Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akik bántalmazó kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik bántalmazó kapcsolatban voltak, vagy vannak, azok miért kapnak másoktól megjegyzéseket?

Figyelt kérdés
Általában akit bántanak, annak alacsony az önbizalma, és fél hogy nem találna mást, vagy fél otthagyni a másikat, vagy pedig a bántalmazó fél mikor lehet szakításra kerülne sor, akkor a szebbik oldalát mutatja. Aki nincs ilyenben benne vagy nem is volt, az úgy is csak azt tudja megállapítani, hogy megérdemelte, ha ilyen hülye volt. Ja, és nem rólam szól a kérdés.
2021. aug. 5. 17:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az embereknek az „igazságos világba vetett hite” meginog, az alapvető biztonságot adó kapaszkodók csúsznak ki a kezeik közül. Márpedig a bizonytalanság feszültséget szül, hiszen, ha nincs jól működő szabály, akkor ez azt jelenti, hogy velem is megtörténhetnek rossz dolgok!


Ezt az érzést természetesen nagyon nehéz elfogadni. Sokan, mikor így megmozdul lábuk alatt a talaj, racionalizálják a helyzetet. Utólag értékelnek, megmagyarázzák, hogy hogyan is kellett volna az áldozatnak viselkednie, merre kellett volna mennie, mit kellett volna viselnie és tennie, hogy elkerülje a sorsát, és végül nyugodtan dőlnek hátra azzal a tudattal, hogy ők ennél sokkal okosabban cselekedtek volna, így velük ez nem fordulhat elő.


Az áldozathibáztatás egyik alapvető motívuma az esendőségből, sebezhetőségből fakadó kínzó félelem és az ellene való küzdelem.

2021. aug. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyessel teljes mértékben egyetértek.
2021. aug. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy a gyengébbe meggyengult emberekbe általában vmi ösztön lehet hogy belerugnak megegyszer.


Ez talán vmi evolucios oszton.

2021. aug. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Külső szemlélőként szinte felfoghatatlan, hogy az áldozat nem veszi észre a jeleket.


Én sem értettem, egészen addig, amíg nekem is lett egy ilyen kapcsolatom. Sajnos későn tűnt fel, de szerencsére esküvő meg gyerek még nem volt, csak pár elvesztegetett év.

2021. aug. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén, hogy sokaknál ott van már az elején a szemük előtt. Én is voltam benne, elhagytam az illetőt. A barátnőm szült neki egy gyereket és teljesen kiazolgáltatottá tette magát neki. Később elvált, de most is rá van szorulva anyagilag. Sajnáltam, de még a gyerek előtt is verte, mit gondolt? Persze azt elfelejti, mert múltkor megemlítette, hogy ha tudta vlna, nem szül neki. Basszus, tudta.
2021. aug. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5 Néha sajnos elmosódnak a határok. Szintén volt az én barátnőm is ilyenben, neki első kapcsolata volt, talán egy évig sem voltak együtt. Mindenesetre hiába verte a csávó, neki egy harmadik ember világított rá, hogy ez így nagyon nem normális. Fiatal volt és tapasztalatlan - nem tudta, mennyit szabad engedni.


Az én bántalmazóm végigrángatott az utcán, belilult a karom, és azon sokáig gondolkoztam, hogy bántalmazás-e. Ő amúgy megmagyarázta, hogy értem tette, és hogy elérjük a buszt... Hiszen az én testi épségem kevesebbet ért, mint az, hogy félórával előbb otthon legyen. Utána még két évet töltöttünk együtt, a szakítás előtt pedig fogadkozott, hogy megváltozik... Akkor viszont már megtört a bizalom, annyi rosszat kaptam.


Ráadásul ő mesterien sajnáltatta magát (ez nem minden bántalmazóra igaz, mert van, aki titkolja a saját gyengeségeit), ezért mindig azt hittem, hogy ő az áldozat, akivel kitolt az élet. Nem akartam még egyet belerúgni azzal, hogy szakítok vele, de kellett volna, mert én is számítok. De csak később kezdtem el értékelni saját magam.

2021. aug. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%
Mert nem hinném, hogy nem voltak jelek, csak erre a nő nem figyelt, mert a szerelem vak. Miért kell minden férfinek/nőnek gondolkodás nélkül belemenni minden xarba?
2021. aug. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is éltem ilyen kapcsolatban, de engem nem ítéltek el a szeretteim miatta. Az exemnél nem is voltak árulkodó jelek, csak annyi, hogy rajtam kívül valamiért senkinek sem volt szimpatikus.. Sem barátnőknek, sem senkinek. Én ezt betudtam annak, hogy nem ismerik azt az oldalát, amit én. Ránézésre nem szabad ítélni. Több év után pedig nehéz eldobni a megszokást, még ha tudjuk is, hogy a kapcsalat már többet árt, mint amennyit ad... Külső szemlélőként mindig könnyű okosnak lenni. Egy nem bántalmazó kapcsolatot is rengetegen nem rúgnak fel, akkor sem, ha másik 100 ember már azt mondja, hogy ezt nem tűrné. Amikor meg belekerül, igenis tűri. Merr bízik a változásban, ott a sok szép emlék, szereti még, stb. Nyilván egy külső szemlélő, aki nem érintett és nincsenek érzései a szóbanforgó személy iránt, az nagy mellényel beszél, hogy ő azonnal szakítana.. Elég megnézni ezt az oldalt is, minden felmerülő problémánál a szakítást meg a válást javasolja az emberek nagy százaléka. Gyakorlatban meg rengeteg "jó" kapcsolat is csak a nagyközönség előtt jó kapcsolat, a színfalak mögött mindenhol vannak problémák. Én azt vallom, hogy hibázni nem bűn és nem megvetendő, ezekből tudunk tanulni és fejlődni. Az érzéketlen embereket, akik meg sem akarják érteni egy áldozat gondolatmenetét, azokat meg érdemes elkerülni. Az én szeretteim sem örültek, mikor már az utolsó másfél évben szenvedtem az exemmel, de senki nem bántott emiatt, attól, hogy tudták, jobb lenne kidobnom..
2021. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fizikálisan bántalmazó kapcsolatban éltem egyébként, ez lemaradt. #8-as voltam
2021. aug. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#8. Olyan sok jót mondtok! A 4. és a 6. választ és én írtam, ezt valahogy mégis kihagytam: "Az exemnél nem is voltak árulkodó jelek, csak annyi, hogy rajtam kívül valamiért senkinek sem volt szimpatikus.. "


PONTOSAN így voltam! Senki sem szerette, egyetlen családtagom vagy barátom sem, és nem értettem, miért. Mikor olyan rendes ember! Jah, rendes. :DDD

2021. aug. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!