Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy tudsz megbocsájtani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudsz megbocsájtani a párodnak?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nárcisztikus vagyok, de passzív-agresszív biztos.


Alapvetően a helyzet az, hogy nagyon túl vagyok terhelve és a férjem úgy érzem mindig újabb és újabb programokat vállal be. Főleg a családjával. Alapvetően tetszik, hogyha szoros a kapcsolatuk, de úgy érzem, hogy én meg tönkremegyek bele, mert anyósom nagyon sokszor belefolyik a mi a dolgainkba és néha a férjem összezár vele, amitől teljesen ki vagyok borulva. Azt kértem a férjemtől, hogy minden hétvégén csak egy családi programot csináljunk, egyik héten az ő szüleivel másikon az enyémekkel (tényleg rengeteg dolgunk van, múlt hétvégén idegösszeroppanást/sírógörcsöt/hisztirohamot kaptam, úgyhogy kivettem a hétre szabit és minden nap reggel 8-9-től délután 6-ig ügyeket intéztem, kivéve pénteken, amikor este 10-kor végeztem, és még ugyanennyi feladat van hátra munka mellett).


Alapvetően introvertált vagyok és az sem segít, hogy a covid után mindenki be akarja pòtolni a találkozókat, minden héten van 1-2 baráti találkozónk. Kértem a férjemet szépen, dühösen, zokogva de egyszerűen nem érti meg, hogy szeretnék egy hónapban egy darab olyan hétvégét, amikor nem találkozik a szüleivel, megy el egész hétvégére vagy szervez be nekem valami programot.


Teljesen leépültem és ki vagyok borulva, csak a válás/külön költözés maradt, vagy van még remény megértetni a férjemmel, hogy belebetegszem abba, amit csinál?


2021. júl. 4. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Össze vagytok láncolva, vagy mi? Megmondod, hogy "szívem, jo szórakozást a szüleidnél, én bekuckózok a könyvemmel. Este találkozunk."
2021. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is eszembe jutott, neked miért muszáj részt venned ezeken a programokon? Régen én is ilyen voltam, más miatt bevállaltam mindent,csak hogy a párom/anyám/anyósom meg ne haragudjon rám. Rájöttem, hogy ezzel csak magamat betegitem meg, mindig hallgatnom kell a belső érzéseimre, és ha úgy érzem a testem-lelkem ellenkezik az ilyesmi ellen, akkor tudni kell nemet mondani.
2021. júl. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sem mindíg megyek a párom szüleihez néha örülök ha egyedül is lehetek. Nem kötelező mindíg menni.
2021. júl. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igaziból elmegy egyedül, ezzel nincs gond. Akkor meg reggel 8-tól este 6-ig otthon vagyok egyedül, takaríthatok, főzhetek, moshatok vagy kerülgethetem a rendetlenséget és várhatom, hogy a kocsival hazahozzon valamit enni (a rendelés eü okokbôl nem opció), vagy elmehetek egyedül sétálni.


Esetleg filmezhetek, de akkor meg hallgatom tőle egy hét múlva, hogy mennyire leültem és mindig csak otthon tespedek, el kéne járnunk sportolni.

2021. júl. 5. 10:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kisasszony, miért nem magadba fektetsz? Férjed elmegy szépen anyucihoz, te pedig találkozol a barátnőiddel, vagy elmész szépítkezni, sportolni, bulizni stb. Ki a fészkes fene mondta, hogy ehelyett takarítsál otthon? Miért vagy cseléd? Én akkor is felvenném az útilaput, ha otthon van ilyen hozzáállás mellett. Ő meg mehet szépen anyuciba a mama hotelbe, akár végleg is, ha nem tetszik! Önbecsülés!
2021. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor a te családodhoz mentek, akkor a férjed ehhez hogyan viszonyul? Gondolom, neked is fontos, hogy ő jóban legyen a te családoddal. Ha velük is ennyire közvetlen és keresi a társaságukat, akkor szerintem részéről is elvárható, hogy ez oda-vissza működjön. Ugyanakkor számomra nagyon furcsa, hogy olyan dolgot akar rád erőltetni, amiről tudja, hogy neked nem jó. Egy kapcsolat a kölcsönös odafigyelésen alapszik, de ha mindig úgy alakítja a dolgokat, hogy neki legyen jó és nem törődik azzal, hogy a párja mit szeretne, akkor komoly gondok vannak.
2021. júl. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!