Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg csak a stressztől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg csak a stressztől van? És mindig ez lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 éve vagyok együtt a barátnőmmel. Az első egy év nagyon szépen telt. Majd utána jöttek a gondok. Szakított velem mikor egy nagy stressz érte az életében, hogy neki ez a kapcsolat nem jó mert nem boldog. Ahogy megoldódott nála a stressz(lediplomázott) visszasírta magát. Jött egy újabb nagyobb stressz az életében(első munka) megint ez volt ugyanezzel a szöveggel. Nem beszéltünk itt se 2 hétig ahogy az elsőnél se majd "meglepett" egy hosszú bocsánatkérő levéllel és leírta miben kell megváltoznia leginkább neki de megbeszéltük és kibékültünk. Majd most egy újabb stressz jött a munkahelye miatt. És természetesen most is bedepizett és megint ez történik. Csak most úgy érzi, hogy ő nem tud engem boldoggá tenni mert nem tud annyit beletenni a kapcsolatba mint én és mással boldogabb lennék szerinte.(Ami persze nem igaz mert boldoggá tesz de a stresszt és problémát egyáltalán nem tud kezelni és megbeszélni se). Ez lehet a stressz miatt? Vagy csak véletlen egybeesés? Mert ha nincsen semmi stressz az életében jól elvagyunk együtt. Sokat cukiskodunk, nevetünk, kirándulunk, romantikus programokat szervezek. De ahogy jön egy nagyobb stressz vége.

2021. jún. 10. 23:53
 1/9 A kérdező kommentje:

Az hozzá tartozik a történethez, hogy most mikor történtek a munkahelyén zűrök próbáltam ott lenni mellette. De elégé rossz kedvű volt és hisztis. Nem volt neki semmi jó így én se tudtam már teljesen nyugodtan és boldogan kezelni a dolgot de próbáltam nem kimutatni.(nem hibáztatom ezért).



Illetve más fajta családba nőttünk fel. Az én szüleim családcentrikusak így rengeteget voltunk együtt és a szeretett is ki volt mutatva. Amit én a tesóimmal azóta meg is teszek. Neki a szülei inkább karrieristák és náluk teljesen az ellentetje volt mint nálunk. Furcsálta is, hogy mi mondjuk egymásnak, hogy "szeretlek". Talán ez is közbe játszik mert ezt a kapcsolatba is beletudom vinni

2021. jún. 10. 23:55
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nem csak annyi, hogy stresszes. Nagyon instabil mentálisan, amiket írtál abból szorongásos, depressziós, vagy bipoláris is lehet. Szerintem ezek a problémák mindig benne vannak a felszín alatt, csak a durván stresszes helyzetekkel együtt már nem tudja kezelni és akkor törnek felszínre, amitől teljesen kifordul magából. Mindenképpen pszichológus segítségére lenne szüksége.
2021. jún. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kiegészítésedet még nem olvastam, de ez még inkább megmagyarázza azt, hogy miért tudja mélyre nyomni általában a negatív gondolatait és "eljátszani", hogy minden rendben. Nem tudja, hogy hogy kell kezelni ezeket a szituációkat, gondolatokat, érzéseket, hogy kell megnyílni, ezért csak elnyomja. Ami persze nem jó megoldás hosszútávon.
2021. jún. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én ebben hogyan tudok segíteni? Vagy az lenne a legjobb számára ha elengedném akkor is ha nehéz?


Ment a zöld kéz :)

2021. jún. 11. 06:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen kell elengedni.Te erzed,hogy mit ér meg az egész.

Mert változni lehet,csak 100%ban biztosra kell menni,hogy meg van e az akarat hozzá,es nem csak kenyelmi szempont,hogy jolvan,akkor hagyjuk az egeszet a pitchaba,mert ez nem ment,vagy az nem jött össze..

Stressz mindig lesz .Selye János szépen leírta.A stressz önmagaban nem rossz dolog és kell.A stressz kezelése a lényeg és nem a megszüntetese.Mert valójában akkor szűnik meg,amikor meghalunk.

Ez így meredeknek tűnik,de igaz.


Úgy erzi nem tud eleget nyújtani a munkában,a suliban,mashol,aztán a kapcsolatotokban.Tehát valószínűleg teljesítménykenyszer ez nála.

Mindenhol sikertelenségnek tudja be,ha akadályokba ütközik.Pedig azok lesznek mindig.Mindenki elesik,de feláll,és nem omlik össze,mert földre került.

Nem kell tökéletesnek lennünk,és nem is lehetünk azok,de törekedni kell ra.

Maga a törekvés ,a folyamat a lenyege,és nem a tökéletesség.

2021. jún. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
Vagy ez a kifogás és valami kani mindig befigyelt amiatt dobott ki
2021. jún. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5-ös. 6, ez nem opció mivel elég sok a közös barát illetve a legjobb barátnője az unokatesóm. Így akaratlanul tudtam, hogy mivan vele.
2021. jún. 11. 09:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan gondolja a megváltozást, akkor javaslom, hogy menjen el terápiára. Sajnos ez olyan probléma, amihez már szakember vezetése szükséges.
2021. jún. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell szakítanod vele emiatt, ahogy írták helyre tud jönni, viszont neki is akarni kell. Ha nyitott a terápiára és te is úgy érzed, hogy ki tudsz tartani mellette a javulás rögös útján, akkor hajra!:) Nem lesz könnyű, se neki, se neked, de van kiút. Te partnerként leginkább a türelemmel és a támogatással tudsz segíteni. Helyette nem tudsz megoldani semmit, de sokat számít, ha próbálsz mindig nyugodt maradni mellette, nem hibáztatni, amikor nem önmaga, bízni benne, amikor ő nem bízik magában és segíteni, hogy a jó úton maradjon.
2021. jún. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!