Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy házasság tényleg nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy házasság tényleg nem sokat ér?

Figyelt kérdés
Anyám azt mondja nem éri, miért akarnék a barátommal összeházasodni, mikor ő vele rosszabb életem lenne, mikor egy egyszerű munkásember a barátom, és nem keres sok pénzt. Szóval ő nem olyan, mint sok szülő aki már a napot várja mikor házasodik meg a gyereke. Bár a barátom még csak el sem jegyzett eddig. Anyám azt mondja addig örüljek, míg nem vagyok házas. Szerinte nekem gyerek sem kell, főleg ebbe a mai világba, az a hülye, aki szül. Meg szerinte nekem úgy is csak hibás gyerekem születne, mivel én is, és a barátom is azok vagyunk. Szoktunk beszélni ismerősökről is. Azt mondja szerinte egy nőt annál jobban szeretnek, minél jobban belerúg a férfiakba. Hogy milyen hülye vagyok én, ha azt hiszem mindenki megvan úgy őrülve a házasságért, mint ahogy én. Hogy az aki megcsalja a másikat, arról mit hiszek, hogy az szereti a férjét.
2021. aug. 31. 15:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahol osszerakják a vagyont vagy céget etc ott nagyon is sokat er.

A hazassag az jogilag vagyonkozosseg. Ez az ertelme. Gyarapodni fejlodni haladni az eletben biztonsagosan vállvetve egymast segitve tamogatva.

2021. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
*Meg ha kell, egymást kihuzniba bajbol.
2021. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyuka kicsit meg van keseredve. Ő minek ment férjhez, minek szült? Hagyjuk már... tönkretenné az életedet, hogy bebizonyítsa az igazát.

Nem kell a hülyeségeivel foglalkozni. Rajtatok áll, boldogok lesztek-e együtt papírral vagy anélkül.

2021. aug. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Megvaltoztatni anyadat mar nem tudod, de elereszteni a fuled mellett, amit mond, remelhetoleg igen. Hibas gyerek... A hideg kiraz. Ne vedd komolyan, szeresd ugy, a maga korlatoltsagaval, de ne befolyasoljon. Olyan ertelemben sem, hogy csakazertis maskepp csinalod, mert veletlenul igaza is lehet egy-egy dologban. De a szemlelete, es ahogy a te eletedbe beleszol, az nincs rendben.

Amugy sietni sem kell.

2021. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Anyád a bántalmazó szülő mintaképe! Ha jól sejtem neki nem sikerült jól a házassága, ezért csak ilyen lehet.

A házasság nem sokat ér, olyan értelemben, hogy papírtól nem leszel boldog, nem fognak vele jobban szeretni, nem lesz örök életű a kapcsolat, bármikor el is lehet válni, ha úgy alakul. Semmire nincs garancia, de ha nem próbálod meg nem is sikerülhet, az, meg hogy a barátod nem gazdag nem jelent semmit, ha megtaláljátok egymásban az igazit, akkor kis pénzzel is lehet boldogan élni.

2021. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%

Nem egy házasság nem ér semmit, hanem egyik sem.


A világon nincs még egy fogalom amihez ennyi mocsok tapadt volna úgy, hogy mellé ekkor a nimbusza a mai napig. Házasságon belüli verés oda-vissza, mikor épp hogy, megcsalások milliói, tönkretett életek, elfojtott és titkolt igazságok.


A sima kapcsolatban is megvannak ezek, de azok mellé nincs is beképzelve ez a dicsfény, ami a házasság fogalma köré kiépült.

2021. aug. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Igaza van anyukádnak.
2021. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyád csak meg van savanyodva mert boldogtalan a kapcsolata és megbánta hogy gyereket vállalt mert anno nem gondolta át eléggé, hogy mivel jár. Nem kell vele foglalkozni.

Mi pl Gyereket nem akarunk egyáltalán, mert tudjuk, hogy nekünk csak nyűg lenne, de 10 éve boldog házasságban élünk a férjemmel. Egy házasság is lehet jó és boldog. Csak magadhoz való párt kell választani. Amellett hogy kölcsönös erős érzelmek vannak, fontos az is, hogy igazán passzoljatok egymáshoz.

2021. aug. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban sokan mondják, hogy ez csak egy papír, meg ha mégis elszánják magukat, könnyen elválnak.

Szerintem meg a legszebb kötelék egy férfi és egy nő között. Amíg csak a barátnője vagy valakinek, addig az semmi. De ha ország-világ előtt kimondja, hogy a felesége vagy, hozzá tartozol, az igenis fontos dolog.

Ezért jól meg kell gondolni, hogy ki és kivel házasodik össze, a hirtelen fellángolás, a kémia nem elég, hanem meg kell ismerni a másikat, a jó és rossz tulajdonságait, és úgy dönteni, hogy tudsz-e vele együtt élni. Hogy amennyiben a gyermekeid az ő tulajdonságait öröklik, annak örülnél-e. Meg ha esetleg beteg lennél, akkor továbbra is kitartana-e melletted, vagy elhagyna, és viszont.

Nekem ez a véleményem, és 20 éve élünk házasságban. Én a gyerekeimnek is azt mondom, hogy a házasság értékes, és szép dolog, de jól kell választani.

2021. aug. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

9.


A házasok ugyanolyan lazán lépnek le a bajban, mint akik nem, mert ez emberfüggő. És nem egy ilyen bürokratikus/jogi papíros fog ezen változtatni, az csak jó üzlet az ezzel foglalkozó embereknek (válóperes ügyvéd, a házassági papírokat előállító személyek + bohóc lakodalom esetében pap, vőfély, gagyi mulatóst előállító "zenészek", dizájnermester stb.)

2021. aug. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!