Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Adnátok időt a dolognak, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adnátok időt a dolognak, hogy változzon a helyzet ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb fel éve ismerjük egymást és négy hónapja vagyunk együtt a mostani barátommal. Az utóbbi egy évben elég sok tramuma ért, veszteség, költözés, új munkahely… szóval érzelmileg nem voltam/vagyok a toppon sem akkor sem most.

Ezt a barátom már az ismerkedesunkkor tudta, én mindig mindent elmondtam neki, nagyon megbizom benne.

Egyébként azt kell tudni a kapcsolatról, hogy nagyon kiegyensúlyozott, megbízunk egymasban és ott vagyunk a másiknak, bármi is legyen, sokat programozunk…viszont nem érzem azt, hogy szerelmes lennék. Korábban három kapcsolatom volt, mindnel ugyanazt éreztem (ott olyan 1-2 hónap kellett, hogy kialakuljon bennem ez a pillangós érzés, hogy hiányzik a másik és nem tudnék meglenni nélküle). De most valahogy ezt nem érzem. Nem tudom, hogy adjak e meg egy kis időt a dolognak, hogy hátha ez a sok megpróbáltatás az oka vagy pedig már nem is fog semmi kialakulni, ezen is gorcsolok igazából… sajnos elég stresszelos típus vagyok, nagyon kis stressztől is ki tudok borulni.

A barátom tud erről, hogy bizonytalan vagyok az érzelmeimben, erről őszinte szoktunk beszélni egymással/én vele és megértő, viszont tudom/gondolom, hogy neki sem könnyű ez a bizonytalan helyzet és nem akarok semmilyen formában sem fájdalmat okozni neki.

Néha ha együtt vagyunk is ezen ragodom, illetve ha nincs velem, akkor is elég sűrűn gondolkozom ezen, hogy mit kene tennem és miért nem szeretem úgy, ahogy szeretném/megerdemelne.



Segítséget/tanácsot szeretnek kérni tőletek, csak normális válaszokat írjatok kérlek! :(


2021. szept. 25. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha most nem érzed ezeket, akkor pár év múlva úgyis szétmentek, nem érdemes tovább húzni. De ez csak az én személyes véleményem.
2021. szept. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az “idő adást” nem évekre értettem, hanem egy kis időre (néhány hét/egy hónap), amíg kicsit lenyugszanak a körülmények.😅
2021. szept. 25. 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg nem rágörcsölni erre, ha boldog vagy vele és szereted, akkor érdemes adni magadnak/magatoknak egy kis időt. :)
2021. szept. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon jól érzem magam vele, mindent meg tudunk osztani egymással, úgyhogy őszintén szeretném, ha működne mert egy nagyon értékes ( és vonzó) srác ☺️
2021. szept. 25. 20:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem körülményektől függetlenül 3 hónap a lélektani határ. Ha addig nem alakul ki, akkor abból már nem lesz semmi.
2021. szept. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

#2


Én nem arra értettem. Én ezzel azt szerettem volna mondani, hogy jobb most véget vetni ennek, mivel ennyi idő alatt ki kellett volna alakulnia. Hónapokkal később elkezdheted azt érezni, hogy mégiscsak lehet szereted, de igazából az már csak szimpla szeretet és megszokás lesz, amit te sem veszel észre, hogy csak az, évek múlva pedig szetmentek. Ezt szerettem volna mondani.

2021. szept. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, szerintem sok mindentől függ ez…vannak barátaim,akiknél fel vagy egy év kellett, és utána tényleg arról a pillangos érzésről számoltak be.
2021. szept. 26. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!