Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az én hibám, ha a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az én hibám, ha a barátom bizonytalan abban, hogy szeretem-e még?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt, nem sokára lesz az esküvőnk. Vele tervezem leélni az életemet, hisz minden téren jó vele, szeretem őt is és azt is amilyen én vagyok mellette. Természetesen nálunk is vannak nehéz időszakok, hullámvölgyek, de ezeket mindig meg tudjuk beszélni. Mostanában folyton kérdezgeti, hogy biztosan szeretem őt? Szerelmes vagyok még belé, stb.. Ha nem válaszolok az üzeneteire egyből azt gondolja, hogy idegesít vagy elegem van belőle. Egyébként kifejezetten sokat beszélgetünk, ugyanolyan bújós vagyok, mint a kapcsolat elején, a szex is nagyon jó. Azt mondja, hogy a viselkedésem miatt bizonytalan, mert úgy érzi megváltoztam, többet járok el barátnőkkel, mindig nyomogatom a telómat, otthon is a munkával foglalkozom stb. Nyílván változom én is és Ő is, de én nem érzem, hogy ez negatív irányba vinné a kapcsolatunkat.

Akik hosszú párkapcsolatban élnek hogyan oldják meg az ilyen problémákat? Úgy érzem ebben az esetben nekem kellene változtatnom valamin, csak nem tudom hogyan, hisz számomra minden teljesen jónak tűnik a kapcsoltunkban.

26/L


2021. máj. 23. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem benned van a hiba. A fiatal kapcsolatokban sokszor elofordul, hogy elfejlodnek a felek egymas mellett, mert a ferfiak es nok erettsegi szintje mas idoszakokra esik. O most eri el azt az erettsegi szintet, ami felnottkent meghatarozo lesz az elete tovabbi reszeben. Teljesen normalis, hogy mar mashogy latja a vilagot, ahogy par evvel korabban. Szerintem o sokat valtozott, de o ennek kevesbe van tudataban. Megvaltoztak a prioritasai, vannak dolgok, amiket most tobbre ertekel, korabban meg masok voltak azok. Ezert sem tudja megmondani, se o, se te, hogy mi valtozott. Hiszen semmi nem valtozott, csak o gondol mar mast. Ha jobban megkapirgalnank a felszint, lehet rad vetiti ki a gondjait. Nem benned bizonytalan, hanem onmagaban, hogy szeret-e teged elegge. Azt szoktak mondani, hogy nem a szavakat, hanem a tetteket kell nezni. En annyiban arnyalnam, hogy praktikus lenne, ha idonkent megerositened szoban azt, amikor erzed, hogy valamit erted tesz. Most arre van szuksege, hogy egyertelmu visszajelzest kapjon, hogy jol csinalja, amit csinal. Az fontos, hogy legyen ok, mert akkor megkerdojelezhetetlenul oszinte lesz szamara. Tehat amikor hoz egy csokit a boltbol neked "csak ugy", akkor nyugodtan tulreagalhatod, hogy annyira orulsz neki, hogy mindig gondol rad, olyan boldog vagy es sosem cserelned el senki masra. Az ilyen dolgoknak azert van ereje. Kozvetlen, sallangmentes kommunikacio. A ferfiak ebbol ertenek, nehezen dekodoljak a szamodra egyertelmu tetteket.
2021. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elgondolkoznék azon, hogy esetleg azért mondja ezeket, mert ő ijedt be az esküvőtől és saját magában bizonytalan. Sokszor a másik érzi magán ezeket és a párja szájába akarja adni, hogy ő adjon bizonyosságot.
2021. máj. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagyis ezt a "szeretem-e még" kérdéseket valójában magának tette fel, mert nem biztos abban hogy még szeret-e
2021. máj. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!