Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Régebbi kapcsolatomban már vágytam a gyerekre, a házasságra meg ilyenekre .

Azóta évek teltek el, most még is azt érzem hogy nem kell gyerek, még "élni" akarok, párom pedig már vágyna gyerekre, mostanában egyre sűrűbben felhozza a témát

Mi lehet az oka, hogy régen akartam most pedig nem?



2021. máj. 31. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kellene kitalálni. Lehet, hogy az előző kapcsolatodban nem volt tétje, mert nem volt meg a partnered hozzá, vagy éppen most nem az ideális kapcsolatban vagy. Lehet anyagilag nem tartasz ott, vagy mivel nem derült ki, hogy mit jelent a még élni akarok, éppen más dolgok foglalkoztatnak. Stb.
2021. máj. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor úgy fogalmazok, hogy tervben is volt a baba


Élni, nem tudom, bulizni, kirándulni, spontán csinálni amihez kedvem van (nem fűvel fával...,nem igy értem)


Hallottam már olyat hogy a nőknél ez valamilyen ösztönös dolog

2021. máj. 31. 18:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán ösztönösen, tudat alatt érzed, hogy nem a jelenlegi pároddal szeretnél gyereket vállalni.
2021. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azóta nem akarok gyereket, mióta fáradt vagyok. Azóta kutyât sem szeretnék. Vam a szeretnék és van az örülök neki, ha úgy alakul. Ha a férjem beállítana holnap egy kutyával, akkor nagyon õrülnék neki, annak ellenére, hogy nem szeretnék most épp kutyát.


Nem lehet, hogy te is csak ki vagy égve/el vagy fáradva valamilyen szempontból?


De ahogy írták korábban a partner is lehet az oka vagy egy hullámvölgy a kapcsolatotokban.

2021. máj. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert megtapasztaltad, hogy mennyire bizonytalan egy párkapcsolat. Az előző kapcsolatodban már eljutottatok a családtervezésig, de mégsem lett belőle semmi. Gondolj bele, ha megszületett volna a baba, akkor most lehet, hogy egyedülálló anyuka lennél.
2021. máj. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, vannak bennem hasonló félelmek
2021. máj. 31. 18:58
 7/12 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%

Férfiként: Ugyanazért szerintem, ami miatt én sem akarok. Egy: Ki tudja, mennyire tartós az a bizonyos párkapcsolat a potenciális gyermekeim anyjával. Kettő, és ebből következően: A bizonytalanra nem vállalok gyereket. Sem párkapcsolati, sem anyagi értelemben. Három: Én is elsősorban ÉLNI akarok. A saját ritmusomban.

Egyszer elég volt csúnyán megégessem magam... És közös gyerek még csak nem is volt - hálégnek. Most perkálhatnám a gyerektartást ezerrel.

Köszi, kihagyom. Van más ezer, aki szeretne gyereket.

2021. máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező? Nem.


32 vagyok, eszem ágában nincs gyereket szülni. Minek? Hogy aztan legalább 18 évre alárendeljem magam egy követelőző kölyöknek, aki kamaszként pl simán a fejemhez vágja, hogy dgöljek meg, mert nem veszek neki ájfónt. Ez példa, de a családi kapcsolatok kamaszhiszti-kérdéseiből kiindulva a franc akar gyereket.

2021. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Alapvetően mindig is akartam gyereket, és most is ugy gondolom hogy egyszer majd szeretnék
2021. jún. 1. 13:55
 10/12 anonim ***** válasza:
Nincs igazi ok, egyszerűen nincs meg az ösztön. Így pedig racionálisan fel tudom mérni, hogy mennyi lemondással járna +a bizonytalanság. Nem akarok egyedülálló anya lenni
2021. jún. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!