Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Adok-kapok egyensúly beállítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adok-kapok egyensúly beállítása a kapcsolatban - hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párom (ffi) elèggè zárkózott, de egyik nap nagyon jót beszèlgettem vele a kapcsolatunkról (5 éve együtt).


Vannak problèmák, de azon vagyunk, hogy megoldjuk őket. Más a szeretet nyelvünk - az enyèm az èrintès, minősègi idő, az övè a dicsèrő szavak leginkább.


Azt mondta, hogy sokszor èrzi azt, hogy nagyok az elvárásaim felè, amit ő kèptelen kielègíteni (sok bújás, sok puszi, ha elmegyünk egymás mellet valamilyen èrintès, alvásnál hozzá kell èrjen valamim...). Neki sok ènidőre, nyugira van szüksège, amit amennyire tudok, igyekszem megadni neki.


DE! Azt mondta, hogy azt èrzi, hogy 80%ban elveszek, ès 20%ban adok a kapcsolatba. Ami nagyon meglepett, mert èn teljesen máskèpp èreztem ezt eddig. Ezt arra èrtette, hogy nagyok az elvárásaim, mindig kapni szeretnèk, de adni kevèsbè adok bele a kapcsolatba, ide èrtve a szexualitást is.


Megkèrdeztem, hogy mit szeretne, mit adjak mèg bele? Azt mondta nem tudja, de így èrzi.


Ilyenkor mit lehet tenni? Milyen irányba induljak, ha ő maga sem tudja megfogalmazni, mit szeretne kapni?


Voltatok már hasonló helyzetben? Mit csináljak szerintetek?


30N



2021. jún. 23. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A következő lépés az igények megfogalmazása egymás felé, és időt hagyni erre.
2021. jún. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is le a kalappal előttetek. Szerintem ez tök jó, hogy így megtudjátok ezeket beszelni.


Másrészt én a helyetekben hagynék egy kis időt arra hogy mindketten végiggondolhassátok mit szeretnéktek. Mit szeretnél TE és mit a FÉRJED. Akár össze is lehet írni. Mert ha meg tudjátok fogalmazni mi is a hiba, onnantól a megoldás is könnyebb.


Ha ez megvan (ez akár hetek, hónapok is lehet, meg lehet ezt folyamatosan is), akkor össze kell egyeztetni. A ráerőltetés sose jó, konszenzusra kell jutni és tenni bele.


De az hogy tudtok erről beszélni, sértődés nélkül, az nagyon-nagyon jó!!:)

2021. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
100%

Minden elismerésem, kérdező. Kevesek állnak ilyen tudatosan egy párkapcsolathoz. De hadd meséljek valamit! A férfi a megoldások embere! Harapófogóval se fogod tudni kihúzni belőle, hogy mi a baja. Bármi problémája van, azt ő maga akarja megoldani, neked legfeljebb csak megemlíti a létezését.

Szerintem a gebasz ott van, hogy a nő pontoz, a férfi osztályoz. Amikor valamit "elveszel"/elfogadsz, az számodra 1 pont Akkor is, ha az a valami egy szál virág, de akkor is, ha egy egész virágbolt. A férfiagy ezzel szemben osztályoz. Az ő ítéletében a virágbolt sokkal nagyobb dolog, sokkal többet ér, mint egy szál virág.

Tudom, ezért a sok mindenttudó tini lepontoz, mert ők még nem hallottak a férfi és női agy felépítésbeli különbségeiről, de te azért gondolkodj el azn, amit írtam.

2021. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!