rengeteg merget kaptal, amit hosszu ideig tart majd feldolgoznod. En 1 percig sem maradnek tovabb.
2021. máj. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha az az egy beszélgetés arról szól, amit a 11es javasolt,akkor igen,annyit megér.

Bár szerintem az is falra hányt borsó.

2021. máj. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
87%
simán le fog húzni az ő szintjére.
2021. máj. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
88%

még annyi, hogy ő a tipikus rádtelepedős, komplekxusos fószer, aki bár nem mondja ki, hogy ne menj, ne barátkozz, de máshogy ezt sugallja. El akarja érni, hogy minden miatt bűntudatod legyen, és lényegében senki és semmi ne maradjon az életedben, csak ő.

és mindez azért, mert neki ez kényelmes. és emellett baromi önző életképtelen. értem és, hogy dolgozik bennd az a jó szíved, de pont azért nézett ki pont téged, mert tudja, hogy te ezt elviseled. (valszeg nálad se kerek minden és ő ezt pontosan tudja) sőt azt is, hogy másnál esélye se lenne. most vagy teljesen megfolyt a passzív-agresszív, kötődésizavaros, mentálisan beteg (mert az, tudod, tudjuk) viselkedésével, és talán kiszeretsz belőle (nem vagy te a megmentő, ezt ne felejtsd el) vagy pedig hagyod, hogy egy roncsot csináljon belőled. Mert azt fog. És ő ettől baromi boldog lesz, mert eléri azt, hogy CSAK ő legyen, senki más.

2021. máj. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez már a harmadik kérdésed a pasiról, nem? Ha nem, akkor ne haragudj, nyilván tudom, hogy több ember is lehet ilyen MÉRGEZŐ, de a (többszöri) kérdésfeltevés eleve azt bizonyítja, hogy te is látod, hogy ez így nem oké. Csak valamiért nem mersz lépni.


"Rengeteg közös van bennünk, ugyanazok a hobbik, az ízlés mindenben. "

Ez egyáltalán nem biztos. A párodhoz hasonló komplexusos emberek előszeretettel alkalmazzák a tükrözés technikát, akár öntudatlanul is. Olvastam róla, videókat néztem/hallgattam, és sajnos nekem is van saját tapasztalatom. Sokáig meggyőződésem volt, hogy az exem az én férfi verzióm, a másik felem volt, közben csak színlelt. Visszatükrözött engem, ám előbb-utóbb kilógott a lóláb. Tudtam, hogy bármit mondok, akár a szöges ellentétét is a valós nézeteimnek, úgyis eljátssza, hogy egyetért velem, hogy pont úgy gondolkozik ő is. A családtagjaimnak, barátoknak már az elején feltűnt, hogy semmi közös nincs bennünk, én mégis meg voltam arról győződve, hogy ő olyan, mint én, csak ellenkezű neműként.


"De mindig csak azt mondja, hogy hálásnak kéne lennem, hogy így védelmez."

Ez hatalmas piros zászló. Miért legyél hálás olyan dologért, amit nem is kértél, ami kényelmetlen számodra? Szokták mondani, hogy a Pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. Igazán csak az tisztel és szeret téged, aki figyelembe veszi az igazi vágyaidat, és nem az övét próbálja rád erőltetni. A párod konkrétan problémákat generál, hogy meg tudjon védeni valamitől, ami nem is létezik, és ő lehessen a "hős lovag, akinek hálával tartozol".


"Annyira feszült vagyok éjjel-nappal, hogy megbolondulok. Ez már kimeríti a bántalmazó/mérgező kapcsolat fogalmát?"

Igen, a bántalmazó kapcsolat megmarkánsabb tünete, hogy az áldozat csak árnyéka régi önmagának. Folyamatosan feszült, frusztrált, lehangolt, fáradt, semmihez sincs kedve. Én a mérgező kapcsolatom végén már teljes vérképelemzést akartam csináltatni, hiszen napi 8-9 óra alvás, 3 csésze kávé és 2 doboz energiaital ellenére is folyamatosan majd elaludtam mindenhol, feledékeny voltam.


Aztán végül elérkeztünk a szakításig, nehezen, de rávettem magam. Mondjuk némelyik bunkó beszólásával, sértésével, amit nagyon a legvégén kaptam, még segített is kimondani a végszót. Ez hónapokkal ezelőtt volt. Azóta mind lelkileg, mind testileg sokkal egészségesebbnek érzem magam, energikusabb, vidámabb vagyok, és ez a környezetemben élőknek is feltűnt. Pedig új pasi nincs is a képben, totál szingli vagyok, és mégis boldogabb, mint a kapcsolatomban, főként az utolsó évünkben, ahol minden végleges romlásnak indult. A bőröm szebb, a hajam végre nem hullik, a menstruációm ideje kiszámíthatóbb. Semmiért sem cserélném ezt az egészségi állapotot, sőt, igyekszem, hogy még jobb legyen. Hiszen nekem sosem voltak problémáim a fizikai egészségemmel, a kivizsgálásokon mindig tökéletes eredményeket értem el. Kb. a kapcsolat felénél tényleg volt egy vérvételem, akkor már minden értéknél díszelgett szinte egy felkiáltójel, sőt, inzulinrezisztenciát is megállapítottak.


Kérdező, neked is ajánlom, hogy az egészséged érdekében tegyél meg mindent! Ha az életed múlik rajta, akkor meglátod, mennyire fontos kilépni egy mérgező kapcsolatban. Ha azt vesszük, én még enyhébb problémákkal is megúsztam (IR, hajhullás, kiszámíthatatlan ciklus, folytonos hányinger, szédülés, fáradtság), de van egy videós, akinek kezdetben pajzsmirigyproblémái lettek, később daganatot találtak nála. Tényleg, vess rá egy pillantást, meglátod, mennyire a saját kapcsolatodra ismersz majd: Babette a fiókból a neve. Szintén ajánlom még Nárcisz Coach Barbara videóit.

2021. máj. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

#15. vagyok, tudom, így is sokat beszéltem, de valamit kihagytam.


Én is azért nem léptem sokáig, mert mindig rengeteg ígéretet kaptam, illetve amikor nagyon kifelé állt a szénája, mindig erőt vett magán, és pár hétig normálisan viselkedett. Igazából pont annyit tett bele a kapcsolatba, amivel még maga mellett tudott tartani - nem többet.


A pszichológus ígérete nálunk is megvolt, mint ahogy korábban írta valaki. Tudtam is volna neki szerezni én is, abból a központból, ahová én jártam terápiára. (Sajnos az áldozatok sincsenek általában rendben, hiszen egy egészséges önértékelésű ember nem tűrné pár hónapnál tovább ezt a fajta uralkodást, érzelmi bántalmazást.)


Végül természetesen ő nem ment el pszichológushoz, és amikor kicsit mérgesebben rákérdeztem, hogy miért, hiszen nem ezt ígérte, a következőt felelte: "Azért nem megyek el orvoshoz, mert félek, hogy akkor kiderülne, hogy magamnak okozom a problémáimat." Ebből kiderült, hogy ő valójában sosem fog pszicháterhez, sem pszichológushoz fordulni, mert szeretné fenntartani a fantáziavilágot, ahol ő a csupa jó, és minden rosszért mások a hibásak - köztük én is.


Kérdező, kérlek, ne várd meg, amíg teljesen tönkretesz!

2021. máj. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Hallgass a 15-re.

Mindketten tapasztalatból beszélünk.

14-es voltam.

2021. máj. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
85%

Hú, sok igazat mondtak, de tényleg sajnálom ezt a srácot is, mert össze fog omlani, ha ott hagyod.


Viszont ha maradsz, akkor magadnak ártasz.


Nehezen írom le, mert senkinek nem akarok ártani, de itt csak az a kérdés neki, vagy magadnak tegyél-e rosszat.


Mert ha kitartasz mellette, akkor neked kell nagyon sok kompromisszumot kötni. Ha nem tartasz ki, akkor lelkileg neki a "világvége" jön el, még súlyosbodhat a betegsége is nagyon komolyan.


Ez a ...melyik ujjamat harapjam.


Azt tényleg érdemes megpróbálni megbeszélni vele, hogy ez így, hogy nem tudsz szabadon lépni egyedül egy lépést sem, ez így nagyon sok neked, így úgy érzed agyonnyom.


Mondd el, hogy úgy érzed, egyébként jó vele, ha ez nem így lenne.



Szeretnéd ha kicsit szabadabban tudnál kedvedre való dolgokat tenni, mindenkitől függetlenül.


Csak az a baj, ha egy embernek van egy egyénisége, akkor azon vagy nem lehet, vagy nagyon lassan lehet változtatni.


Ezt tényleg neked kell eldönteni, mi adja a többet.


Az, hogy vele vagy, vagy pedig ha megszabadulsz az erőltetettnek látszó nyomásgyakorlással presszionált elvárásoktól.


Ez már csak rajtad múlik.

2021. máj. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

A 18-as válaszolóhoz annyit tennék hozzá, hogy nem a kérdező felelőssége, hogy mi lesz a szakítás után a pasival. Sőt, talán pont egy ilyen pofon (elhagyás) által ébred rá, hogy igen is, baj van vele, kezeltetnie kell magát. Ha vele marad a másik fél, mondván, hogy "jó veled, csak kicsit változtass", azt úgy értelmezi, hogy nem is kell megváltoznia, hiszen a társa szereti, és mindent megbocsát neki. Tudom, több milliószor végigzongoráztam én is a mérgező kapcsolatomban.


Minél több összeveszés és megbocsátás volt a kapcsolatban, annál többet engedett meg magának exem. Eleinte csőstül jöttek az ígéretek és a drámai bocsánatkérések, hogy ő többet nem tesz ilyet, és nem akar olyanná válni, mint az apja. (Ő szintén bántalmazó volt, még durvább mértékben, mint a fia.) Míg a végén már csak a lecseszést kaptam, hogy igen is, amiket rám kényszerít, azok a dolgok JÁRNAK NEKI, és hálás lehetnék. Amikor akaratomon kívül is szexeltünk, a fejemhez vágta, hogy örüljek, mert más pasi csak szárazon beteszi, ő meg legalább alám nyal. (Egyébként nem vagyok prűd vagy ilyesmi, szóval azzal sem lehet vádolni, hogy rendszeresen visszautasítottam a közeledését. Azonban előfordult időnként, hogy nem akartam, és akkor nem értette meg a NEM szót.)


Én is pontosan attól féltem, hogy jaj, szegény exem összeomlik, hiszen nehezen talál más nőt. (Előttem nem volt szerencséje a lányoknál.) Ráadásul neki is kis szerencsétlen élete volt, amire rá is játszott, és én folyamatosan megsajnáltam. Azt hittem, ő az áldozat, ezért sokáig nem vettem észre, hogy valójában én vagyok az. Közben folyamatosan idegeskedtem, hányingerem volt, szédültem és meg akartam halni.


Tudtommal nem omlott össze, sőt, a kapcsolat végén az volt a legnagyobb baja, hogy "innentől verhetem a farkam". Ezzel tette egyértelművé, hogy nem a jelenlétem, személyem hiányzik neki...

2021. máj. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Pont, hogy arra játszanak, hogy lelkiismeretfurdalást keltsenek a másikban. (ilyenkor jön az, hogy nélküled senki vagyok, egy szar, nincs értelme az életemnek stb). Ez mind-mind manipuláció, és a legaljasabb. Közben meg elégedetten hátradől, hogy: na, ezt is elértem.

Sajnos vagy nem sajnos, az ilyen ember egy életképtelen pióca, más energiájt szívja el, és ő ettől érzi jól magát. És ez kőkemény önzőség, amin nem fog (tudni/akarni) változtatni. Az ígéretei mindig csak légbőlkapottak lesznek.

2021. máj. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!