Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha komoly kapcsolatban vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha komoly kapcsolatban vagyok valakivel, mi lehet az, amit elvárhatok?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mi az aminek alap dolognak kellene lennie? Ha mindketten tisztáztuk már, hogy csak egymással akarunk lenni, közösen tervezgetjük a jövőt - házasság, gyerekek, közös ház.

Mi az amit egyértelműen elvárhatok? (Pl. az, hogy nem üt meg? Kevesen beszélik meg az elején, hogy ugye nem ütsz meg, ha mérges leszel valami miatt? Ennek ellenére mégis válóok lehet, hiszen azt vártuk volna el a másiktól, hogy ilyet nem tesz, főleg ha szeret).

Tudtok mondani dolgokat? Vagy úgy megy, hogy semmit sem várhatok el, feltétel nélkül szeretem, és ha valami sok - vagy kevés, vagy nincs meg - vagy van, akkor szakítok.



2021. aug. 10. 14:46
A kérdező szavazást indított:
Van egy-két nagyon alap dolog, ami elvárható.
Mindenki a saját szintjén állítsa be, hogy mit vár el a másiktól.
Nincs olyan, hogy elvárható, csak feltétel nélküli szeretet.
Aki egyáltalán ilyenre gondol, annak még párkapcsolat se való.
33 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy ugye nem ütsz meg ha haragszol, nem tudom, meg kell-e beszélni. Ez alap az emberi kapcsolatokban, nemhogy szerelemben, házasságban.


amúgy kötetlen beszélgetések nyilván vannak, amikor az ember kb elmondja, mi az, ami fontos neki és mi az, amire ugrik vagy nem fér bele. HOgy a másik is tisztában legyen vele, kivel áll szemben.

2021. aug. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
tejoeg, isten mentsen az olyan kapcsolattol, ahol kulon meg kell beszelni, hogy ne usson meg..
2021. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Csak hoztam egy kicsit szélsőséges, de egyértelmű példát, hogy mit értek elvárás alatt. Nyílván ennél enyhébb dolgokra gondolok. Pl. őszinteség
2021. aug. 10. 14:56
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha komoly kapcsolatban lennék, ezt a kérdést pont a páromnak tenném fel.
2021. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyeztetni a normákat, főbb vonalakat. De ezt sima ismerkedesnel szokták meg pl abbol megitelni amiket az exrol beszel (pl ha őt verte teged is fog, ha ott hianyzott vmi a szexben veled is fog stb)


Neki belefér e ez, vagy az, vagy amaz(pl 1 megcsalas, nyitott kapcs, anális szex, homoszexualitas, pénzugyek: kozos/kulon, stb stb a TE normad szerint valaszthatoan allithato ossze a lista) ami neked is belefér vagy neked nem fér bele.


Ez sima ismerkedés alapon megy. Mikor random feljon ez vagy az a temaba.pl teged mi bantott az exben mi veri ki a biztositekot es neki mi, vagy mit hianyoltal, vagy mi volt jo es neki mi

2021. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Az őszinteség sem megbeszélés tárgya amugy. Hanem.megismered benne azt hogy kényes dolgokban inkább eláztatja e magát elotted de elmondja, vagy inkabb kamuzik es kesobb derult ki
2021. aug. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

4-es félreértettél akkor. Nem egy konkrét személyt képzelek el, hanem bármelyik komoly kapcsolatot.

A kérdésemet az inspirálta, hogy volt egy rossz kapcsolatom, ahol tervezgetés volt, meg szóban szerelem/támogatás/megértés, de a gyakorlatban nem igazán valósult meg. És itt panaszkodtam, hogy törődést, szeretetet és őszinteséget igényelnék, ha már komoly kapcsolatban vagyok hónapok/évek óta. És itt megkaptam, hogy mi az, hogy én ilyet elvárok, ha valakit szeretek, nem elvárok, hanem feltétel nélkül szeretem...

2021. aug. 10. 15:19
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért az se úgy működik, hogy valamit nem kapok meg a kapcsolatban és számítok. Komunikálni kell sokat.

N

2021. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
#8. Igaz, de azt nem mondhatod meg a másik félnek, hogy holnaptól szeress. Az tényleg vagy jön magától, vagy nem. Ha nem jön, akkor nincs értelme a kapcsolatnak.
2021. aug. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki tobb szeretet igenyel, a másik kevésbé, az idok folyaman az a normalis ha egymashoz csiszolodnak.


Azaz az egyik visszavesz es a kevesebbet is értékeli, a masik pedig tobbet nyújt mint alapbol tenné, es egy közös nevezore jutnak.



Az en párom eleinte joformán egy faember volt(olyan régen volt normal kapcsolata), se egy olelés de semmi, jeleztem neki párszor hogy ez már amugy a bántalmazás kategoria nekem, es ez rosszul esett neki es lattam rajta hogy meg akarná adni csak nem tudja hogyan.


Igy en lazán odabujtam attol még, lazán fogom a kezét, kap puszit, es már ott tart hogy mindezt viszonozza is, és már kezdeményez is ilyeneket. En meg ott tartok, hogy kevesebb lett az igényem.


Egymashoz csiszolodás van

2021. aug. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!