Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Betegesen fèltèkeny vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Betegesen fèltèkeny vagyok ezek alapján? Hogyan változzak meg, mi segít?

Figyelt kérdés

Én alapból mindig is èrzèkenyebb voltam, nagyon erősen élem meg az èrzèseimet és bármilyen eseményt.

Aztán 6 èvvel ezelőtt az utamba került egy férfi, aki észrevett és úgy imádott ahogy voltam, mindig egy őszinte nőre vágyott akivel családja lehet és én is örültem,hogy végre egy komoly férfi,velem azonos èrtèkrenddel.


Közben jelen voltak olyan problèmák, amiket akkor nem vettem ilyen komolyan. Ő nagyon nyitott, társasági ember, sok baráttal és köztük egy jó női baráttal. Én alapból zárkózott vagyok és nem hittem az ilyen barátságban. Nem akartam rossz lenni és bármit is megtiltani neki, de minden egyes írogatásnál a szívem össze szorult és nem tudtam/tudom megèrteni, hogy a páromnak miért fontos rajtam kívül egy másik nő. Mert fontos,mindig èrdeklődik felőle, viszont azt is tudom hogy nincs fèlni valóm, hisz már előttem össze jöhettek volna ha akarnak. Többnyire a közös èletünkről beszélnek, kinek hogy megy sora, rólam is mindig mesèl a párom neki. Az èvek során is beszèltek így hèbe-hóba, évente egyszer találkoztunk velük, elviseltem. De mostanában, pár hónapja valamiért annyira gyenge vagyok és újra elkezdett ez zavarni. Sirógörcsöt kapok, ha meglátom hogy kerestèk egymást.

Ha azt látom, hogy a párom feltűnően köszön egy női ismerősnek már görcsbe rándul a gyomrom. Volt, hogy lájkolgatott nőket a közösségi hálón pedig tudta hogy mi a vèlemènyem erről, és ez is napokig emèszett. Az kavargott bennem, hogy tetszenek neki azok a nők és ő tudomásukra akarta adni, sunyi, a szemembe mond valamit és másat mutat a tettèvel. Úgy érzékeltem néhány ilyen dolgot, mintha őt más nő èrdekelnè, már nincs odáig èrtem hanem csak egy biztos pont vagyok neki.

Az a baj én már hónapok óta nem vagyok jól lelkileg és ezek a gondolatok cikáznak a fejemben, illetve hogy neki hiányzik a szingli èlet, amikor mindenkivel felhőtlenül szórakozott és miattam vissza kell fognia magát. Arra gondolok mi van ha jó a női megèrzèsem és nem jó kapcsolatban vagyok. Aztán eszembe jut, hogy lehet minden csak a fejemben van és magamnak generálom az egész fájdalmat? Hogy ezek nem is problèmák, csak rosszul fogom fel, mindenből a rosszat látom? Azt mondja erre, hogy hiába volt körülvéve sok emberrel, nővel akik ugrottak a humorára, neki egy kalandja sem volt velük,mert ő nem olyan, ő a komolyat kereste, engem szeret higyjem el,amiért szeret barátkozni és nyitott emberekkel.


Én úgy érzem ezek az apró tettek,amiből azt szűrtem le hogy nem vagyok elég neki és más felől érdeklődik, mintha kiölte volna belőlem azt az intim, biztonságos èrzèst. Most minden apró rezzenèsre, viccre ugrok ès rosszul esik.

Nem èrtem mi történt velem, régen èletvidám voltam, mèg együtt néztük az óriás fenekeket az utcán, feltètlenül bíztam benne. Most már hetek óta gyomorgörccsel kelek, sírok és nem tudom miért lettem ilyen, de èrzem hogy valami nem okè. És nem tudom jogosan van rossz èrzèsem vele, vagy magamnak generálom és a fejemben keressem a problèmát?

26 n


2021. szept. 13. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Hiaba allitod az ellenkezojet, nem vagytok egymashoz valok. Ha megvaltozna olyan iranyba, ahogy szeretned, akkor az mar nem o lenne, hanem onmaga arnyeka. Nyilvan van egy hatar, amit nem szabad atlepni, es o erre ugyet sem vet, de itt meg te kerulsz kepbe, a szorongo lany, aki nem meri meghuzni a hatarait. Egy darbig meg szenvedhetsz mellette, de aztan ramegy az egeszseged is.
2021. szept. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerinted amiatt nem illünk egymáshoz, hogy más személyiségtípusba tartozunk ? Vagy látsz a leírásban olyan problèmát ami valós, jogos és nem èn túlzom el?
2021. szept. 13. 13:31
 3/9 A kérdező kommentje:

Illetve azt nem èrtem, hogy miért most üt ki ez ennyire rajtam.

Hosszú ideje vagyunk együtt, rengeteg jó dolgot megèltünk, az évek során is rosszul esett ha lelkesen beszélt egy lánnyal de utána megnyugodtam mert láttam engem szeret és nem jelent semmit, másnapra elfelejtettem...

De most, mintha az egész egyszerre fájna és nem tudok túllèpni ezen az èrzèsen, végig aggaszt hogy nem az akinek megismertem. Pedig lehet nincs így, csak a gondolataim... És fáj az a sok év, félek a saját gondolataim miatt vège lesz és aztán megbánom hogy elengedtem.

2021. szept. 13. 13:35
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Alabbhagyott a langolas, es most mar latod a hibait is. Azert tartott ilyen sokaig, mert probaltad elfogadni, de megse ment. En is konnyen ismerkedem, de peldaul nem lajkolgatok senkit, mert tudom, hogy hogyan esne a paromnak. Ilyenekre gondolok. Az mindegy, hogy jogosan esik rosszul, vagy jotalanul, ha egyszer rosszul esik es szorongast valt ki benned. Mivel a masikat megvaltoztatni nem tudod, elturni nem birod en csak egy kiutat latok. Nagyon le fogsz amortizalodni, ha ebben a parkapcsolatban benne maradsz. Mi lesz veled 2 ev mulva, miutan szakitottal, arra gondoltal mar? Nem mindegy, hogy honnan kell osszeszedned magad.
2021. szept. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szorongás tényleg nem egészséges, szerintem sajnos a kapcsolatod és a barátod váltja ki belőled. Talán mert nem biztos, hogy jó helyen vagy...
2021. szept. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Én a páromnak megmondtam hogy ne lájkolgassot fiatal picsakat. Többször is mondtam neki. Egy ideig tűrtem mert hát férfibol van de akkor is. Ha vmi rosszul esik azt el kell mondani nem biztos hogy nem változtatna a viselkedésén. Nem tudsz egy férfit 100 %-bán megváltoztatni de legalább ha már van barátnője akkor tartsa tiszteletben bizonyos dolgokat pl nem lájkolgat más nőké facebookon stb. Ez természetes sztem. Plusz lánybarát eleinte nekem is furcsa volt voltam hasonló helyzetben a párom bohockodobb típus ennyi de attól nem azt jelenti hogy lesz több köztük. Tudja hol a határ.
2021. szept. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapból nem értettél egyet, nem fogadtad el, de a szerelem okán elfojtottad magadban.

Az elfojtás miatt vannak lelki gondjaid.

Sérti az önbecsülésedet, kevesebbnek érzed magad a barátnőnél, vagy úgy érzed, a párod tartja őt többre nálad.

Az nem járja, hogy nem veled, hanem vele beszéli meg a mágéletét, sőt, a kettőtök intim életét. Akaratod és engedélyed nélkül kitárja előtte a TE intimitásaidat, és a KETTŐTÖK intimitásait.

Te a periférián vagy.

Ráadásul virtuálisan csajozik. Mert a lájkolgatás, csinos nőknek tetszés nyilvánítás, az már flörtölés, csajozás. Olyan, mint amikor a bunkó meg a felesége mellett, és rávigyorog a szembejövő csinos nőre, sőt, meg is firdul utána, mint a Minden lében két kanál sorozatban látta Roger Moore-tól. Mer az olyan macsós.

Szóval a lelkiállapotodnak az eredője a folyamatos megaláztatás, az önbecsülésedbe tiprás.

Menekülj, minél előbb.

2021. szept. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem illetek össze, most már tisztán látod. Megváltoztatni nem tudod, gondolom nem is szeretnéd neki rossz legyen. Engedd el, keress olyasvalakit, akivel boldog lehetsz, teljesen értelmetlen gyomorgörccsel leélni az életed.
2021. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Túlságosan átadtad magad. Tapasztalatból mondom!

Vegyél erőt magadon és kezdj vmit az életeddel! Ez ennél, ha hagyod csak rosszabb lesz! Ha valakihez ennyire ragaszkodsz az már rögeszme. Ami nagyon káros mindkettőtöknek!

Törödj kicsit magaddal! És gondolj másra ha kell erőltesd!

2021. szept. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!