Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szexmentes kapcsolat hosszú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szexmentes kapcsolat hosszú távon lehet működőképes? (Többi infó lent)

Figyelt kérdés

Barátnőmmel 6 éve vagyunk együtt. Sajnos hosszú távon rájöttünk, hogy ő aszexuális. (Egyébként én voltam neki az első párja). Ez nála olyan szinten jelenik meg, hogy bár orgazmusra képes és szokott is maszturbálni egyedül, de nem érez vonzalmat mással való szexuális együttlétre, szex közben nincs felizgulva és nem élvezi egyáltalán.

Kb. havi max 2-3x létesítünk szexuális együttlétet, de ez általában szomorúsággal és veszekedéssel ér véget, mert ő egyáltalán nem élvezi és ezt én látom is rajta, ezáltal én sem élvezem.

Ettől függetlenül nagyon jól elvagyunk és minden teljesen működik a kapcsolatban, és egymás igazi lelki társai vagyunk, de sajnos én igényelném a szexuális életet. Ha belegondolok, hogy ha egész életemet úgy kellene leélnem, hogy ez a maximális szexualitás az életemben, akkor szomorú leszek, de ha arra gondolok hogy szakítanom kellene az igazi lelki társammal akkor is szomorú leszek.


28 évesek vagyunk mindketten.


Esetleg van itt olyan, aki hasonló párkapcsolati problémákkal küzd vagy valaki tudna adni tanácsot, hogy ez hogyan megoldható hosszú távon?



2021. aug. 8. 15:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Barát
2021. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Akkor fogadj cölibátust ha nem akarod otthagyni.

Nekem fontos, hogy a kapcsolatban legyen intimitás. Anélkül csak barátok vagytok max.

2021. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
esetleg valami afrodiziákummal nem lehetne vágyat kelteni benne? (nyilván nem arra gondolok, hogy drogozd be)
2021. aug. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem aszexuális, mert élvezi a masztit. Valószínűleg csak nem létesített még olyan személlyel szexuális kapcsolatot, akihez igazán vonzódik.

Sajnálom. Biztos nagyon szeret és lelki társak vagytok, de nem vonzódik úgy hozzád.


Kamasz koromban én is megkérdőjeleztem a saját szexualitásom, mert egyszerűen nem találtam a környezetemben olyan fiút, akihez igazán vonzódtam, csak azt éreztem, hogy testileg taszítanak a nekem udvarló fiúk, pedig barátok voltunk és kedveltem őket. A szexuális vonzódás nélküli szeretet a barátság.

Én is maszturbáltam és élveztem, csak nem volt akkor személy, akivel vágytam rá. Aztán jött egy srác, aki úgy megtetszett, hogy egész nap kb csak szexeltem volna vele (aludni is kellett :D)


Szóval attól tartok, csak a kettőtök közötti kémia hiánya a gond.

Nem kell lemondanod a szexről, nem éri meg. Szakíts vele, és ha igazán lelki társak vagytok, maradhattok barátok. De gyanítom, nincs elég önismerete, ezért hiszi magát aszexuálisnak. Gondolom, fiatalon jöttetek össze.

Szakíts, és találsz lányt, aki szexuális vonzalmat érez irántad, és az a tippem, nála is "becsap majd a villám" és felfedezi, hogy megfelelő személlyel élvezi a szexet.

2021. aug. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy irtóztató kínlódásnak tűnik mindkettőtöknek. Miért akartok szenvedni? Persze, elmehetne szexológushoz, hiszen ha maszturbál és van orgazmusa, akkor lehet, hogy pszichés oka van annak, hogy tart a szextől. De úgy tudom, hogy aszexuálisnak minősülő embereknél van ilyen, hogy saját magukkal elvannak, de mással nem. Tehát lehet, hogy nem pszichés oka van ennek.

Egyébként milyen gyakran maszturbál?

2021. aug. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Ja, bocs, látom, 22 évesek voltatok. És te voltál neki az első. Ez csak alátámasztja, amit mondtam.

Lehet, csak nagyon vágyott már barátra és szeretett mint embert. Ezt az utat neki kell bejárnia.

2021. aug. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

egy aszexuális élvezheti a maszturbálást, attól még nem lesz kevésbé aszex


viszont bizonyára ritkábban nyúl magához, h. mint egy nem aszex


és az, h. abban élvezetet talál, sztem azért van,mert a szex társasjáték, azt egy aszex nem szereti, nem szeret szexelni, így meg magának megoldja


egyáltalán nem biztos, h. a masztiban a szex motiválja, lehet simán feszültségoldó is

és egy aszex képes az orgazmusra is


itt többeknek lövésük sincs, mit jelent aszexuálisnak lenni, az nem egyenlő a frigiditással, és nem kell medikalizálni sem, h. pszichés oka van, az is egy fals sztereotípia, h. nem találta meg az igazit, és azért nem működik...


olvassatok utána a témának, mert sok hülyeséget írtok...

2021. aug. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Még azok sem, ahol rendszeres. Vannak egyéb rizikó faktorok még a szex hiànyán kívül is.
2021. aug. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy amiket írtunk, az nem felel meg az aszexualitás tankönyvi definíciójának, de mind valós lehetőség.

Nem címkét kell aggatni először, hanem értelmezni a problémát. És ha a probléma teljesen egybevág, akkor fel lehet címkézni, ha valakinek egyszerűbb úgy kezelni a fogalmat. De attól még a probléma fennáll.

Mi elrugaszkodtunk a tankönyvi definíciótól, mert a kérdező barátnője is csak találgat, diagnosztizálni gondolom, csak szexuálpszichológus tudja.

Szóval pont annyi értelme van nekünk is javaslatokat adni, mint neki betippelni az aszexuális címkét.


(Manapság amúgy is túl hamar aggatnak magukra identitáscímkét az emberek, pedig a valóság sokkal részletesebb és sokoldalúbb, mint ezek a kategóriák és modellek.)

2021. aug. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9

Igen.

2021. aug. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!