Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 9 èv korkülönbsèg sok egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

9 èv korkülönbsèg sok egy kapcsolatban szerintetek?

Figyelt kérdés
Barátnőm most ment gimibe èn pedig 23 vagyok. Pár hónapja vagyunk együtt. Így kimomdva soknak tűnik a különbsèg, de amúgy nem èrződik, meg külső szemmel sem látszik. Annyi,hogy ő tanul, valamilyen szinten mèg keresi önmagát, èn pedig dolgozok ès a "jövőmet èpítgetem". Szemèlyisègre meg szexuálisan is passzolunk. Szerintetek ez működhet hosszú távon vagy majd kiütközik egy idő után ? Gondolom valamilyen szinten ő is kiszeretnè majd èlni magát. Meg nem tudom mennyire változnak meg majd az igènyei egy fèrfi/kapcsolat iránt. Nem tudom biztos megèri-e sok időt/energiát belefektetni a kapcsolatunkba. Vagy csak erezzuk jol magunkat es kesz..vegulis 20 ev hazassag utan is elszoktak valni, akkor ennyi erovel azis elfecserelt ev.
2021. szept. 4. 09:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
46%
Én 24 vagyok, de elképzelni sem tudom, hogy potenciális párként, ne adj isten szexpartnerként tekintsek egy 14-15 évesre, de én még egy 18 évestől sem akarnék semmit.
2021. szept. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

16 éves voltam, amikor megismerkedtem az akkor 22 éves párommal.

Működni működhet sok odafigyeléssel, megfelelő kommunikációval, viszont azzal is számolni kell, hogy előbb utóbb mások lesznek a céljaitok és már nem fog működni. Ha tudtok együtt fejlődni jó irányba, akkor pár évig együtt lesztek.

Sok dolog függ attól, hogy a lány milyen beállítottságú.

Mi együtt vagyunk már 8 éve, szeretjük egymást, segítjük egymást de ez csak amiatt alakulhatott így, mert rendkívül oda kellett figyelni arra ahogyan én tulajdonképpen "felnőttem" és hogy ez a változás összeegyeztethető legyen a mi kapcsolatunkkal. A problémákat érdemes azon nyomban megbeszélni amint felmerülnek, mert ha szőnyeg alá van söpörve akkor az idősebbek párkapcsolata is megsinyli, a fiataloké pedig meginkább.

Összességében azt mondom, hogy lehet hosszú életű a kapcsolat ha mind a ketten úgy álltok hozzá, de szerintem fontos az, hogy tudjatok realisták maradni, észérvekkel dönteni ha arról van szó. A nehézségeket együtt kell megoldani. Sajnos ez nem szokványos, mint amit itt leírtam, azt veszem észre, hogy kevés "gyermekkori" párkapcsolat marad egyben felnőttkorra, vagy huzamosabb ideig, és ezt mindenképp érdemes fejben tartani, és tulajdonképpen ez ellen dolgozni.

2021. szept. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
ismerek egy tanárt, összejött a 19 éves diákjával, ő 24 évvel öregebb nála.
2021. szept. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát figyelj...17 évesen ismertem meg az akkor 22 éves párom, és 18 évesen fordult csak komolyra, ő akkor 23 volt. Nagyon sokat beszéltünk a korról, munkáról, jövőről, célokról.

Nekem olyan hátterem volt, hogy nem lehettem sokáig gyerek, meg kellett értenem a felnőltek világát, gondjait, ebbe jobban nem megyek bele. Sosem értettem szót a velem egykorúakkal, így jöttünk össze.

VISZONT - Hatalmas különbség van 15 és 18 között. Egy 15 éves lehet érettebb a többinél, de nem érett. Én sem voltam, senki sem az olyan fiatalon. Egy 23 éves is lehet éretlen, de nem gyerek. Ha számodra felnőltként egy általános iskolából éppenhogy kitoppant (mondhatni) gyerek tetszik testileg, és mentális síkon is hasonlónak találod magatokat, ott tényleg gondok vannak a fejedben.

2021. szept. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!