Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon szeretem a páromat, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon szeretem a páromat, de azt érzem kezd a mentális egészségem rámenni a kapcsolatra. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sajnos az a helyzet állt elő, hogy nem tudok mérlegelni már és nem tudom mi lenne a megoldás. Rengeteg közös van bennünk, ugyanazok a hobbik, az ízlés mindenben. Odafigyel rám, mindent megjegyez, amit mondok, főz, meglep ajándékokkal, sokat nevetünk együtt, programokat szervezünk, utazunk stb. Alapvetően egy nagyon lelkiismeretes, segítőkész, mindenkivel barátságos ember. Ez a jó oldala. De kezdek aggódni, hogy mindez csak a felszín, a külvilág számára. Mindig kérdezgeti, hogy melyik férfi szereti így a másikat, ki törődik így a másikkal? Mintha csak bizonyítani akarná, hogy mennyire jó ember.


De közben beárnyékolja sok dolog, amitől gyakorlatilag mindennap gyomorgörcsöm van. Látom a páromon (26 éves fiú amúgy, én 23 éves lány vagyok), hogy erősen komplexusos, többször is mondta, én szerinte túl jó nő vagyok hozzá, sőt, jobbat is érdemelnék. Sajnos erősen cukorbeteg és egyéb fizikai betegségei is vannak, már ettől "selejtesnek" érzi magát. Emellett jelenleg munkája sincs most, otthon van egész nap vagy velem csinál mindent. Orvosi utasításra Xanaxot kezdett szedni, annyira nincs jól mentálisan. A családjával összeveszett, a barátai nem érdeklik. Ebből kifolyólag csak rám tud alapozni és felmagasztal. Nem tilt el a barátaimtól vagy a hobbijaimtól, sőt, ő mondja, hogy találkozzak valakivel vagy menjek el edzeni, olvassak stb. De ha csak 1 órára elmegyek, már mondja mennyire hiányoztam neki, néha mondogatja, hogy én biztos jól elvoltam nélküle. Ami igaz is, nyilván azért vagyok külön tőle, hogy ellegyek mással is. Bűntudatot kelt bennem azért, mert nem érzem azt állandóan, hogy mennyire hiányzik, le tudom magam foglalni, nem mondogatom mindig mennyire szeretem, nem írogatok neki óránként, ha külön vagyunk. Mindent úgy állít be, hogy ő milyen érzelmes, milyen romantikus, de a valóság az, hogy nem kapok levegőt és legszívesebben ordítanék. A másik, ami kiborít, hogy folyamatosan megjegyzéseket tesz, ha azt látja, hogy csalódik bennem, de teljesen hétköznapi dolgok miatt. Pl. nemrég meséltem, hogy valamelyik évben voltam egy fesztiválon és milyen jó volt egy koncert, elkezdte az együttest is szidni, hogy nem nézte volna ki belőlem, hogy ezt szeretem meg hogy a fesztiválok mennyire legalja helyek és a sok részeg ember ordít meg hány és én mit kerestem ott. Vagy meséltem, hogy egy este alatt 2 helyen voltam, erre is húzta a száját, hogy ő sosem értette minek kell az éjszakában az egyik helyről a másikra vándorolni. Az a baj, hogy alapvetően egy nyugodt, csendes, intelligens lány vagyok, de ettől függetlenül mint a legtöbb fiatal, én is ittam és buliztam, a barátom többször mondta, hogy ha ilyen témák felmerültek, neki napokig gyomorgörcse volt, mert őt ez mennyire taszítja és retteg, hogy ha elmegyek a barátnőimmel iszogatni akkor sokáig fogok maradni és halálra fogja magát aggódni és nem tud rám vigyázni. Hiába magyarázom neki, hogy felnőtt ember vagyok és nem akarom leinni magam mint egy hülye tinilány, akkor is félt. Még azon is kiakadt, hogy egyszer elmentem egy tüntetésre, mert érdekeltek a felszólalók, erre is csak azt mondta, hogy a piálós-ordítozós prolik járnak oda és nem tud ott elképzelni. De mindig csak azt mondja, hogy hálásnak kéne lennem, hogy így védelmez. Még fényes nappal is állandóan hazakísér, hiába mondtam neki, hogy ne fáradjon. Egyszer majdnem lekéste a buszt emiatt, akkor is mondtam neki, hogy menjen nyugodtan haza, egyedül is haza tudok menni, de hajthatatlan volt. Mindig próbálok neki segíteni, hogy oldódjon fel, bevittem a társaságomba, de ott is csak húzta a száját, ha valaki káromkodott vagy elkezdett neki nem tetsző sztorikat mondogatni. Kezdek beleőrülni az egészbe, de közben van egy csomó szép élményünk, közös témánk stb. Hogyan lehetne rá hatni? Mit mondjak? Annyira feszült vagyok éjjel-nappal, hogy megbolondulok. Ez már kimeríti a bántalmazó/mérgező kapcsolat fogalmát?



2021. máj. 17. 11:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál jó dolgokat, azt mástól is megkaphatnád. Ez egy kifejezetten toxikus kapcsolatnak tűnik, volt nekem is hasonlóban részem. Nem tudok mást tanácsolni, mint hogy menekülj minél előbb!
2021. máj. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyértelműen mérgező kapcsolat. Te csak azért nem hagyod el ezt a pasit, mert mi lenne veled nélküle.

Ne alapozz sajnálatra kapcsolatot soha, főleg ne 23 évesen.

Én szépen lelépnék tőle. Remélem nem ő lakik nálad és te fizeted az albérletet.

2021. máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%

Valószínű nem azért kísérget mindenhova, mert annyira félt, hanem kontroll alatt akar tartani, nehogy más pasikkal is legyen esélyed ismerkedni.

Szerintem hallgass a megérzéseidre, nem véletlen akarsz ordítani. Jobb, ha keresel egy egészséges lelkű embert. Kivéve, ha szereted, mert tökéleteset úgyse fogsz találni soha, másban meg majd más lesz az idegesítő. De jobban jársz, ha őt leépíted, mert ez csak még rosszabb lesz, ha esetleg kiszolgáltatod neki magadat egy gyerekkel.

2021. máj. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

#2

"Te csak azért nem hagyod el ezt a pasit, mert mi lenne veled nélküle."

Ezt elrontottam, javítom:

Azért nem hagyod el, mert mi lenne vele nélküled.

2021. máj. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

" Annyira feszült vagyok éjjel-nappal, hogy megbolondulok"

Ebből is látszik, hogy valami nagyon nem stimmel. És nem te vagy a hibás ebben!

2021. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező én is voltam ilyen kapcsolatban, majdnem tönkrementem! A mentális egészséged a tét, nagyon jól látod, hogy lépned kell. Hiába a sok közös dolog, ha közben rámegy az idegrendszered. Én végül megléptem (utána következett 8 hónap érzelmi zsarolás és zaklatás a részéről, de kitartottam a döntésem mellett) és bár piszok nehéz volt és nagyon sokáig tartott továbblépni, azóta is életem egyik legjobb döntésének tartom.
2021. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Én is egyre inkább ezt érzem, de közben azon is gondolkodom, hogy egy beszélgetést megérne-e az egész vagy semmi értelme nem lenne? Félek, hogy egy ilyen ember akár még szakember bevonásával se tudna változni.
2021. máj. 17. 11:39
 8/33 anonim ***** válasza:
91%
Ne gondold azt, hogy a kedvedért majd megváltozik. Az ilyenember csak ígérni tud, változni nem. Szerintem semmilyen beszélgetést nem ér ez meg, de nyilván ez a te döntésed.
2021. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Én első körben ezt almondanám neki, amit ide leírtál. Szépen nyugodtan. És hogy ha ezen nem tud változtatni, vagy azt látod, hogy még ő háborodik fel, akkor igenis szakítani kell.

Ez egy mérgező kapcsolat így, és rá fog menni az életed a kapcsolataid. Ezt ne hagyd.

2021. máj. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

7 Persze egyszer ülj le vele komolyan beszélni és mondj el neki mindent - de tényleg mindent - amit ide leírtál - sokat elárul, hogy hogyan reagál. Viszont grandiózus ígéreteknek nem szabad hinni.

Én is első körben próbáltam megbeszélni, de akkora hisztit csapott az exem, hogy az élettől is elment a kedvem. Sajnos még utána is kapott pár esélyt, azt hazudta elment pszichológushoz is, de hamar kiderült, hogy csak vetített, hogy ne hagyjam el.. 6os voltam

2021. máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!