Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom tudtán kívül az exem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom tudtán kívül az exem nevét akarja adni a születendő gyerekünknek. Mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy a párommal kisbabát várunk. Nagy a boldogság, el is kezdtünk nevekről beszélgetni, és kiderült, hogy ha fiú lesz, akkor a párom mindenképp ragaszkodik egy bizonyos névhez. Semmilyen családi vagy baráti kötődése nincs hozzá, egyszerűen csak ezt szeretné adni a gyereknek, viszont az a bökkenő, hogy ez pont az exem neve, ezért én érthető módon nem szeretném így hívni a kisfiamat. Párom viszont nem tudja, hogy így hívják az exemet is, mert korábban sosem került szóba a neve, most meg nem mertem mondani, hogy ezért ellenzem a dolgot, nehogy valami rossz következtetést vonjon le. Így hát csak annyit mondtam, hogy nekem annyira nem tetszik ez a név, inkább keressünk valami másikat, de ő nagyon ezt szeretné.

Mit lehetne tenni?


2021. máj. 20. 21:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd meg neki őszintén. Van annyi név, mint égen a csillag, csak talál közte más ami tetszik neki. Ha elmondod az exed, akkor rájön, hogy ő sem akarná ha mondjuk te mindig arra asszociálnál amikor a nevén szólítod a gyereket.
2021. máj. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy miért nem mondod el neki a valódi okot. Előtte is volt életed, mi a probléma azzal, hogy tud az exedről? Szerintem megértő lenne ebben az esetben.
2021. máj. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Hú, nekem is van egy ilyen név, ami annyira tabu, hogy véletlenül sem adnám a kisfiamnak:D


Figyelj, szerintem nyugodtan megmondhatod, hogy az exedet így hívták, és attól függetlenül, hogy már nem érzel iránta semmit, erről a névről ő jut eszedbe, és nem szeretnéd a kisfiatokat így hívni. Értelmes ember ezt megérti.


Kíváncsiságból egyébként elárulod mi ez a név? :)

2021. máj. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Magam sem tudom, miért nem mondtam el, akkor azt gondoltam, hogy biztos többet fog mögé látni, most utólag meg már cikinek érzem mondani.

De azt hiszem összeszedem a bátorságom, és eléállok, hiszen lesz még ennél cifrább dolog is, amit közösen élünk majd meg.

Zsombor egyébként a név. Azért is ragaszkodna hozzá a párom, mert az ő vezetékneve Zs-vel kezdődik, és szépen alliterálna így. A Zsoltra azt mondta, az olyan snassz. Még a Zsigmonddal bepróbálkozok.

2021. máj. 20. 21:33
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Milyen hosszú volt ez a kapcsolat, hogy nem akarod a gyermekednek adni a nevét?
2021. máj. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
6 évig tartott. Nem érzek már semmit iránta, de mégsem akarom, hogy a kicsiről mindig ő jusson eszembe. Meg a családban is furcsán néznének.
2021. máj. 20. 21:44
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

szerintem elég gyorsan átíródna a fejedben a dolog, és a baba nevéről a baba jutna az eszedbe, nem az ex.

de persze mindenkinek vannak olyan nevek, amiket semmiképp nem szeretne a gyerekének adni, ez is érthető.

2021. máj. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Azért ezt simán meg lehetne beszélni a pároddal. Legalábbis én férfiként megérteném ha ezt kérné a párom.


Egyébként a Zsolt csodálatos név! :)

2021. máj. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én meg ugyan olyan nevű nőnek udvaroltam mint az előző exem, vicces volt hogy csak engem zavart :D
2021. máj. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hat éves kapcsolat után érthető. Szerintem mond el a párodnak miért nem szeretnéd.
2021. máj. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!