Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Aki gondolkozott azon, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki gondolkozott azon, hogy eltartási szerződéssel jusson lakáshoz, az képes érdekből házasodni és gyereket vállalni olyannal, akinek van saját családi háza, igaz?

Figyelt kérdés

2021. aug. 16. 11:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez milyen bugyuta párhuzam? Eltartási szerződést általában rokonnal, jó ismerőssel köt az ember. De ha teszem azt egy idegennel tenné, neked van fogalmad arról, hogy mit jelent az eltartási szerződés? Hogy anyagilag és természetben maximálisan ellátsz egy idős, beteg embert? Eltarthat ez az állapot 10-20 évig is, és akkor már oda jut az ápoló fél, hogy nem ért annyit az ingatlan. Tudod te egyáltalán ez milyen kőkemény munka? Szerinted az idősek otthonában, vagy házhoz járó ápoló ingyen lát el bárkit? Itt utólag fizetik meg egy összegben az elvégzett munkát, nem pedig közben,vagy előre. Sokszor még csak nem is kifizetődő anyagilag, a magánélete, a mentális és testi egészsége simán rámehet erre az ápoló félnek. Ennek mi köze a házassághoz, gyerekvállaláshoz, más ingatlanába beköltözéshez?
2021. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ő mondta, hogy azért akart eltartási szerződést kötni, hogy így jusson ingatlanhoz. Valószínű ő is rájött, hogy nem akkora buli 10-20 évig várni arra, hogy elpatkoljon a néni/bácsi, így inkább feleségül vett engem és megoldotta a lakáskérdést magának.

Nyilván nem mondta azt, amikor megkérte a kezemet, hogy a házam miatt teszi. Lehet, hogy magának se fogalmazta meg. Csak átértékelem az életemet utólag és gondolkozom.

2021. aug. 16. 12:19
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Mindenkinek más az a szint, amit bevállal. Sokan még egy sima munkahelyen is olyan dolgokat vesznek a nyakukba a pénzért, ami már nekem is abszurd lenne.


Amúgy az eltartási szerződés elég meredek, hiszen abba tenni is kell munkát, ki tudja még hány évig, de arra már én is nagyon sokszor gondoltam, hogy a második lakásom végrehajtótól veszem. Én ráérek kivárni, amíg véget érnek a tárgyalások és hülye lennék nem venni harmad-negyedáron egy akármilyen belsejű otthont. Aztán majd eladom a mostanit és ráköltöm az árát és gyakorlatilag nevetséges összegért lett 20 millióból 60.


Meanwhile, a férjemnek meg nincs semmije. Nem örököl semmit, nincs a nevén ingatlan, az enyémben élünk. Pulyáról meg aztán főleg hallani sem akarok.


Szóval ismét mondom, kinek mi fér bele. Azért az eltartási szerződés kevésbé lutri, mint felkoppintani magad egy balekkal. Ha egy kis agya van, nem irat a nevedre semmit, márpedig a házasság előtti vagyon külön vagyon akkor is, ha a feje tetejére áll. Szerintem ezt max a buta nők csinálják, akik amerikai filmekből ismerik a jogot. Csak ahhoz már ostobák, hogy rájöjjenek, hogy rájuk a magyar vonatkozik lol

2021. aug. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

2 De ezt kérdem, mi van akkor, ha valaki becsülettel eleget tesz egy eltartási szerződésnek azért,hogy ingatlanhoz jusson? Ez pont egy olyan szerződés,amivel mindkét fél csak jól jár,ha valóban teljesíti mindkét fél amiben megállapodtak. Ez nagyon kemény munka, aki ilyet végigcsinál,az minimum megérdemli az ingatlant. Akit ellátott,annak már nem kell. Inkább a gondozóé legyen, mint az államé. Ebből én még nem vonnék le következtetést párkapcsolati értelemben.

Az meg, hogy elgondolkozott ezen, majd mérlegelt és letett róla nem jelent semmit. Csak azt, hogy tényleg becsülettel dolgozott volna. Ez sem másabb semmivel, mint egy akármilyen munkahely.

2021. aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3-as, mit íratna rám, ha nekem van házam és neki semmije?:DDD
2021. aug. 16. 12:26
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es, nem tudom, nekem van abban valami visszás ebben az eltartási szerződéses dologban. Gyakorlatilag arra vár a gondoskodó fél, hogy meghaljon az idős/beteg ember. Nekem nem venné be a gyomrom.
2021. aug. 16. 12:27
 7/14 anonim ***** válasza:
6 Azért visszás neked, mert nem igazán érted a lényegét. Ez egy munka, amiért fizetnek. Az idősek otthonában is pénzért gondoznak, csak ott nem 1 ápoló jut 1 emberre. Hanem 20 emberre jut 1 ápoló. Ott is kéri az otthon beugrónak az ingatlan, meg havonta a nyugdíjat. Ha házhoz rendelsz ápolót az meg elkér óránként 3000Ft-ot, ha nem fizetsz, akkor ott poshadsz meg egyedül. Itt meg úgy vállalja valaki a munkát, hogy fogalma sincs ráfizet-e, nem tudja meddig kell majd csinálni, aztán miután eltemettette az gondviselt személyt ( saját költségén, ha nincs plusz pénze az elhunytnak) megkapja egyösszegű fizetségként az ingatlant. Akit nincs ki ápoljon, annak meg bőven megéri ez, mivel nem nyomorultul, egyedül hal meg. A sírba úgy sem viszi magával a lakását.
2021. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

5: Ha hülye vagy és nem érted a lényeget, azzal nem tudok mit kezdeni. Nőre vonatkozóan írtam a sztorit, de ugyanígy igaz férfire is: ilyet-csak-azok-csinálnak-akik-fogyatékosok.


Felfogod, ugye, hogy ha volt egy saját otthonod és nem irattad rá KIFEJEZETTEN, akkor az a házassággal sem lesz az övé és ráadásul semmilyen részesedése nem lesz benne? Ezt kellene értelmezni. Eltartási szerződéssel te öröklöd tulajdonképpen az ingatlant. Ha hozzámész valakihez, akinek van, tudod, mi történik? SEMMI, mert különvagyonnak számít és fog is mindaddig, amíg fel nem újítja a saját pénzéből vagy el nem adjátok. 🤦‍♀️

2021. aug. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
7 Még annyit, hogy ilyen szerződésr általában azok az idősek kötnek, akiknek az ingatlanjukon kívül már semmi vagyonuk nincsen és nem is tudnának ápolót fizetni vagy otthonba menni. Aki elvállalja a gondozását, az gyakorlatilag meghitelezi neki a munkaerejét.
2021. aug. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ilyen kerdes nem melto valaszra.
2021. aug. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!