Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hosszú! Utálom a párom családj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú! Utálom a párom családját, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párom (fiú) még otthon lakik mivel még tanul (20 éves) pár éve van még az iskolából.

Van egy nővére és egy öccse.


Az öccsével nincs különösebb bajom, elég lusta de igazából ennyi.

Az anyja soha nem szól semmibe bele, nem védi meg őt, általában a háttérben meghúzódik és tesz a világra.


A nővére nem rég költözött el 22 éves és van egy gyereke, mivel a gyereknek párom a keresztapja így folyamatosan lehúzza őt anyagilag, pedig a műköröm, tetoválás, műszempilla mellett igazából telne neki bármire. Párom apjának nyilvánvalóan a lánya a kedvence, pénzeli, és páromat is folyamatosan erre kéri (néha utasítja), emellett a nővére háza körüli nagyobb teendők amit a nővére és annak férje “nem képesek” egyedül megcsinálni mindent ők csinálnak családi alapon.


Én úgy látom ez a családi alapon történő segítkezés elég egyoldalú ők ugyanis soha nem jönnek segíteni az apósnak. Emellett a nővére folyamatosan baszogatja páromat és az öccsüket hogy mihasznák, “életképtelenek”.


Bezzeg ha segíteni kell akkor jók.


Na és az após igazából nekem egyre unszimpatikusabb, a lánya neki a világ közepe, a két fiúval bármit csinálnak folyamatosan ordibál. (Múltkor párom betegség miatt nem tudott a nővéréhez menni segíteni az építkezésben és e miatt is ordított vele, meg se kérdezte hogy van, stb.) Agresszív, de csak szavakkal bántja őket, kényszeríti őket hogy a nővérüknek segítsenek. (Ki akarna valaki olyannak segíteni aki folyamatosan beszólogat neki?) És próbálja a három testvért foggal körömmel összetartani.


A kaput az tette be számomra amikor azt mondta hogy én a páromat “a családja ellen nevelem” és mikor párommal már elígérkeztünk valahova közbe vágta hogy párom most nem ér rá és oldjam meg egyedül.


Soha nem szólok neki vissza semmit, nem éreztetem vele hogy utálom és megadom a tiszteletet, de egyre nehezebb türtőztetni magam. Egyszerűen gyűlölöm ezt az embert, sokszor sírok is miatta.


Mit tegyek? Változhat ez idővel? Hogy állítsam le?



2021. szept. 13. 09:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Tehát a párod hagyja magát kihasználni és ahelyett, hogy megbeszélned vele, álljon a sarkára, inkább utálod a családját.
2021. szept. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Akkor fog javulni ha elköltözik otthonról, és a lehető legminimálisabbra csökkenti a kapcsolatot a szüleivel!

Addig nem.

2021. szept. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
37%

Húha, én is ilyen helyzetben voltam, csak a páromnak nem a nővérénak, hanem az anyjának kellett segítenie mindig. 17 volt amikor összejöttünk, otthon is élt. Úgy voltam vele, hogy rendben van ott lakik segítsen ott. Különköltöztünk 1 év múlva, rengeteg dolgunk volt a házzal amit vettünk még akkor is haza kellett mennie segíteni amikor a saját házunkat festettünk stb. Ez anyósomnak köszönhető, úgy gondolta, hogy én elveszem a kisfiát az nem érdekelte, hogy konkrétan egy házat tettünk a segge alá az én szüleimmel. Nagyon nem szeretett engem, amikor nem voltam ott a "picsa" szóval hivatkozott rám a rendes nevemet sosem mondta ki. Aztán ezek ellenére összeházasodtunk. Azóta anyós 180 fokos fordulatot tett és olyan mint a kisangyal, bármi dolog van kérés nélkül jön és segít vagy küldi apósomat.

Összegezve, velem addig voltak ilyenek ameddig úgy gondolták, hogy nem vagyok komoly, hogy csak egy darabig elleszek a fiukkal aztán annyi.(Ebben mondjuk közrejátszhat, hogy ők romák én meg nem.)

Ezzel nem azt mondom, hogy házasodjatok össze, költözzetek el egy albérletbe aztán oldják meg ahogy tudják.

2021. szept. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Kérdés, hogy ezzel csak neked van bajod, vagy a párodnak is...
2021. szept. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#1-es Megbeszéltem már vele, tisztában van vele hogy ki van használva, sokszor mondja is hogy nem szeretne már ott lakni, azért nem költözik el mert amíg tanul ragaszkodnak hozzá hogy otthon lakjon és benne van a pakliban hogy megharagudnának + nagy összeveszés lenne belőle.
2021. szept. 13. 10:23
 6/17 A kérdező kommentje:
Viszont nem akar össze veszni a családjával mivel elég családcentrikus, én meg nem akarom elvinni a balhét hisz így is megkapom hogy miattam száll szembe.
2021. szept. 13. 10:25
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

"...azért nem költözik el mert amíg tanul ragaszkodnak hozzá hogy otthon lakjon és benne van a pakliban hogy megharagudnának + nagy összeveszés lenne belőle."


20 éves. Ott lakik, ahol akar. Ha ti együtt maradtok, mindenképpen összeveszés és haragszom rad lesz a vége, mert te rendesen duruzsolsz a családja ellen.

2021. szept. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem bírod a családját és ő meg családcentrikus, akkor inkább most szakítsatok, mert ez nem fog változni. Vagy nyelsz egy életen át, vagy keresel egy hozzád jobban passzoló pasit.
2021. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, én igazából megoldani szerettem volna a dolgot és nem szakítani, tekintve, hogy már több éve együtt vagyunk. Csak pusztán zavar hogy az apja így rángathatja. Majd megpróbálom ösztönözni, hogy álljon ki magáért aztán elválik mi lesz velünk.
2021. szept. 13. 11:08
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
A megoldas: te nem szólsz bele a családjával kapcsolatos dolgokba.
2021. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!