Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha éretlen vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha éretlen vagyok érzelmileg egy kapcsolathoz?

Figyelt kérdés

A barátom nagyon is az, és talán emiatt még rosszabb ez. :(


Megbízható vagyok, lehet rám számítani, hűséges vagyok, stb, szóval nem ilyen értelemben.

Hanem nagyon nehezen kezelem az érzelmeimet. Nagyon könnyen megsértődöm/félreértek valamit, ami ugyan nem fordul elő sűrűn, mert egyébként összeillünk és nagyon kimutatja, hogy szeret, de mégis soknak érzem így is.

Mert ilyen esetben nem tudok megnyugodni vagy felvidulni, csak nagyon sokára, és megbeszélni is csak nagyon nehezen, mert ilyenkor sokszor lefagyok, és bár jár az agyam, de nem tudok megszólalni.

Hangulatember is vagyok eléggé, és ha valami felhúzott vagy rossz passzban vagyok, olyankor elég nyűgös meg hisztis tudok lenni.


És a legrosszabb az, hogy csak kapcsolatban jönnek ezek elő, szingliként abszolút nyugodt vagyok mindig. De ugyanakkor meg tudom, hogy az sem megoldás, ha folyton elmenekülök a kihívást jelentő helyzetek elől.


Nem tudom, a barátom hogyan csinálja, hogy mindig annyira nyugodt, összeszedett, nem máson vezeti le a bajait, mindenre éretten reagál.


Mit lehet ezzel kezdeni? Mert szeretnék fejlődni ebben, de igazából már 12 éves korom óta ilyen vagyok. :(


25N, 29F


2021. aug. 2. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
irány egy pszichológus
2021. aug. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Élet más területen is ilyen vagy ?

Tudod kezelni az èrzelmeidet?

2021. aug. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Dettó ez vagyok. Milyen családban nőttél fel? Nálunk apámnak nem lehetett ellent mondani, mert ha igen, akkor megalázott, ordibált. Illetve mindig azt éreztette, hogy nem vagyok jó semmire. Emiatt kialakult bennem egy rettegés és lefagyás, ha vitáról van szó. És az önbecsülésem sincs a topon.
2021. aug. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Most úgy írod le mint egy kis aranyos hiszti, de ez komoly dolog is lehet. Lehet hogy pokollá teszed a párod életét de nem tudsz róla mert nincs igazi belátásod, ő meg társfüggő és mindent eltűr neked.

Mindenképp fordulj szakemberhez aki sématerápiával foglalkozik.

Gyermeket csak akor vállalj ha felelősséggel biztonságos érzelmi hátteret tudsz neki biztosítani.

2021. aug. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as, nálunk is ez volt. :/ Szeretett ő nagyon, csak sokszor mondta, hogy ez hülyeség, amit gondolok vagy csinálok, hogy lehet valaki ennyire sötét, ha "hibáztam", egyből üvöltött..
2021. aug. 2. 20:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 huh ez nagyon ismerős nekem is :(
2021. aug. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Segítek: személyiségzavaros szülő mellett nőttetek föl.
2021. aug. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mintha rólam írtál volna... Én is pont ilyen vagyok! Fogalmam sincs, mit lehet ezzel kezdeni, de néha nagyon szenvedek magamtól. Ha gondolod, írj!

28 N

2021. aug. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bár sajnos segíteni nem tudok, de én is hasonló vagyok, picit fiatalabb csupán, de a párkapcsolatunk is hasonló. Valószínűleg azért választottunk ilyen nyugodt embert is, hogy ne kelljen ugyanazt átélni, amit gyerekként. Nálam egyetlen idegbeteg húzás is a kapcsolat elején kizáró ok lett volna. De az én apám is olyan volt, hogy amikor nyugodt pillanata volt, akkor folyamat' prédikált arról, hogy mindent meg lehet beszélni egy családban, mondjam el nyugodtan a véleményem, aztán amikor megtörtént, és nem egyezett az övével, akkor kitört a háború. Anyám sose védett meg kb., mindig csak azt hajtotta, hogy sok mindent le kell nyelni, el kell tűrni (kész csoda, hogy ennek a 110%-os ellentettje lettem). De el voltam én hordva mindenféle k*rva kölyöknek, önzőnek, volt hogy hetekig hozzám se szólt, és mindig nekem kellett körbenyalnom a seggét, teljesen igazságtalannak éreztem, sose kért semmiért elnézést, még 20 évesen is belep*ofázott a kapcsolatomba, nem volt neki szimpatikus, ezért mindent bevetett annak érdekében, hogy szakítsunk (sajnos sikerült, mert érzelmileg nem bírtam kezelni a nyomást). Sajnos én bár az idegbetegségemet kontrollálni már kb. megtanultam, de még így is hirtelen haragú vagyok, káromkodom, passzív-agresszív játszmákba megyek bele, és a legidegesítőbb, hogy egyszerűen lefagyok, ha az igényeimről, problémáimról kell beszélnem. De szó szerint. Egy hang sem jön ki a torkomon. Régen ezt napokig képes voltam húzni, szenvedtünk párommal mindketten. Most már jobb esetben néhány óra alatt kiszenvedem. Nem vagy egyedül, kitartást, lehet fejlődni nagy akaraterővel, kitartással és egy olyan partnerrel, aki támogat, de én is pszichológust javaslok, és nekem is érdemes lenne megfogadni a tanácsomat.
2021. aug. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!