Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Igaz e az hogy feljelenthetem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz e az hogy feljelenthetem az anyósom azért mert kirak az utcára?

Figyelt kérdés

Hallottam valahol hogy ha kitesznek valakit utcára akkor feljelentheto az illető.

Nálam ah a helyzet hogy elég rossz anyósom van nála vagyunk párommal..próbálok kedveskedni anyósomnak.. házimunkát én végzem ennél többet már nem tudok tenni..de ő semmivel sincs megelégedve és gyűlöl is..kitalál dolgokat majd megfenyeget hogy kirak ..szóval kaptam 1.ig időt hogy elköltözzek de szó szerint nincs hova mennem csak egyenest az utca!Sajnos a drága anyósom nem viccel és tényleg kifog dobni.(Sajnos munkanélküli vagyok 2 hónapja . párom nem áll mellettem ki mivel már az anyja befolyása alatt van szóval szakítunk...mit tegyek?



2021. máj. 20. 15:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos akkor tesz ki amikor akar. Szerződésed gondolom nincs arról, hogy albérlő vagy, vagy ezt meg ezt megcsinálsz a lakhatásért, bejelentve a lakcímre se vagy szerintem, így csak a jóindulatán múlik meddig maradhatsz.
2021. máj. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy jelentheted fel, jól néznénk ki. Ha nem vagy együtt a fiával, akkor miért kerülgetne téged? Előtte is laktál valahol.
2021. máj. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
19%
De igen, indithatsz birtokvedelmi eljarast, NEM rakhat ki ha ott elsz eletvitelszerűen! Vegigcsinaltam szoval tudom miről beszélek.
2021. máj. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

Pedig ebből utca vagy vöröskereszt lesz, mert az albérletesek elég komoly beugrót várnak el elsőre és azt is, hogy legyen munkád. Ha rokonaid már nincsenek, akkor elég komoly bajban vagy.


De megtapasztalhatod milyen is egy "jóléti társadalomban" élni. Fuss a pénz után mindig és mindenkor, csak a munka és az alvás.

2021. máj. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

3# Tehát ha te megengeded a fiad dugópajtijának, hogy ott lakjon valami miatt és már agyadra megy, mert idióta, akkor téged jogosan lehetne feljelenteni birtokvédelmi eljárásban??? 😂😂😂😂😂

Nem az övé a ház, semmi, de semmi köze hozzá. Nincs olyan, hogy egy idegen fel tudja jelenteni a tulajdonost birtokvédelemben 😂😂😂😂

2021. máj. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen, hogy együtt vagy a fiával vagy sem, mivel gondolom övé a lakás, így bármikor kirakhat. Egyáltalán be vagy oda hivatalosan jelentve?

Te nem, viszont ő lazán hívhatja majd a rendőrséget, ha a felszólítása ellenére se akarsz onnan elmenni. Van még jó pár napod arra, hogy kitaláld hova mész. Szülők, barátok, más családtag, stb. Sok szerencsét!

2021. máj. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

#4

Ja, milyen már ez a jóleti társadalom.....Nem jár ingyen lakhatas, es kaja. Szerintem is felhaborito

2021. máj. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Kié a lakás?
2021. máj. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

5#


Nézz utána mielőtt lepontozol: birtokvédelmi eljárás!! Ha vki hosszabb ideje lakik vhol életvitelszerűen tök mindegy hogy be van e jelentve vagy sem, akkor sem lehet csak ugy kirakni az utcára! Az albérlőt sem tehet ki még akkor sem ha nem fizet. Az hogy vmit nem tudsz nem azt jelenti hogy nincs!

Én sem voltam bejelentve ex házába mégis megnyertem az ügyet kenytelen volt beengedni.

2021. máj. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, utánanéztem, ezt írja a törvény:

A birtokvédelmi eljárás lefolytatásának szükségessége leggyakrabban a szomszédjogi szabályok megsértése miatt merül fel. Az eljárás megindítására okot adhat például a hangos zenehallgatás, a megengedettnél több állat tartása, a zavaró bűz, illetve az éjszaka is nyitvatartó szórakozóhely zaja. A birtoksértést előidéző cselekmény nemcsak zavarásban nyilvánulhat meg, hanem birtoksértésnek minősül az is, ha valakit a birtokától jogellenesen megfosztanak, például elfoglalják az ingatlanát, de ide sorolható az az eset is ha valakit kizárnak az általa használt (birtokában tartott) ingatlanából.


Összességében tehát ha a birtokost birtokától jogalap nélkül megfosztják, vagy birtoklásában jogalap nélkül zavarják (tilos önhatalom), birtokvédelem illeti meg


Akit birtokától megfosztanak vagy birtoklásában zavarnak, a települési önkormányzat jegyzőjétől 1 éven belül kérheti az eredeti birtokállapot helyreállítását vagy a zavarás megszüntetését.

A birtokvita eldöntéséhez szükséges tényeket annak a félnek kell bizonyítania, akinek érdekében áll, hogy azokat a jegyző valósnak fogadja el. A jegyző a megismert bizonyítékokat szabadon mérlegeli.

A jegyző az eredeti birtokállapotot helyreállítja, és a birtoksértőt e magatartásától eltiltja, kivéve ha nyilvánvaló, hogy az, aki birtokvédelemért folyamodott, nem jogosult a birtoklásra, illetőleg birtoklásának megzavarását tűrni volt köteles. Ilyen eset lehet például ha az ingatlanra való belépést szolgalmi jog, jogszabály vagy hatósági határozat tette lehetővé.

2021. máj. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!