Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én gondolkodom rosszul, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én gondolkodom rosszul, vagy ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Párommal 1 éve vagyunk együtt. A fővárosban dolgozunk, de mindketten a város ellentéte agglomerációjában élünk, szóval távkapcsolatban vagyunk. De hétköznaponként, meló után eddig mindig tudtunk talizni. Ez csak körítés, most jön a lényeg.

Van neki egy 11 éves fia, akit 1 éves kora óta nevel egyedül, mert apuka lelépett és azóta se hallottak felőle. A fiú nagyon visszahúzódó, nincsenek barátai, csak az anyja és a nagyszülei (az anyuka szülői) vannak neki. Párom mióta egyedül neveli a fiút, 2 röpke kapcsolatot élt meg, de a gyerek egyikről sem tudott, nem érték meg azt a szintet, h a gyerek életébe bevonja valamelyiket is. Ami sztem egy nagyon érett, jó hozzáállás volt a részéről. Köztünk nagy a szerelem (legalább is én ezt gondoltam), minden tökéletesen alakult... Fél év után úgy gondoltuk van annyira komoly ez a dolog, h a gyereket is be lehet vonni. Nem robbantam egyből az életébe, először vagy két hétig csak szoktatva lett az anyja által, aki mesélt neki rólam, rólunk, persze finoman adagolva a dolgot. A lurkó jól fogadta, kíváncsi volt rám, akart talizni. Olyan programot szerveztünk amit a gyerek élvezne, és nagyon jól sikerült a tali. Egy héttel később megismételtük a talit más program keretén belül, az is jól sikerült, abszolút vevő volt rám a gyerek. Még volt pár ilyen program, mire megkíséreltünk egy náluk lévő filmezést, persze a fiú választott filmet. Délután átmentem egy kis beszélgetés, körbevezetés a fiú szobályában majd filmezés, utáni megint picit dumcsi és go haza. Nem akartam egyből berobbanni az életterében, fokozatosan akartam adagolni magamat. Kövi héten újabb filmezés, nintendo party-val megtoldva. A gyerek imádta a dolgot. Még két hasonló program volt, mire meg szerettünk volna kísérelni egy ottalvást, és itt kezdődtek a bajok...

A gyerek ugyanis 11 éves létére, saját (amúgy full klassz) szobája ellenére, amit használ is napközben, még az anyjával alszik. Az anyja próbálta már párszor egyedül alvásra szoktatni, de a gyerek kijelentette mindig, h ő biza nem alszik egyedül és nem is kellett neki ezért. Ezt csak azért említettem, h nem ez volt az első eset, h próbálta az anyuka külön szokatni a gyereket. Most is ordenáré balhét csapott, és kijelentette, h nemcsak, h nem alszik külön, de én sem aludhatok ott (b terv volt, h a kanapén alszom), mert az neki olyan fura lenne. Ezért nem aludhattam ott se akkor se azóta, mert a gyerek azt mondta. Pár alkalommal később kijelentette a fiú, h neki olyan fura, h ott vagyok náluk, ne menjek már át olyan gyakran (szombat és vasárnap voltam csak náluk), párom megkért ezért, h csak szombaton talizzunk, h legyen idelyük egymásra a gyerekkel... mert hétköznap nem tom amúgy mit csinálnak, de szeretem őt, belementem. Barátaim már itt mondták, h lépjek ki ebből, mert ez nincs rendjén. De én nem tettem, mert szeretem a páromat, és tudom egy anyának a gyereke az első, ami rendjén is van, így az ő érdekeit kell a mieink elé helyezni. Bár hozzáteszem, itt már nekem is megbillent a bili, h azért ez nem bztos, h normális dolog. Mind1.

Telt az idő, a gyerek egyre zárkózottabb lett velem, volt, h sírt is, miért megyek át, ő az anyjával akar lenni. Soha sem zavartuk be a szobájába, mindig úgy terveztük azt az egy szombatot is, h ő is élvezhesse, de ő teljes passzivitásba ment át. Aztán jött, h már hétköznap se talizhatunk, mert a gyerek igényli őt, hétköznap is többet akar vele lenni...

A legutolsó pedig az a volt, mikor a fiú kiverte a hisztit, bömbölve, h én miért megyek minden szombaton, nem akarja, h menjek, mert az neki olyan FURA! Az anyja sokat beszélgetett vele rólam, rólunk, és persze kibukott, h nagyon féltékeny rám. Ezt mondjuk eddig is tudtam, és igazából nem is csodálkozom a dolgon, hisz eddig évekig egymaguk voltak ketten, én meg betoppantam harmadiknak, konkurencia vagyok, elhiszem, h nem tetszem neki. Pedig én igyekeztem, h ne konkurencia legyek, hanem haver, ha már nincs neki egy sem, de ő neki csak az anyja kell.

A dolog lényege, h párom azzal állt elő, h mi lenne ha csak 2 hetente taliznánk, szombaton, h a fia nyugodtabban tudja ezt kezelni, mert nem akarja, h rossz érzései legyenek, nem akarja, h eltávolodjon tőle, kizárja őt az életéből. Ezt már nem tudtam tolerálni tovább és megmondtam neki, h én megértem, h a gyerek a legfontosabb és ez így is van rendjén, de azért sztem nem normális, h egy 11 éves féltékeny hisztije irányítja az anyja életét és kapcsolatát. Természetesen én voltam a szemét, és jól összevesztünk a dolgon. Azóta nem beszéltünk.

Hosszú lettem tudom, köszönöm azoknak akik végigolvasták.

Kérdésem az lenne, h a leírtak alapján (próbáltam alapos lenni az átláthatóság érdekében), szntetek az normális, h egy 11 éves szava irányítja ilyen szinten a szülője életét? (Hozzáteszem a gyerek borzasztó elkényeztetett, és életképtelen: nyalóka csomagolást nem tudja kinyitni az anyja nyitja ki neki, 11 évesen kísérni kell az iskolába ami 5 percre van tőlük gyalog, a nagyszüleihez, akik 2 utcára laknak nem tud egyedül elmenni, de még a cipőt is az anyja fűzi neki).

Lehet én látom rosszul a dolgokat, ezt is nyugodtan meg lehet nekem mondani, de én most teljes tanáncstalan vagyok, h tényleg velem van a baj, h sztem ez nem normális?



2021. szept. 5. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván csak ez csak a te nézőpontot, de ez alapján neked van igazad. Az anyuka szarul kezeli a helyzetet, a szülő irányítja a gyereket egy normális szülő-gyerek kapcsolatban, nem pedig fordítva.
2021. szept. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Az anyja hibája, hogy ilyen szinten elkényeztette. És nem is törekszik a megváltoztatásra, ehelyett a veled való kapcsolatát építi le. A helyedben én lelépnék, ez zsákutca, nem vezet sehová.

Üdv. egy gyerekes anyuka.

2021. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Itt sokkal mèlyebb problémák vannak.

Nézzetek neki egx jól kèpzett pszuchológust. Ha nem akar menni el kell ràgatni, mert ez betegség.

Sok feldolhozatlan probléma van. Az meg egyenesen beteg hogy az anyjàval alszik.

2021. szept. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

Hát ez nehéz.


Egyrészt nem ismerjük a másik oldalt, anyuka és a gyerek szemszögéből.


Másrészt biztos ott van hogy mivel apa nincs, barátok nincsenek, borzasztóan kötődik az anyjához. Ez világos.


Ezt valahol a párod cseszte el, mert szar helyzet hogy a fater lelépett, de attól még kell a gyerekbe egy kis talpraesettséget, önállóságot nevelni.


Az elkényeztetés pedig mindig a szülő hibája.

Valahol biztos összefügg a kettő.


Szóval eddig mink van: egy gyerek akibe semmi önnállóság nincs (legalábbis a te sztorid szerint, ezt szögezzük le ezek csak a te tapasztalataid), emellé borzasztóan kötődik anyukához, akinek a gyereknevelése -ezek szerint- hagy némi kívánnivalót maga után.


Szerintem (és ez csak az én vélemenyem ) hogy a gyerek abból hogy minél többet mentél, rájött arra hogy ez egy komolyabb dolog. Te nem egy olyan pasas vagy aki csak pár hetig lesz az életükben, hanem komoly "ellenfél".


Tehát mondhatni realizálta azt, hogy ez egy tartós változás lehet az életükben es akár fel is boríthatod.


Hogy szülőként itt mi a helyes megoldás?

Passz.


Nem hiszem hogy van.


Mindegyik oldal erthető.


Mert persze, az nem normális hogy egy 11 éves irányítsa 2 (v akár 3) ember életét.


De egy szülő (jobb esetben) nem akarja végignézni ahogy a gyereke kínlódik (még akkor is ha az csak hiszti).


Szóval valahol normális az első szülői reakció.


Másrészről viszont (ha tényleg úgy van az amit írsz) akkor a párod szülői skilljei sem a legjobbak.


Szóval, en sajnos speciel nem tudom megmondani hogy mi az igaz vagy mi a jó, mert mindegyik oldalt meg lehet érteni.


Szerintem érdemes lenne az anyukának (akár a nagyszülők bevonásával) beszélgetni a gyerekkel. Nem rábeszélni, hanem csak beszélgetni vele, mit érez, miért változott meg. Kommunikálni.


Akár pszichológus is segíthet, nem (csak) miattad, hanem pl amiatt hogy apa és apaszerep nélkül nőtt fel és ez milyen hatással van rá.


Hiaba állitják itt sokan hogy azt egy nőtől is meg tudja tanulni (pedig én az ellen sem vagyok hogy homoszexuális parok fogadjanak örökbe vagy ilyesmi), de szerintem egy férfi mintának IS kéne lennie.

2021. szept. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon nem a gyerek a baj!

Igen, a kedves anyuka nem engedte leválni a gyereket 7-8 évvel ezelőtt. Mint leírtad csecsemőként kezeli.

Nyilván nem normális, de neki is el kellene jutnia arra a pontra, hogy belátja...

2021. szept. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Én valahol megértem az anyát is, mert egy picit hasonló helyzetben vagyok, mondjuk közel sem ennyire. Én is azt mondom, pszichológus kellene, mert itt nélküled is vannak gondok bőven... Pár év és a gyerek elkezd kamaszodni, szépen leválik az anyáról (ha az anya hagyja), és akkor anyuka nagyot fog koppanni... Vagy pedig él majd kettesben a 40 éves fiával és ő mar el mindenkit mellőle. A lényeg, hogy szakember kéne nekik, de ha erre nem nyitott, akkor tényleg megfontolandó, hogy megéri-e ez így neked...
2021. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
A pszichológus az anyának kell anyway, nem a gyereknek :D
2021. szept. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat.
2021. szept. 5. 20:20
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A 10 éves fiam az anyjával lakott a válás után. Megértette hogy a felnőtteknek van saját élete. Egy pasit sem üldözött el mellöle, sőt volt hogy türnie kellett dolgokat.


Nem értem mit szólna a gyerek ha az anyuka péntek délután lepasszolná a nagyihoz és vasárnap este èrte menne.

Egy 10 évesnek ez már alap kellene hogy legyen.

Volt egy munkatársam akinek a lánya 12 évesen még köztük aludt.

Egy év paszichológus míg egyedúl el tudott aludni.

Nem értem ezt a gyereknevelést. Súlyos gondok vannak.


Mindenederte az példaértékü ahogy te állsz a dolgokhoz. Még egy ilyen pasit nem fog találni a nő.

2021. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapján neked van igazad, még nem is értem, hogy kettesben miért ne találkozhatnátok?


Ami nekem furcsa, hogy a kissráccal megtaláltad a közös hangot mégis kb. hirtelen ment át ellenszenvbe. Nem lehet, hogy vagy a nagyszülőktől vagy pedig osztálytársaktól hallott elrettentő történeteket nevelőapákról? Lehet, hogy csak fél, hogy az anyukája többé nem fog foglalkozni vele. De erről az anyukának kellene meggyőzni, hogy nagyon nem ez a helyzet, ez az ő feladata.

2021. szept. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!