Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni, ha nem egyezik az értékrendünk?

Figyelt kérdés

A párommal 1,5 éve vagyunk együtt, gyakorlatilag együtt lakunk, de ő rengeteg jár haza, ilyenkor engem is hív. Az utóbbi időben rengeteg mindenben különbözünk, ami az elején nem volt így. Tényleg minden apróságot máshogy látunk.

-Ő sokat füllent apró, jelentéktelen dolgokban, én egyszerűen nem bírom elviselni, ha valaki értelmetlen dolgokban ferdít

-Ő nagyon nem tud leválni a szüleiről, együtt lakunk, de heti többször utal a szüleire, hogy haza menne, vagy kér, hogy menjünk haza hozzájuk (alapból minden hétvégén ott vagyunk, de ez kevés...)

-Ő állandóan véleményez másokat, mindenki érdekli, mindenkinek utána keres, stb. Engem egyszerűen nem érdekelnek random emberek, nem akarom tudni mi van velük (kivétel persze a családom és a barátaim)

-Ő szeret másokat bejelölni, belájkolni, beszélgetni emberekkel, nekem eszembe nem jut idegen, vagy látásból ismerősök képeit nézegetni stb.

-Ő állandóan valamit csinálna, míg én szeretnék több időt eltölteni nyugiban, kettesben

-Ő egyre jobban más dolgokat tart fontosnak, mint én - komoly dolgokban is

-A mai napig, ha együtt csinálunk valamit és erről valakivel beszél elfelejt többes számban beszélni, és csak saját magáról beszél E/1ben, holott én is ott vagyok

-Ő szeret kibújni olyan dolgok alól, amikhez én inkább odaállnék és megtenném

Egyre több mindenben érzem, hogy kicsit sem vagyunk egyformák és ez engem nagyon zavar. Mintha nem tudnék mellette kiteljesedni. Régen mindenben egyet értettünk, egyfelé mentünk, hatalmas volt köztünk az összhang. Most azt érzem, hogy egyre jobban különbözünk és tényleg nagyon el vagyok keseredve, mert gyakran vannak köztünk emiatt pici súrlódások. Nem szeretném őt elveszíteni, de nagyon zavar ez a tény és csak 1-2 hónapja vettem észre.


Hogyan lehet ezt orvosolni?



2021. szept. 8. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Kommunikáció. Ugyanezeket, amiket ide leírtál, beszéld meg vele.
2021. szept. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy. Vagy megszokod vagy elhagyod.
2021. szept. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Már az első két pont kiverte a biztosítékot. Van, ami nem is fog változni. Nem erőltetném ezt a kapcsolatot.
2021. szept. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem addig lépj, amíg teheted. Úgy látom már most felismerted, hogy sajnos nem egyeztek, és ez hosszútávon csak akkor változna, ha a párod is változna. Viszont az ő szemszögéből meg a te értékrendednek kellene változnia. Te megtudnád ezt változtatni? Tudnál olyan lenni, mint a párod? Nem. Hát ő sem .
2021. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem hiszem hogy változna, főleg a szülőkről való leválásban és a hazudozásban nem..

Te tudod hogy elviseled-e, vagy többre vágysz nála.

2021. szept. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem jol atvert teged. A kapcsolat elejen szineszkedett, majd amikor mar latta, hogy nyert ugye van, akkor mar elkezdte megmutatni a valodi enjet. Barmekkorat kepes volt hazudni a testedert, de sosem tudott igazat mondani erted. Ha mast nem, de annyit biztosan tanulhattal ebbol a kapcsolatbol, hogy olyannal nem allsz le, aki alapjaraton hazudozik. Jo kis tanulopenz volt.
2021. szept. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokszor próbálok vele erről beszélni de úgy látom, hogy ő kibújik mindig, terel mert fél hogy elveszít, nem akarja hogy szakítás legyen a vége. Ezért mindig úgy tesz mikor felhozom mintha minden rendben lenne.

Kedves utolsó, egyet értek veled a válasz első felében, talán próbáltunk eleinte megfelelni egymásnak, nem tudom. De hogy a testemért megtett volna bármit, ismerve őt ezen jót nevettem.

2021. szept. 8. 18:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mi az, ami miatt vele vagy? Mik miatt tetszik? Mert semmi szimpatikusat nem tudtunk meg erről az emberről.
2021. szept. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Természetesen 1000 más imádnivaló, pozitív tulajdonsága van. Ahogy velem bánik, ahogy dolgozik, a maximalizmusa, amennyire félt, hogy elveszít.
2021. szept. 9. 09:53
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is azt mondom, hogy barmennyi jo tulajdonsaga van valakinek, a red flag az red flag. Ha 1 olyan tulajdonsaga is van, ami kiveri a biztositekot, akkor felejtos az adott ember. MArpedig barmilyen parkapcsolatban, aki hazudik az lapat. Lehet akarmilyen aranyember is. Lathatoan te sem tudod feloldani ezt az ellentmondast. Ez a se lenyelni, se kikopni effektus.
2021. szept. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!