Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kedves Anyukák! Mi történhetet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves Anyukák! Mi történhetett, hogy a baba megszületése után, szinte napi szinten össze tudunk veszni valamin a párommal?

Figyelt kérdés

És már 1 éves a kislányunk, 2 hét sem telt el a születése után és összevesztünk.

Előtte 4 évig voltunk "kettesben", kb. 2-szer ha volt nézeteltérés, de valami pitiáner volt az is.


Lesz ez valaha másképp? mert ez így nagyon idegőrlő 😕😕 vagy ennyire különbözőek a gyermeknevelési nézeteink...meg vagyok rémülve kicsit.


2021. júl. 3. 19:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Kimerules panik
2021. júl. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Huuuu, az nem hangzik valami jól.
2021. júl. 3. 19:06
 3/23 anonim ***** válasza:
66%

Ez a pelenka vita? Mert volt itt ilyen kérdes is.


Amugy ha nem akkor szules utani depresszio, de amennyiben ha te nem a pelenka vitas kerdezo vagy.

2021. júl. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Pelenka vita???? Fogalmam sincs mi az. De egy linket mutassatok már hozzá, elolvasnám.
2021. júl. 3. 19:13
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván itt érdemes lenne tudnunk min megy a vita, mert lehet valami miatt jogosan van kiakadva. Pl. nem segítesz neki eleget a babával és sok neki az egész egyedül.
2021. júl. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a probléma, hogy van konfliktus, hanem az, hogy nem tudjátok konstruktívan, együttműködve, asszertíven kezelni.


Ez a helyzet mindkettőtöktől megkívánja, hogy fejlődjetek.


A veszekedés, és a vita közötti minőségi különbség tudatosítása kulcsfontosságú. Az előbbi csak az indulatok kiélése a másikon, az utóbbi a kölcsönös megoldáskeresést szolgálja kultúrált formában.


Ideje leülnötök 4szemközt, és higgadtan elmondani, hogy mi a problémátok, mit vártok a másiktól. Ezt úgy, hogy mindkét fél hagy rá időt a másiknak, és nem vág közbe, hanem meghallgatja.

2021. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Min veszekedtek?
2021. júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Én vagyok az anyuka. Segít ő rengeteget, főleg a háztartásban, ugyanakkor vannak területek (etetés, altatás), amit teljesen egyedül viszek, és az tényleg kimerítő.


Mondok egy példát: kértem, hogy menjenek már ki picit az udvarra labdázni vagy bármit játszani, nem szólt rá semmit. Mire kérdezem, hogy ha nincs kedve, nem muszáj és rámförmed, hogy "megyeeeeek már, most rohanjak vagy mi???" Erre én mondtam, hogy egy igen vagy egy nem is elég lett volna.

Komolyan néha meg se merek szólalni, azt is félve mondtam, hogy egy kalapot vagy sapit adjon a kislányra, mert nagyon fúj a szél.

Lassan azt érzem, nekem itt kuss van, nekem igazam nem lehet. ☹

2021. júl. 3. 19:32
 9/23 A kérdező kommentje:
De a legtöbb veszekedés tárgya a gyermek körüli témák. Bármin, komolyan mondom bármi!!!!
2021. júl. 3. 19:34
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

8,9 Sajnos ez azt jelenti hogy féltékeny a gyerekre.

Mielőtt nem volt sokkal többet foglalkoztál vele és most nem bírja elviselni hogy a lányotok van a középpontban.

Ha ezen változtatni akarsz akkor a következőt tudod csinálni:

Leültök beszélgetni erről nem vadlón nem megbántva elmondod neki hogy úgy látod nem tudja elfogadni az új helyzetet.

Te szeretnéd hogy boldogok legyetek úgy mint régebben és megpróbálsz ezért tenni hogy változzanak a dolgok de cserébe ö is próbálja meg elfogadni a gyereket. Utána tényleg tegyél igy szervezetek meg egy randit ahol csak kettesben vagytok. Egy év után ideje lenni már kettesben lenni.

Nagyon fontos hogy éreztesd vele hogy ö miatta akarod hogy béke legyen köztetek.

Véletlenül se mondj olyanokat hogy a gyerek miatt béküljetek ki vagy mutatkozzatok boldognak és hasonlok, mert ezen meg fog sértődni nem ismerem pontosan hogy mit érez de érts meg hogy csak akkor van családként esélyetek hogyha te kimutatod felé hogy van olyan fontos ö is mint a gyerek. Ez nem föltétlenül jelenti azt hogy ö nem szereti a gyereket.

2021. júl. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!