Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt most hagyjuk ,hogy mi volt eddig?!

Figyelt kérdés
Azt most hagyjuk ,hogy mi volt eddig. Ma így keltem föl. Párkapcsolati kérdés. Én nő ,ő a férfi 26-27 évesek vagyunk. Fizikai fájdalmat okoz (a korábbi lelki fájdalom), hogy bizonyos dolgokat nem tudok megérteni a kapcsolatunkban, hogy mik miért történnek vagy éppen nem (de ez mindegy is, hosszú és már kedvem sincs ezzel foglalkozni). Érzek dolgokat, hogy xy történésnek, stb nem úgy kellene történnie ,ahogyan történik. Tisztában vagyok azzal, hogy az elégedetlenségem abból származik, hogy vágyaim és elvárásaim vannak a kapcsolattal szemben. Hogy a fenébe lehetne ezeket a vágyakat és elvárásokat kioffolni? A kapcsolat elengedése nem opció.
2021. jún. 23. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene "kioffolni". Ha a szakítás nem opció, akkor javítsátok meg, az, hogy egy kapcsolat működjön ahhoz tenni is kell. Miért nem kommunikáltok?
2021. jún. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, tudom, mit érzel. Voltam olyan kapcsolatban, ahol a hapsi totál magába bolondított a nagy szerelem-bombázással meg kényeztetéssel. Majd mikor elérte a célját, onnantól teljesen visszavette ezt és minden úgy volt, ahogy ő akarta, amit ő akart. Az én vágyaim, elvárásaim, kéréseim hiszti kategóriába lettek sorolva. Próbáltam ezeket minimalizálni, de egy idő után, mikor már nulla kérésed, elvárásod van és még mindig hisztisnek vagy titulálva, mert pl ha meg is beszéltek valamit, ő gond nélkül offolja majd szemrebbenés nélkül közli, meg se ígérte... szóval fel tudtam volna robbanni.

Dolgoknak nem úgy kéne történni, ahogy történnek. Ez is ismerős. Mert ő irányít, diktál, te meg próbálsz alkalmazkodni.

Ne maradj benne ilyenben!!! Ha a te vágyaid, elvárásaid nem találnak fogadókészségre, nem azokat kell elengedni, hanem a hapsit.

2021. jún. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg menj el egy pszichológushoz, akinek normálisan elmondod, mi a problémád, nem csak ködösítve. Biztos segít majd az elengedésben (hogy pontosan minek, az kiderül).
2021. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hogy lehet valamit megjavítani ahol a másik fél folyamatosan csak igerget és hamis reményeket táplál a másik félbe? Ezért gondolom hogy nekem kellene változtatni.
2021. jún. 23. 14:47
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok ismét. Javítani ketten tudnátok. Ha ő nem partner ebben, nem vesz figyelembe, nem változtat, csak ígérget (az ingyen van) te hova akarsz változni?? Mivel lesz jobb neked meg a kapcsolatnak? Az van, amit ő akar. Pont. Ezzel te nem nagyon tudsz mit kezdeni.

Ébresztő!!

2021. jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért hagyjuk, hogy mi volt eddig, ha ugyanazt akarod csinálni?
2021. jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

4-es Nélküle nem tudsz változtatni, az meg a lehetetlen kategória, hogy elnyomd magadban, hogy szar kapcsolatban vagy, és rosszul érzed magad.

Egyetlen valós, és önálló döntést tudsz tenni, belátod, hogy nem vagy boldog, és szakítasz vele. Az, hogy ez nem opció, az butaság, egy életed van! Tudom, szereted, de ez nagyon kevés a jó kapcsolathoz.

2021. jún. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Asszertivitással. Vagy erőszakmentes kommunikáció.


Tisztázza, hogy mi a vágy, és mi a szükséglet, ezt hogyan jelzik az érzéseid.

A lényeg, hogy a vágyak soha nem tesznek boldoggá. Ideig-óráig talán jobb, de inkább csak pótcselekvések. Pl függőségkor a dohányos vágyik egy cigire... de nincs szüksége rá! A szükségleteink kielégítése tesz boldoggá. A szükségleteinkhez az iránymutató pedig az érzések.

Nagyon javaslom ezt letisztázni a fent említett módszerekkel.

2021. jún. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Még csak odáig sem jutunk el, hogy tudjunk ilyenekről beszélgetni. Én nagyon tisztában vagyok a történésekkel érzelmi ,lélektani szempontból. Őt ez kevésbé érdeki (férfi..), inkább a kézzel megfogható dolgokban hisz. Egy napunk úgy néz ki, hogy beszélünk a munkáról, a ház körüli tennivalókról, hogy mit kéne venni (kaja vagy a házhoz valami cucc), megbeszéljük hogy mit főzünk, esetleg hogy milyen játékkal játszik vagy milyen mémet látott a neten. Vagy esetleg kitárgyaljuk ,hogy az ő vagy az én családomban mik történtek. De a kettőnk közötti dolgokról szinte sohasem beszélünk csak két hónaponta amikor kiborulok és nem bírom tovább. Tudom, hogy én is hibázok, mert nagyon bezárkóztam amiatt, hogy ő nem ilyen "lelkis" és inkább meg sem szólalok ezzel kapcsolatban. Mert korábban gond volt részéről, hogy "miért kell ennek ekkora feneket keríteni, miért kell ezt százszor átbeszélni"? És én szépen lassan eltávolodtam ilyen szempontból....

Zavar, hogy nem igazán társam. Kerékpáros vagyok, sokat tekerek, de szinte soha nem jön velem, mert mindig van valami baja - most túl meleg van, most túl hideg, fáj a térde stb stb. Mondtam neki, hogy nekem mindegy hogy mit csinálunk közösen, akkor teniszezzünk vagy valami én abban is benne vagyok, de nem történt semmi, még csak meg sem próbálja kitalálni, hogy mit tudnénk együtt csinálni...

Kirándulásokra stb (nagyon ritkán megyünk), de folyton más társasággal, az anyjáékkal leginkább vagy a testvérével, az én testvéremmel vagy az én szüleimmel. Egyszerűen nem értem, hogy miért csinálja ezt.

Ez borzalmas, és már így is annyit alkalmazkodtam, hogy nem tudom még mit kellene tennem... évi 5-6 ezer km-t tekertem előtte, versenyeztem. Most évi 2-3 ezer km megy a lábamba, tehát a sporttal eltöltött időt is a felére csökkentettem...

2021. jún. 24. 07:53
 10/13 A kérdező kommentje:
Természetesen ezeket az ilyen "kifakadó" beszélgetésekkor mindig elmondom neki.. mindig oké igazam van, változtatok stb aztán megy egy ideig, max 2 hétig és megint vissza a semmibe. Szerintem egyáltalában nincs azzal tisztában, hogy elveszíthet.. örökre. Vagy ha tisztában van vele akkor nem érdekli (bár ezt nem hiszem el róla):
2021. jún. 24. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!