Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működhet egy kapcsolat két...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet egy kapcsolat két felnőtt között úgy, hogy az egyik fél a barátoknak és a párjának is egyszerre meg akar felelni és mindenkire mindig időt szakítani? Legyetek szívesek hanyagolni a bunkó és szarkasztikus megjegyzéseket!

Figyelt kérdés

Sziasztok! A problémám a következő: Lassan két éve vagyunk együtt a párommal, akinek előttem szinte csak egy-két hetes vagy hónapos kapcsolatai voltak. Azt mondja, velem el tudja képzelni az életét, nagyon szeretjük egymást. A barátai szerint is sokat változott, mióta velem van és nagyon látszik rajta, hogy engem másként szeret, mint az elődeimet. Hozzám tényleg ragaszkodik és nem akar elveszíteni. Mivel ők már húsz éve ismerik, nincs okom kételkedni ebben, pedig van valami, ami miatt mégis folyamatos kétségeim vannak. Ez pedig pontosan a barátai miatt van. Mikor megismerkedtünk, elmondta már az első találkozásunkkor, hogy neki a barátai a legfontosabbak és hogy őket soha nem hagyná cserben. Eleinte nagyon nehezteltem rá, hogy egy-egy randit azért mondott le az utolsó pillanatban, mert pl. az egyik barátja felhívta, hogy segítsen megszerelni a motorját. Ilyenkor bocsánatkérések sorozatának közepette lemondta a randit és kért, hogy értsem meg. Igyekeztem türelmes és megértő lenni, mert láttam és tudtam, hogy számára és a barátai számára ők együtt olyanok, mint egy nagy család vagy talán még annál is erősebb kötelék van köztük. Idővel kezdett elfogyni a türelmem és egy újabb lemondott randi alkalmával kifakadtam, hogy mennyire elegem van ebből és hogy folyton a barátai miatt maradok egyedül. Hozzáteszem, nagyon szeretem a barátait, mert rögtön befogadtak maguk közé és mára már én is a barátjuknak mondhatom magam. A párom a nagy vitát követő pár hétben szigorúan tartotta magát ahhoz, amit megbeszéltünk és nem mondott le egyetlen randit sem. Aztán ki tudja miért, talán mert úgy érezte, hogy minden rendbe jött, megint kezdődtek a "ne haragudj, de muszáj átmennem XY-hoz segíteni költözni." Ekkor hogy köztes megoldást találjon, kitalálta, hogy menjek én is. Természetesen a hátam közepére nem kívántam egy költözést ahelyett, hogy kettesben legyünk, de nem volt más választásom, ha látni akartam, így hát mentem. Ahogyan a rá következő három napban is tettem, mert annyi pakolni való volt. Közben folyamatosan foglalkozott velem és mindig kérdezgette, hogy minden rendben van-e, majd hozzátette, milyen jó, hogy én is ott vagyok, mert így teljes az élete. Barátok és én együtt vele ... egy idő után viszont untam, hogy sosem tudunk kettesben lenni. Aztán pár hétig megint nagyon jó volt minden, sokat voltunk kettesben. Most viszont megint ugyanott tartunk, az egyik barát kitalált egy újabb kerti melót. Természetesen a megbeszélt találkozónk előtt néhány órával. Felhívott és közölte, hogy nagyon sajnálja, de ígéretet tett pár hete a barátjának, hogy ha szüksége lesz segítségre, akkor megy. És most van rá szükség, azt pedig nem akarja, hogy a barát megharagudjon vagy megsértődjön rá. Természetesen összevesztünk. Jött a félmegoldásokkal megint, hogy menjek én is. Gondolkodtam rajta, de őszintén szólva annyira elszúrta a kedvemet ez az egész, hogy semmi kedvem nem volt átmenni és jópofát vágni a többiek előtt, így hát inkább itthon maradtam. Felhívott és közölte, hogy nagyon várt egész nap, mert szeretett volna látni. Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de megérthetne engem is, hogy ezek után nem sok kedvem volt a barátaihoz, akik folyton keresztbe tesznek. Aztán kiderült, hogy másnap sem ér rá, mert folytatni kell a betonozást. Hogy oldja a feszültséget és a kínos csendet a telefonon keresztül, mely abból fakadt, hogy csalódásaim sorozata után már szólni sem volt kedvem, elkezdett mindenféléről össze-vissza beszélni, próbált kedveskedni és érdeklődni, hogyan telt a napom. Aztán pár perc múlva közölte, hogy úgy tűnik, nem vagyok rá kíváncsi, ezért leteszi a telefont. Hallottam a hangján, hogy rosszul esik neki az egész és hogy őt is zavarja ez a helyzet, de a dolgok mégsem változnak. Mindenkinek meg akar felelni, de ez lehetetlen. Soha nem vártam el és nem is várnám el tőle, hogy nélkülözze a barátait miattam. De legalább ha megbeszélünk valamit, ahhoz ne férjen hozzá más, ne legyen lemondva és ne legyen belekavarva. Mikor összekapnak valamin a barátokkal, én mindig arra ösztönzöm, hogy béküljenek ki, mivel manapság nagyon ritka kincs egy ilyen mély, gyerekkori barátság. Viszont ugyanakkor úgy is érzem kicsit, hogy ezzel magam alatt vágom a fát. Teljesen tanácstalan lettem. Itt ülök megint egyedül, ő várja, hogy menjek és mindenki együtt legyen, mint egy nagy család, én pedig azt várom, hogy végre ketten legyünk. A helyzet tehát úgy hiszem, sosem fog megoldódni.

Igazából nincs kérdésem, mert jól tudom, hogy ha együtt akarok vele maradni, ezt el kell fogadnom. Csupán arra lennék kíváncsi, hogy mások, azaz ti, akik ezt elolvastátok, mit tennétek a helyemben?


2012. ápr. 8. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
valaki foglalja össze két mondatba.
2012. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát én ezt nem tudnám elviselni. Ehhez nem lehet hozzászokni. Figyelj ennek két kimenetele lehet:

1. becsapódsz a baráti társasába, úgy ahogy a párod: azaz nem lesz életed csak a barátaitok közt.

2. keresel magadnak egy másik srácot. Biztos szereted, ebben nem kételkedek, hisz nem mindenki bírta volna eddig.

Sajna én is olyan típus vagyok mint te, annyira szeretem a párom, hogy sok mindent elnézek neki. Ő pl szg-en játszik, néha túl sokat is, van hogy egész nap le vagyok sz*rva. Bár mostanában egyre kevesebbet játszik, aminek nagyon örülök.

Lényeg a lényeg, hogy nagy valószínűséggel nem fog megváltozni (hisz már próbálta a leírtak alapján). Ha ilyen életet "szeretnél" akkor maradj vele. De ha igazán élni szeretnél, és azt hogy valaki foglalkozzon veled, akkor szerintem keress mást.

2012. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásod. Azért érdekes, amit írsz, mert az exemet pont azért dobtam, mert folyton a számítógépes játékok előtt ült. Amikor megismertem a jelenlegi páromat és ő elmondta, hogy utálja a számítógépet és csak nagy ritkán ül le elé pár percre, akkor hatalmas kő esett le a szívemről. Akkor még nem tudtam, hogy ebben a kapcsolatban egészen más okokból leszek néha iszonyúan magányos...
2012. ápr. 8. 11:14
 4/12 anonim ***** válasza:
11:11-es vagyok és igen, igazad van. Nem lehet mindennek és mindenkinek megfelelni, de elsősorban a párodnak számodra kéne megfelelnie.
2012. ápr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi ez kisregény? :)
2012. ápr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

a "párok" jönnek mennek, viszont a barátok mindig ott lesznek... senkitől ne várd el hogy csak veled foglalkozzon mert akkor örök életedre egyedül maradsz.


Amit tehetsz, hogy a barátokat megkéred hogy xy időpontban éppen randitok lenne, és lehetőleg akkor had töltsétek együtt az időt, ugyhogy ők nem zavarnak.. Szerintem te se mondanád le ha a barátnőid hivnának el valahova

2012. ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát ez valahol simerős, bár én sokkal-sokkal enyhébb fokozatban tapasztaltam ezt. A párom nekem is azt szereti ha a barátaival van de mellette ott vagyok énis, én pedig kettesben szeretek vele a legjobban lenni..annyit tudok én is mondani, hogy nem baj ha sokat van a barátaival, de az előre megbeszélt programokat ne mondja le és tényleg kettesben legyetek. Nem tudom hány évesek vagytok, de ha eggyütt élnétek nem lenne ez a probléma, hiszen délután talákozik a barátaival, onnantól kezdve pedig kettesben vagytok a nap további részében.
2012. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy aggódsz emiatt. Az egyik lány barátomnak, is ez a problémája, hogy ha elakarnak menni kettesbe a barátjával, akkor a srác mindig viszi a haverjait is. Szerintem próbálj vele beszélni. Mond el neki, hogy nem azt várod tőle, hogy lemondjon a barátairól, csak egy kicsit több törődést igényelsz.
2012. ápr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én inkább keresnék olyat,aki ráér velem is foglalkozni.Ez a helyzet nem fog megváltozni,mert mindig a barátai lesznek az elsők.Nekem is volt már hasonló problémám,amiből tanultam,és sikerült olyan srácot találnom,aki nem ilyen,és én vagyok a legfontosabb.
2012. ápr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nagyon boldog lennék egy ilyen fiúval. Neki ezek a barátai a családja, s ha betonozni kell, hát betonozni kell, ez a világ legtermészetesebb dolga. A KAPCSOLATOK a fontosak neki, nem egy sz*r számítógépes játék. Mindig lehet rá számítani.

Hidd el, szeret téged, és ne úgy vedd, hogy ők fontosabbak neki. Te is nagyon fontos vagy, és biztos, hogy számos esetben melletted dönt, amiről nem is tudsz. 1-2 esetben pedig az van, hogy tényleg akkor kell segíteni, s azt gondolja, a ti kapcsolatotokba belefér (mert bele KELL, hogy férjen szerintem is!!!), hogy kettesben töltött idő helyett együtt segítetek egy költözésnél. Ha hozzá tartozónak érzed magad, akkor természetesnek veszed, hogy most ezt csináljátok. Együtt.


A baj az, hogy te versenytársaknak tekinted a barát-családját, és választás elé akarod őt állítani. A párod egy befogadó ember, sok mindenki elfér a szívéhez nagyon közel... Mihelyt te is a családoTOKnak tekinted ezt a társaságot, nem lesz gondod...


Sok boldogságot neked!


:)

2012. ápr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!