Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bizonyos nőkben miért alakult...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bizonyos nőkben miért alakult ki az a sztereotípia, hogy a férfiak elvárják, hogy az asszony legyen a cseléd?

Figyelt kérdés

Nem egyszer olvastam, hallottam ezt, amit sértve érzek magamra.


Én férfiként saját magamra főzök, mosok. A mai napon nagytakarítást végzek majd a lakásban. Előttem teljesen idegen az, hogy egy nőt használjak a házimunkára. Sőt, én vagyok az, aki előtt teljesen érthetetlen, hogy bizonyos nők ezt miként tűrhetik el más pasiktól.


Nem minden férfi egyforma. Én önálló vagyok, hozzá vagyok szokva ahhoz, hogy gondoskodom magamról.


2021. szept. 30. 07:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Minden nő se egyforma mégis "mindegyik k". Tudod ha 1 ember azt mondja akk mind azt gondolja. De ha én azt mondom minden nőben van szerethető nem lesz az h minden férfi szerint szerethetőek. Negativ dolgokra mindig fogékonyabbak vagyunk.
2021. szept. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ezért fogalmaztam így:


BIZONYOS nőkben.


A kérdésnek van egy célközönsége. Tőlük várnám inkább a válaszokat.

2021. szept. 30. 07:22
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

A legtöbb ember a saját kudarcait rávetíti a teljes másik nemre. ("Minden férfi", "minden nő")


Egyszerűbb ezt feldolgozni, mint azt, hogy ő választott rosszul/alakított ki rossz kapcsolatot, mert így az élete igazolva van.

2021. szept. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Ugyanazért, amiért az a sztereotípia is kialakult, hogy a férfi legyen a két lábon járó ATM a kapcsolatban. Úgy hívják: párkapcsolati modell. Téged senki nem kényszerít rá, hogy így élj, ha valakik így érzik jól magukat, ahhoz meg mi köze bárkinek?
2021. szept. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy sztereotípia, hanek egy nem is túl regi időkből származó családmodell. Egyrészt.

Másrészt, sokan rossz tapasztalatból, mert éltek át ilyet, harmadrészt, az ezeket a régies dolgokat mindenképpen elkerülni vágyók hangoztatják.

2021. szept. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert sajnos ez az általános, főleg az idősebb korosztályban. Ez nem azt jelenti, hogy mindenki ilyen, de a lakosság elég nagy részére jellemző.

Az meg egyébként szuper, hogy te önálló vagy, de nagyon sokszor hallottam már, hogy a pasi eleinte milyen lelkes, aztán szépen elkényelmesedik a kapcsolat alatt. Főleg gyerekvállaláskor, amikor anyuka otthon van, nagyrészt mindent megcsinál, aztán ez valahogy így marad azután is, hogy visszamegy dolgozni.

2021. szept. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Miert gondoljak mas ferfiak, hogy a no egy csicska?

Nyilvan ezt lattak otthon is ezert.

Egyenloseg ide vagy oda, huszezer evet nem lehet egy ket evtized alatt kiradirozni, ugyanis mindig megvoltak a nemi szerepek. A nok regebben nem is tanulhattak, noi orvos is kb csak szaz eve bukkant fel eloszor, csak mint kisegito tevekenykedhette, mint apolo, nover. A nok mindig a hatterben huzodtak meg, a fo kompetenciajuk a hazimunka, gyerekneveles volt, ez a ferfi besegit nem reg alakult ki csak.

2021. szept. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Exem is ezt mondta meg a mostani is h ők tudnak fozni bla bla, aztan mégis elvárták
2021. szept. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#6


18 éves koromtól önálló vagyok, valószínűtlen, hogy "elkényelmesedjek". Számomra ismeretlen az, hogy óriáscsecsenőként bánnak velem. És nem is akarnék ilyet. Én szeretek főzni, pakolgatni, stb.

2021. szept. 30. 08:18
 10/15 A kérdező kommentje:
De köszönöm a válaszokat. Legyen szép napotok!
2021. szept. 30. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!