Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért vesz mindent támadásnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vesz mindent támadásnak a barátnőm egy veszekedés során?

Figyelt kérdés

Akárhányszor veszekedünk a barátnőmmel, Ő mindent amit mondok neki ellenérvént egyből támadásnak vesz, de a szó szoros értelemben.


Pl ha azt mondom neki egy veszekedésnél, hogy amiért most velem veszekedsz, azt amikor te csinálod akkor az nem zavar, akkor szó szerint azt mondja, hogy őt csak támadom, és ő csak egy szenvedő fél a kapcsolatban, ő egy áldozat.


De ha bocsánatot kérek, sok esetben teljesen alaptalanul vagy olyan esetekben amikor szerintem nem lenne igaza, akkor egyből minden rendben, de ha esetleg véletlenül ellenszegülnék neki egy veszekedésnél és azt mondom neki, hogy dehát ezt a dolgot te is így csinálod mégis csak engem szólsz le érte, akkor azt egyből támadásnak fogja fel.


Miért van ez?


Sajnos így nem igazán tudunk egyről a kettőre jutni egy veszekedés során mert vagy bocsánatot kérek, vagy egyből támadásnak veszi amit mondok.


2021. szept. 10. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Asszertív kommunikációs technikâk lehet, hogy segítenek. Elvileg arra való, hogy úgy tudj kommunikálni, hogy ne bántsd meg a másikat és ne adj támadási felületet.


Kb. erről szól, de nézz utâna:

1. Egy mondat, ami tényt fejez ki, pontos adatokkal, nem lehet belekötni. Nem tartalmazza a mindig, általâban, gyakran, soha szavakat vagy erre utaló időket. Pl. két héttel ezelőtt, mikor veszekedtünk/beszéltünk stb. ezt és ezt mondtad.


Ellenpélda: Te is ezt szoktad csinálni egy csomó alkalommal.


2. Ettől te hogyan érzed magad. A másikra nem reflektálsz. Úgy érzem, hogyha ellentmondok neked akkor ideges leszel, amitől.elbizonytalanodom.


Ellenpélda: úgy érzem, hogy elnyomsz


3. Mit kérsz, visszamérhetően, egyértelműen. Szeretnéd, hogy vagy egyikőtök se csinálhassa, vagy bármelyikőtök megtehesse, beszéljétek meg, hogy ebben az esetben mi a szabály. (Pl. nem szól egyikőtök sem, ha nem mosogattok el, vagy rászóltok a másikra).


Rossz példa: Szeretném, ha többet foglalkoznál velem. Helyette: Szeretném, ha heti háromszor vacsora után beszélgetnél velem egy fél órát.

2021. szept. 11. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk mert veszekedtek?

Tanuljatok meg vitatkozni! Óriási a különbség! Kezdve a hangnemmel.

Amikor bajod van, akkor pedig egyszerűen meg kell beszélni. Nyugodtan, csendben, kedvesen, és _megkéred_, hogy változtasson valamin.

2021. szept. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Rosszul kezeli a konfliktusokat, avagy nem tart egyenlő félnek, így mindig csak neki lehet igaza. Szerintem érdemes megbeszélni nyugodt körülmények között, hogyan látja a helyzetet. Ha teljesen másképp gondolkodtok róla, avagy hiányzik belőletek a kölcsönös tisztelet, érdemes elgondolkodni a szakításon.
2021. szept. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%

Jó neked, hogy megalázkodsz ? Mindegy,hogy jogosan, vagy nem. Legyél ember és ne alázkodj meg SENKI előtt.

Dobd a fenébe,olyan, mint a villamos, majd jön másik.

2021. szept. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Benne van hogy "te".

Azert beszi tamadasnak.


Ő rolad akart beszelni.


En is ugy utálom, ha felhozok valamit, hogy a baratomban nem tetszik ez vagy az, es rosszul esik, akkor nem azt beszéljuk meg, hanem neki kezd ennek, hogy mert te meg te meg te meg te.


Ha baja van velem, mondja maskor nekem ez terelés csak, es nem válasz, meg valoban ne támadjon ha én Róla akartam beszélni akkor magárol válaszoljon.

2021. szept. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*veszi
2021. szept. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Mert egy hisztis 3,14csa. Dobd ki!
2021. szept. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

Erről mindig eszembe jut a párommal való beszélgetés.

- drágám úgy érzem hogy keveset foglalkozol velem


- nem te nem érzed úgy


- drágám de tényleg úgy érzem


- nem igaz!!!


- drágám te nagyon sokat foglalkozol velem


- oké.


Es meg is beszéltük hogy kb le..ar engem.


Mi így szoktunk beszélgetni

2021. szept. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolso ez jo:D


Nalunk kb hasonlo igy zajlik:


-ugy érzem hanyagolsz

-én? Tegnap is felhivtalak 5 percre, találkoztam veled 10 percre, te soha nem veszed észre amiket teszek

-nekem nem 5-10 perc egy kapcsolat háromnaponta, 5 naponta...

- ha szeretnél, értékelnéd azt is. Nekem még 5 perc is sokat jelent és érték, ha a párommal csak annyira lehetek.



Es ma is összefutottunk 5 percre eddig..

2021. szept. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahogy 1# és 5# írja.

Elsőnek olvasd el az erőszakmentes kommunikáció, a szavak ajtók vagy ablakok című könyvet. Rövid, könnyen tanulható, megérthető, hosszas példák. Nagyon hasznos.

A másik, meg hogy valóban van egy kettős mérce, de azért ti két külön ember vagytok. Ha nekem jó ha vakargatnak, a másiknak fáj, akkor nem lehet ugyanazt elvárni. Mindenkit máshogy kell kezelni. De ettől még teljesen valid lenne az, higy ő is ezt csinálja, mert ha ő is csinálja, veled és az rossz neked, akkor magába kéne néznie, de ez legyen egy másik beszélgetés, másnap, valamikor, amikor kedves, jól érzi magát.

2021. szept. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!