Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítanál velem a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanál velem a párom helyében?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt, és 5 hónap után össze is költöztünk (nálam).

Mindketten hoztunk 1-1 gyereket a párkapcsolatba,én a 6 éves lányom, ő a 10 éves fiát.


Minden nagyon idilli lehetne, mert nagyon jól tudunk családként működni, de a kislányom apukája megkeseríti az életünket. Annyit kell tudni róla, hogy terhességem alatt kitalálta, hogy jó lenne több szabadság és több pénz, ezért felmondott a munkahelyén és saját vállalkozást indított. A következő években a jövedelme nem érte el a 100 ezer Ft-ot. Mivel mindent én fizettem, egyre több volt köztünk a feszültség az anyagiak miatt, és ahelyett hogy megfontolta volna, hogy bármin is változtat, elkezdett megcsalni. Természetesen mindenért én voltam a hibás. Sajnos, évekkel később lett annyi önértékelésem, bátorságom, hogy elhagyjam. Egy ideig a kislányommal elmentem az apás találkozókra (ez volt a hiba), de nem volt köztünk már semmi (rég nem laktunk együtt sem). Ebben az időszakban ismertem meg a jelenlegi párom, amit el is mondtam az apukának, aki bosszút esküdött ellenünk (szerinte én félreléptem, tönkretettem az életét, a családját).


A közös lányunkkal való találkozást arra használja, hogy a gyereket ellenünk hangolja. Obszcén módon szid minket állandóan, bebeszéli neki, hogy nem szeretjük, tönkretettem, uszítja ellenünk. Amikor a kislányom hazajön tőle olyan lesz, mint egy 3 éves. Nem fogad szót, csámcsog, hallgatjuk, hogy miért nem az apja lakik velünk, szegény apa. Az apja felbuzdította, hogy karcolja össze-vissza a párom kocsiját, meg olyanokat mondd neki, hogy szerezzen pénzt tőlünk, lassan nem lepődnék meg, ha a 6 éves gyerek meglopna minket. A kislányom imádja az apját megszállottan, ott mindent szabad. Egésznap nyalhatja a nyalókát, éjfélkor fekszik, nem kell fogat mosni, nem kell fürdeni, nem baj ha egy hétvége alatt 3 ruha is elszakad (amit persze, én veszek). A nyaralásainkat próbálja szabotálni. Pont annyit találkoznak, hogy mindent tönkretegyen, amit felépítünk.


Párom mostanság elkezdte mondogatni, hogy ez így nem élet számára mellettünk, hogy állandóan a feszültség, a nyűg, a probléma van. Nincs ehhez hozzászokva. A 6 éves lányom ráüt néha egyet a fiára, csúnya beszédre tanítja. Nagyon szeret, de már fontolgatja, hogy szakít velem és elköltöznek, hogy a fia nyugalomban nőhessen fel.


Teljesen megértem,de nem tudom mit kéne csinálnom. Szeretnék egy szeretetteljes kapcsolatot, egy társat, egy családot. Te mit tennél a helyemben?


Páran tanácsolták a családomból, hogy a kislányom költözzön az apukájához, ha annyira imádják egymást, de ez nem opció. Nincs biztosítva a testi, lelki fejlődése, Na meg anya vagyok, sose mondanék le róla. :(


L/28



2021. júl. 20. 15:42
A kérdező szavazást indított:
Igen, szakítanék. A fiamra is gondolnom kell, jár nekünk a nyugalom.
Nem, egy család vagyunk. Kitartok mellettetek.
43 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz erre a kérdésre úgy válaszolni, hogy nem iimerjük a további részleteket.

A jelenlegi párodnak biztosan nehéz ezt elviselnie, de azt szerintem tudja, hogy ez nem a Te hibád. Nem tudjátok kérni a felügyelt kapcsolattartást? Szerintem ezek a dolgok már elég indoknak minősülnek, egy próbát megér a dolog. A gyermeket tönkreteszi ez a helyzet, és sajnos az édesapa nem fogja felfogni, hogy ezzel elsődlegesen a saját kislányának árt.

Megértem mind a kettőtök helyzetét a kérdésben, így az volna a legjobb, ha apuka csak úgy láthatná a gyermeket, ha ott vagytok, így talán a gyermek lelki fejlődése biztosított volna.

2021. júl. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen le kellene állítani az exed. Ha nem tudsz vele zöld ágra vergődni, akkor akár a gyámhatóság segítségével. Ez az autós, meg pénz lopós történet, ez annyira durva, hogy ha ilyesmire buzdítja a gyereket simán megvonják tőle a láthatást.

Igen ez hosszú távon akár szakításhoz is vezethet, de tudsz tenni ellene!

2021. júl. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt, én szakítanék veled, mert úgy látom, semmit nem teszel az ügy érdekében. A gyerekem és az ő élete fontosabb.

Másrészt, én a helyedben felkeresnék egy ügyvédet, és kikérdezném, hogy a jelenlegi szituációban milyen lehetőségeim lennének, hogy korlátozzam a láthatást, mivel a gyerek lelki fejlődésére baromira káros, amit csinál a volt férj, és ezt tudatnám is az exemmel. Hátha akkor észbe kap, ha meg nem, akkor irány a bíróság.

2021. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Ja, és ne haragudj, de én most nem elsősorban a párkapcsolatom miatt aggódnék (persze az is fontos), hanem a gyerekem lelki fejlődéséért és a vele való kapcsolatomért. Merthogy ez egyenes út ahhoz, hogy egy lelkironcs legyen belőle, az egészen biztos. Az én apám is uszított engem anyám ellen, és semmit nem tett, hadd ne mondjam el, hogy a mai nincs bennsőséges viszonyunk, mert apám értékes éveket vett el ettől. Az egyéb mellékhatásokról nem is beszélve.
2021. júl. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
*és anyám semmit nem tett ellene
2021. júl. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet eltiltatni jogilag a gyereket az apjától? Hisz ahogy leírtad nem megfelelően viselkedik a kislánnyal.
2021. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertek az ilyesmihez, de szentul hiszem, hogy ilyen durva esetben lehet intezkedni. Ha bizonyitani tudod ezeket, akkor tuti, hogy minimum ujra targyaljak ezt a lathatas dolgot, ilyet nem lehet csinalni, ahogyan tobben is irtak, ez a gyermek fejlodeseben ejt sulyos sebeket, nagyon rossz vege lehet annak, ha igy kell felnonie. A kerdesedre raterve pedig, ha azt latnam, hogy tesze-tosza vagy es ezt vegignezed, nem viszed hivatalos utra, akkor igen, elhagynalak.
2021. júl. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%

Az exed gerincét eltöretni vagy eltüntetni az egész sz*rt.

Már bocs de minek támogattad?

2021. júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A legkevesebb apai láthatás az a havi 2 hétvége. Ennél kevesebb, akkor lehet, ha fizikai bántalmazás történik. Ezt mondták a gyámügyön. Nagyon komoly indoknál távolságtartási végzés kérhető, de ez csak rövid ideig szól, és abban a rövid időben is nézhetnénk a hátunk mögé mindig, mert már így is kaptunk apukától fenyegetést, hogy "Ne tudjátok meg mire lesz képek, ha nem lesz mit vesztenem."


Kislányom már pszichológushoz jár, mert nagyon túlnőtt rajtunk a probléma.

Sokat beszélgetünk vele mindketten. Minden délután van 2 óránk csak kettesben a lányommal. Jól érzi magát velünk, szeret minket, de apa a minden, a szent. Pedig mi hozzuk le neki a csillagokat.

2021. júl. 20. 16:26
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha fenyegetőzik az sem elég?

Szerintem is keress fel egy ügyvédet aki kifejezetten ilyen ügyekkel foglalkozik. Szükség esetén kiküldhetnek családsegítőt is, ismerősi körömben volt ilyen, bár más okból.

2021. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!