Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Spórolás vs költekezés?

Figyelt kérdés

Adott egy 8 éve fennálló kapcsolat, én 36 vagyok a párom 31 éves.

A lényeg az, hogy mindig volt egy alapvető különbség köztünk és ez az anyagiakhoz való hozzáállás.

Én ahol tehetem megfogom a pénzt, ő költi. Illetve költené.

Van egy célom az életben ezzel, méghozzá az hogy szeretnék "nyugdíjba" vonulni jóval hamarabb, mint az "előírás". Vagyis akkora vagyont felhalmozni, ami után hanyattdőlök és azt mondom... ha nem akarok nem kelek fel innen! Mindenem meg van!


Ő ezt nem érti meg, ha elmegy cipőt venni, 3 párral jön haza... aminek darabja 30 ezer forint. Sosincs pénze hó végére.

Felfogásbeli problémái vannak szerintem... vagy nem is érti mennyivel jobban élhetne később vagy nem tudom... de ő sincs oda a munkájáért.

Már gondolkodtam a szakításon is emiatt, pedig minden más szuperül működik köztünk. De olyan érzésem van hogy emiatt az egy dolog miatt nem egy irányba haladunk.



2021. aug. 2. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Miért nem kerestek többet? Nem megfogni meg elverni kell hanem duplázni
2021. aug. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Amennyiben nincs szükséged az ő pénzére is a korai nyugdíjhoz, nem kell ráparáznod. Gondolom nem a te pénzedet költi (ha igen, akkor jogos a felháborodásod, de akkor meg mondd meg neki, hogy saját pénzből vegye a 30e cipőket).


Ha költekezni akar és dolgozni a nyugdíjkorhatárig, tegye azt.

2021. aug. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Ő most szeretne élni, amíg fiatal, te pedig majd akkor, ha már megöregedtél. Nem nagyon vagytok egy hullámhosszon.
2021. aug. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Külön kassza?
2021. aug. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

"Vagyis akkora vagyont felhalmozni, ami után hanyattdőlök és azt mondom... ha nem akarok nem kelek fel innen!"


Csak meg ne purcanj addig.


Amúgy annyi pénzt te nem fogsz a havi fizukádból felhalmozni. Ahhoz már passzív befektetés, jövedelem kell.

2021. aug. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
És mennyit fog romlani az a pénz az elkövetkező 15-20 évben? 🤷‍♂️
2021. aug. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

"3 párral jön haza... aminek darabja 30 ezer forint. Sosincs pénze hó végére."


Azért az kemény. Lehet, hogy függő.

2021. aug. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

"Ő most szeretne élni, amíg fiatal, te pedig majd akkor, ha már megöregedtél."


Havi 3db 30 ezres cipő lenne az élet?

2021. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Külön kassza, közös költségek (pl rezsi) összedobva, a többi SAJÁT pénzével pedig mindenki azt tesz, amit jónak lát. Azt hittem ez mindenhol így megy.
2021. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

1-es az a helyzet, hogy nekem bőven elég 10-11 órát dolgozni hétfőtől péntekig, szombatonként pedig fusiba.

Ő pedig hülyén dolgozik, mert az egy dolog hogy egy helyen max 1-másfél évet bír, de azt is eszméletlen rossz beosztásban...

2: nincs szükségem az ő pénzére, de az nem ártana ha nem költené. Közös kasszán vagyunk igen, de ez is hülyeség... a fizuink egy számlára mennek, amihez mindkettőnknek van hozzáférése nem fogom kiszámolgatni hogy jó akkor most stop elfogyott a kereted... innen megy a rezsi is és minden közös.

5: erre azért rájöttem egy 20 évvel ezelőtt kb... de azért köszi.

6: nem a párnacihába töfködöm..

2021. aug. 2. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!