Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kezdhetnék a helyzettel?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdhetnék a helyzettel? Teljesen kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

A barátommal együtt vagyunk már lassan két éve, ebből kb egy éve együtt is élünk. Sajnos pár napja azonban kirúgták a munkahelyéről (amiről nagy részben Ő tehet, nem járt be mindig rendesen stb.). Amióta ez megtörtént teljesen megindult a lejtőn és próbálok neki segíteni és a kedvében járni, de egész nap csak sörözik és sorozatozik. Sajnos az alkohol semmilyen formában nincs jó hatással rá, arrogáns lesz és hülyeségeket csinál. Tegnap se volt ez másképp, gyakorlatilag az éjszaka közepén arra keltem hogy teljesen szét van csúszva és kéjgázt szív ki egy palackból. Nyilván megijedtem és hirtelen kikaptam a kezéből, kidobtam de addigra már teljesen le volt szedálva. Számomra ez rémisztő volt, mert még sose csinált ilyet. Nem tudom már kihez forduljak segítségért, a szülei sajnos eléggé ilyen hobó természetűek, attól tartok, őket kb hidegen hagyná a dolog, a barátaira nem igazán hallgat.

Szeretem őt de kezdem azt érezni, hogy én ide már kevés vagyok.



2021. júl. 30. 09:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem most hagyd el, mielőtt téged is tönkre tesz. Az ilyenek változtatni se akarnak. Ha akart volna, dolgozna még most is.
2021. júl. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

A leirtak alapjan igen, ide mar komolyabb szakember kene.. Az egy dolog h valaki csuszik lefele a lejton, de ha sajat maga nem tud kapaszkodot keresni, akkor csak magaval fog rantani.. Tudom, mert tapasztaltam.. + irtad, hogy eddig is hasonloan volt, nem jart be rendesen a munkahelyere, en mar itt elgondolkoztam volna, hogy mennyi felelosseg van egy ilyen emberben.. Elvesztette a motivaciojat az elet iranyaba, ezt szerintem te is latod.

En ugy gondolom, mindenkinek megvan a sajat elete, meg akkor is, ha kapcsolatban el. Oke, hogy a parunkat tamogatni, segiteni kell mindenben, de ha azt latod, hogy menthetetlen, akkor nem tudsz mit tenni. Nem vagyunk se Istenek, se pszichologusok, hogy a masikat megmentsuk.. Egy probat meger, probalj vele beszelni, de ha semmi nem hat ra, akkor lepj ki minel elobb a kapcsolatbol, mert ha magaval rant, azt fogod eszrevenni egy ido utan, hogy 0-24 gyomorgorccsel, beesett, kialvatlan szemekkel, boldogtalanul, remenyveszve telnek feletted a napok, hetek, honapok...

2021. júl. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A változáshoz ő kell, te hiába tepersz sajnos. Én megbeszélném vele, hogy ha nem hagy fel a piálással akkor búcsút mondunk egymásnak... Értem én hogy csalódott, bár ha be se járt rendesen dolgozni nem tudom mit várt. De az alkohollal csak egyre lejjebb fog csúszni, minél előbb le kéne tennie és inkább munka után néznie. Vagy mit hisz, majd te fogod eltartani míg ő otthon kockul és iszik?
2021. júl. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Már akkor megindult a lejtőn lefelé amikor hanyagolta a munkába járást.

Neki ez a családi mintája. Lehet, hogy egy komoly beszélgetés tud változtatni a helyzeten, de őszintén szólva erre kicsi az esély.

Biztos fiatal vagy még, csomó rendes pasi keres barátnőt ne kösd le magad egy semmirekellő lúzer mellett, csak mert érzéseid vannak.

A kétségbe esés, az aggódás, a félelem is érzések, azokhoz is ragaszkodsz?

2021. júl. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Én már akkor a sarkára léptem volna, amikor elkezdett nem bejárogatni. Ha folytatja, elhagytam volna.

Nem elkezdett lecsúszni a lejtőn, ő már réges-rég azon a lejtőn volt.

Ha a pasi nem ismeri el, hogy baj van, akkor senki nem segíthet. Szerintem hagyd el, amíg komolyabb baj nem lesz, mert tönkre fogsz benne menni.

2021. júl. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy az ember kicsit "lazít", meg feldolgozza a közelmúlt eseményeit, önmagában még nem lenne probléma. Van, hogy az embernek kicsit pihenni kell, 1-2 héttől meg - jobb esetben - még nem dől össze a világ. Én sem csináltam semmit hetekig, amikor az első munkahelyemen felmondtam, miután nagyon ocsmány dolgokkal vádoltak meg.

De!

Rohadtul nem mindegy, hogy ez most csak egy átmeneti regenerálódás, vagy tényleg a tartós lejtő. Itt sajnos úgy érzem, utóbbiról van szó.

Illetve: nem mindegy ennek a mikéntje sem. Oké. Ha megiszik az ember egy sört, az még nem ördögtől való. De az, hogy folyamatosan részeg, meg be van szívva, az egyáltlán nem normális. Az erőszakos viselkedés sem tolerálható, és erre az sem mentség, hogy részeg. Aki nem bír ittasan értelmesen viselkedni, az ne igyon. Emberek vagyunk, nem vadállatok. (Legalábbis jobb esetben.) Persze, a szelíd részeg sem tolerálható hosszú távon, de arra még azt mondom, hogy kis ideig oké.

Arról meg nincs szó, hogy te kevés lennél. Ő egy önálló személy, nem neked kéne helyreraknod őt. Te a legtöbb, amit tehetsz, hogy segítesz neki a megoldás felé vezető utat megtalálni. Mondjuk egy pszichológus személyében. Nem véletlenül vannak ezek a szakemberek, sok olyan élethelyzet van, amikor egy - ilyen szempontból - laikus nem tud hatékonyan segíteni.

Ha pedig nem kér a segítségből, akkor tovább kell állnod. Értem én, hogy szereted, de vajon ő is szeret annyira téged? Kétlem, hiszen akkor rád is tekintettel lenne. Illetőleg: az, hogy valakit szeretsz, még nem kötelez arra, hogy elszúrd az életedet. Mi értelme van egy ilyen kapcsolatnak? Hidd el, láttam családokat tönkremenni alkoholista férj miatt. Ez egy tökéletesen egyoldalú viszony, ahol te feláldozod magad azért, hogy ő semmit ne tegyen érted. Nem éri meg. Egy kapcsolat nem erről kéne, hogy szóljon.

Ráadásul amit írtál, hogy a munka területén is eléggé hanyag, nem jósol túl bíztató jövőt.

2021. júl. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én áldoznám be a saját életemet egy ilyen emberért. Leginkább senkiért (gyerekem nincs).

Mert ezzel a tied is tönkre fog menni.

2021. júl. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A tegnapi ominózus eset után ma reggel beszéltem vele, természetesen semmire sem emlékezett abból, mi történt este.

Próbáltam neki elmagyarázni, hogy nekem nem azzal van a bajom, hogy munkanélküli lett, hanem hogy őt féltem amiért egyből az alkohol és más egyéb hallucinogénekért nyúlt egyből. Erre nem mondott semmit csak sóhajtozott.

Mikor józan akkor normális és most el is küldte az önéletrajzát egy helyre, ahova jó eséllyel bekerülhet.

Ami számomra kicsit bántó, az az, hogy amint látta rajtam, hogy valami baj van, felrakta ugyanazt a lemezt, hogy “Csak szóljak és elhúz” meg “Hazaköltözik és akkor egy kicsit legyünk külön” meg a szokásos “Te úgyis jól nézel ki, gyorsan találsz magadnak más palit aki ilyenebb meg olyanabb” közben nem érti meg, hogy Ő is lehetne megfelelő a számomra, ha nem lennének ezek a jelenetek..

2021. júl. 30. 11:55
 9/16 anonim ***** válasza:
#7 voltam sorry *en NEM aldoznam be..
2021. júl. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%

Ha tényleg nagyon akarsz javítani a helyzeten, akkor a családsegítő szolgálatnál találhatsz első körben megoldást (állítólag párkapcsolati válságokra nagyon jók.)


De én a magyar máltai szeretetszolgálat családterápiáját még inkább ajánlanám.


Van valamilyen alkoholbeteg mentő intézmény - ha budapestiek vagytok. (A pontos nevére nem emlékszem.)


De úgy tudom, hogy a katolikus karitász is foglalkozik ilyen szerfüggőségről való leszoktatással.


Rendkívüli esetben a 116-123-as ingyenes lelkisegély szolgálat is tud tanácsot adni (ha annyira elmélyülne a helyzet, akkor naponta többször is.) Éjjel-nappal hívhatóak. Lehet nekik e-mailt írni.


Ajánlanám még jó szívvel a délután alapítvány lelkisegély szolgálatát (a számukat megtalálod a honlapon). Telefonon korlátozott időben elérhetőek 40 éven felülieknek. E-mailben, chat-en minden 18. életévüket betöltött személyt fogadnak.


Református szeretetszolgálat telefonos vonala (fejből nem tudom most a számot, de kívánom, hogy járj szerencsével mihamarabb.)

2021. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!