Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tovább? Hogy oldjam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovább? Hogy oldjam meg, hogy hozzam egyensúlyba az életem?

Figyelt kérdés

A feleségemmel 20 éve vagyunk házasok. Tudom, furán fog hallatszani, de csak most ismertem meg magamnak is, hogy nem vagyok belé szerelmes, nem ő életem párja...

Az egész ott kezdődik, hogy a szülei imádtak engem (én is nagyon jó viszonyban voltam és vagyok velük) és mindig is úgy tekintettek rám, mint egy lehetséges vejre. A szüleim is mindig apropóztak, hogy milyen helyes lány és a két család nagyon jóban volt.

Aztán lett egy barátnőm, aki gyönyörű volt, gyakorlatilag bolondultak utána a fiúk, s aki engem választott, akit nagyon szerettem és sokáig együtt is voltunk, de aztán (miattam) ellaposodott a kapcsolatunk és szétmentünk (bár szerintem a mai napig emlegetjük egymást).

Eltelt egy jó idő, és nem volt sikerem a lányoknál. Olyan szinten, hogy szóba sem álltak velem a legtöbben. A feleségem (akkor még ugye nem volt az) láthatóan belém volt esve, ezért bepróbálkoztam nála. Persze szinte azonnal összejöttünk és egy év után összeházasodtunk.

Semmi panaszom nem lehet rá, nagyszerű feleség, remek anya és egy szép, kedves, megértő és kiegyensúlyozott nő, akit szeret a család és aki viszont szereti az egész családot (engem is).

Ma viszont az egyik gyermekkori barátom kicsit sokat ivott és ilyenkor kijön belőle amit legbelül gondol. Azt mondta "Milyen kár, hogy együtt élsz vele annyi ideje, de boldogtalan vagy".

Utána belegondoltam. Be kellett ismerem magamnak is hogy nem szerelemből vettem feleségül (ő szerelemből jött hozzám). Mindig azt hittem, az a normális amit én érzek, de rá kellett jöjjek, hogy nem...

Semmi pénzért nem hagynám el, nem tenném tönkre a családot.

De mégis mit tegyek, hogy valamilyen szinten egyensúlyba hozzam az életem? Mit kéne csináljak, hogy valahogy elűzzem a gondolataimat és rendeződjön bennem végre ez a belső felfordulás?



2021. márc. 1. 21:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Ne hagyd magad részeg, irigy haverok által befolyásolni.

Lehet, hogy ő meg a feleségedbe szerelmes titokban, és szét akar robbantani benneteket.

2021. márc. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

A kedves részeges barátod irigyli a szép házasságodat, a szerető feleségedet, a harmonikus életedet.


Tedd azt, hogy amint teheted, menj el kettesben a feleségeddel pár napra. Környezetváltozás, soron kívüli, vagy mindennapos figyelmességek, felrázzák a házasságot, ébren tartják a szeretetet.Tenni kell azért, hogy ne laposodjon el.


A nosztalgiázást meg szüntesd meg, mert csak illúzió, nem lehet visszahozni, ami elmúlt, és nem is biztos, hogy olyan szép volt, jó volt, mert ha úgy lett volna, akkor vele élnél.


Nézz körül itt is, hogy hány magányos, boldogtalan, ágról-ágra ugrándozó ember keresi, hogy végre párra leljen.

Neked meg ott van a szép életed.


A boldogság nem a mindennapos rózsaszín csillogás, hanem a harmónia, szeretet, a minden körülmények között egymásra támaszkodás, az otthon, a biztonság.


És igen, a cimborád irigykedik, mert ő boldogtalan, neked meg ott a téged, a családodat szerető feleséged.


Őt irigyli tőled. Küldd el a jó fenébe.

2021. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1

Sajnos igaza van. Kimondta, amit én nem mertem. Így van. 20 éve van egy üresség az életemben, amit nem mertem beismerni magamnak sem.

Nem hinném, hogy akar bármit is, van családja, "álmai nője" stb De ha így is lenne, nem válnék el semmi szín alatt.

Csak tenni akarok végre valamit 20 év toporgás után. Ahhoz már túl idős vagyok, hogy új életet kezdjek (meg nem is akarok) de ahhoz még nem, hogy boldogabbá éljem le a hátralevő életem.

Azert köszönöm a választ!

2021. márc. 1. 21:11
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne igyál! Örülj annak, hogy ilyen szerencsés lettél végül és felejtsd el azokat, akik nem maradtak melletted! Légy erős, szedd össze magad! Élj boldogan, mert ez nem csak érzelem ám, hanem gondolat is.
2021. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%

Érett férfi nem tűri, hogy a házasságára megjegyzéseket tegyenek.

Az első ilyen szóra seggberúgja az illetőt, és többet nem ül le vele kvaterkázni.

Mármint, ha az a férfi érett. Ha 20 éves házasok vagytok, akkor te már 50 felé jársz.


Ne hagyd, hogy kitörjön rajtad a kapuzárás pánik. Az egész életedet , a családodat, mindent, amit felépítettél, elértél, tönkre vághatod egy p..ért. Aztán kezdheted elölről felépíteni magadat egy hülye luvnyának alárendelve.

2021. márc. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
Pontosan. Aki valamire tartja magát, annak nem mondhatnak semmit a feleségére, pláne nem az életére vagy a boldogságára. Aki igazi spíler, arról azonnal tudják, hogy ezt nem tűri el és nem próbálkoznak ilyesmivel. Értelmes ember nem mond rosszat a házastársára, a családjára, a gyerekeire.
2021. márc. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Ha szeretőt akarsz, akkor megtetted az első lépést a házasságodból kilépésre. Csak idő kérdése. A nők is joggal várják el, hogy ne csak mellékágak legyednek, vagy legalább is ne végleges státuszban.ű

Nem beszélve arról, hogy a feleségeknek hiperszuper antennáik vannak,

hogy kihangolják, valami nem kerek, mert a rezdüléseidet is ismerik, megérzik. Már annak előtte észreveszi, mielőtt még lépnél valamelyik kiszemelt csaj felé. Ebben legyél nagyon biztos.

Ugyanis ilyenkor nem tud disztingválni a férfi, tudtán kívül adja magáról a jeleket, hogy beindult.

2021. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

2

Az első kapcsolatom az én hibámból ment szét sajnos...


"Nézz körül itt is, hogy hány magányos, boldogtalan, ágról-ágra ugrándozó ember keresi, hogy végre párra leljen.


Neked meg ott van a szép életed."


Igen, ezért nagyon hálás is vagyok... Csak az a baj, hogy sosem tudtam rá mint lelki társamra gondolni. Mindig tiszteltem őt, de sose voltam belé szerelmes. Tulajdonképpen végső elkeseredésemben választottam őt, meg a család nyomására...


De mindenképp lelkesítő amit mondasz :) jól esik.

Szeretném őt szeretni, olyan házasságban élni, mint a szüleim vagy az ő szülei de sajnos nem tudok... És most jöttem rá, hogy az is boldogtalanít, hogy nem tudom viszonozni az ő szeretetét...


Gondoljátok hogy javulni fog a helyzet? Vagy végre beletörődök?

2021. márc. 1. 21:21
 9/23 A kérdező kommentje:

5

Igen, jövőre leszek 50.

Nem, sosem csalnám meg (lett volna rá már alkalom, de soha). Fizikailag semmiképp.


Köszönöm a lelkesítő gondolatokat! :)


6

Nem hinném hogy provokálni akart, csak kimondta amit józanul tabuként kezel. Amikor mondtam sok-sok éve neki, hogy valami nem az igazi valami köztünk, mindig bíztatott, s most is, ha látja hogy feszült vagyok, mindig próbálja elterelni a gondolataimat, de most először kitört...


7

Nem,nem szeretnék. Semmi pénzért, semmi erkölcstelent. A haverom pl hobbit javasolt, hogy foglalkozzak többet a hobbijaimmal, hátha az kompenzálja a folytonos őrlődésemet...


Köszönöm nagyon szépen az eddigi válaszokat!

2021. márc. 1. 21:28
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

De igazából mit akarsz??


Lángoló vad szerelmet? 20 év után egyetlen kapcsolat sem lesz olyan mint volt. Még az a kapcsolat sem, ahol az elején ez a lángolás megvolt. Ez igazából akkor is elég irreális lenne ha anno szerelmből házasodtál volna.


Vagy igazából mire vágysz?


Ha ezt a fajta szerelmet akarod megélni de nem tudod a nejeddel...írnám hogy váljatok el, de NEM akarom ezt írni.


Mert szerencsés vagy, hidd el ha igaz minden amit írsz akkor baromi szerencsés vagy. A szerelmi kapcsolatok is ellaposodhatnak egy idő utan sőt a felek akár meg is utálhatják egymást ha rosszul alakul.


Nálad ez nincs. Gondolom van szép család, nyugodt élet, szép, kedves stb feleség idilli élet, hülye lennél ha ezt felrúgnád. Komolyan!


Ne hidd azt hogy a nagy szerelmeknek mindig happy end a vége.


Jön a kapuzárási pánik de ne dőlj be neki mert életeket tehetsz tönkre, beleértve a tiédet is.

2021. márc. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!