Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon megbántottam a páromat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon megbántottam a páromat, hogy tudom kiengesztelni? Bűntudatom van

Figyelt kérdés

A gond az volt hogy részegen jött haza a munkából délután 5kor. Építészetben dolgozik, a főnöke hossza és viszi is munkába. Utána otthagyja őket a területen és dolgoznak 8 vagy 10 órát is. Tegnap megivott 4 doboz sört és a tűző napon volt kint persze hogy lerészegedik. Félrebeszélt és szószerint üvöltött, próbáltam csítitani de mindhiába.

Tegnaptól szabadságon vagyok, gondoltam meglepem valami vacsival , el is ment a kedvem a vacsorától, mondtam neki menjen és jól zuhanyozzon le mert olyan büdös alkoholszaga volt és nagyon nem bírom az alkoholnak az émelyítő büzét.

Szóval a gondom az hogy van hogy hetente úgy jön haza hogy van benne töltett. Van mikor be van csicsentve van mikor félrebeszél és támojog. Nagyon féltem mégcsak 28 éves, mi lesz később vele? És ha gyermekünk lesz akkor is részegen állít haza?

Megértem hogy isznak a kollegák, ő is iszik de mértékkel. És ha egyszer leesik az állványról, létráról? Mindig azt mondja hogy munka után isznak de nem vagyok ott vele hogy felügyeljem. Nem is akarok anyáskodni felette. Nem is akarom elveszteni.

Annyi mindent közösen felépítettünk és úgy érzem minden nagyon rossz irányba tart.

Apukám folyton részeg volt, mindennap , verte is anyumat. Ettől félek hogy olyan lesz mint apum volt. Vagy az ő anyukája is folyton ivott még akkoris mikor terhes volt a párommal. Sajnos 10 éves korában a párom anyukája elhunyt csak 39 éves volt.

Tegnap ezt vágtam a fejéhez hogy ha minden héten iszol olyan leszel mint az anyud volt. Azóta hozzám se szól, bűntudatom van hogy mondhattam volna mást is. Nagyon ragaszkodott és szerette az anyukáját és utál kimenni a temetőbe is én meg pont ezzel bántottam meg.

Hogy tehetném jóvá? Bármilyen fejmosást elviselek


2021. jún. 24. 09:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki minden héten részeg heti 1 napot, vagy csak spicces, az nem alkoholista? Minek vagy egy kialakulóban levő alkoholistával?
2021. jún. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez csak egyre rosszabb lesz. Ez egy kezdődő alkoholizmus. Mert az hogy most egy éjszaka 1 sört megiszik vagy 2-3 hetente hétvégén 1 pohárral többet, még az oké lenne, de az hogy napi szinten részeg valaki, az nem jó.

Egy komolyabb, megbízhatóbb, felelősségteljesebb férfi illene hozzád, akivel nem kellene nemhogy ilyenen összeveszni, de az alkoholt sem kellene érezned rajta, hanem a parfümét pl.

2021. jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy alkesz. Mar most
2021. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Tipikus, megsértődik hogy neked legyen a végén bűntudatod. Így nem fogod hibáztatni :D
2021. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy durva amit mondtál de attól még igaz.

Ez már kimutatottan öröklődő dolog, szóval jogos az aggodalmat.


Hozzá képest én komoly alkesz voltam pár évig,de nem támolyogtam, és nem voltam agresszív.


De már 16 éve nem iszok, sokkal jobb ez így nekem is, a környezetemnek is.

2021. jún. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az van, hogy igazad volt, olyan lesz, mint az anyja. Ez alkoholizmus már.

Másrészt, már bocs, de te meg olyan leszel, mint a te anyád, akit vert a férje, ha vele maradsz.

Én egészen biztosan nem szülnék gyereket neki, nehogy neki is végig kelljen néznie, ahogy verik az anyját, esetleg őt magát is.

2021. jún. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és csak hozzáteszem, mielőtt elkezdenéd védeni:

A legtöbb alkoholista (meg bántalmazó) nem úgy kezdi ám a bántalmazást, hogy egyből a falhoz csapja a zasszonyt (vagy a zurat), hanem érzelmileg zsarolja, bűntudatot kelt, leépíti a bántalmazott önbizalmát, elhiteti vele, hogy valójában ő rossz, amiért nem hagyja még egy pohárkával, stb. Az én apám is alkoholista volt, csak az élete végefelé rángatott meg egyszer, de mindent megtett előtte, hogy lelkileg kicsináljon.

ÉN a helyedben elhagynám. Van elég férfi, aki nem piál. Ha nem lenne, egyedül jobb lenne.

2021. jún. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, az anyukát emlegetni hiba volt. Kérjél tőle bocsánatot, amiért a halott szeretteit emlegetted, de tegyed hozzá, hogy nagyon félted és nem vagy képes megmaradni mellette, ha nem adja fel az alkozolizálást.

Ma már nem normális dolog munkások körében sem az ivászat. Pont most mentek el tőlünk napelemesek, semmi alkoholt nem ittak. De ez csak az utolsó példa, előző 20 évben nem láttam ivászatot köztük. A barátod (kezdő?) alkoholista, ezt észre kell vegye és változtatnia rajta.

2021. jún. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%

Én is kiakadnék, ha anyám halála ígY jönne elő.

39 évesen aligha a pialásba halt bele.


A párod viszont alkesz, vagy azzá válik, az meg már csak a jó szerencse dolga, hogy verni is fog, vagy csak beéri üvöltözéssel.


Kár érte, de nem a te dolgod, hogy a megmentésének töltsd az életedet.


Mondd meg neki, hogy többet ne igyon!

Ő nem bírja, téged undorít, a jövőtöket meg veszélyezteti.


Szerintem még van esélye a dolognak, de kérjen nyugodtan orvosi segítséget, nem ciki az!

2021. jún. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ööö, ilyen apukát szánsz a gyerekeidnek? Válaszod indokold.
2021. jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!