Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a másik fél sztereotípiákba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a másik fél sztereotípiákban, és sablonosan gobdolkodik rólatok, az nem sértő?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon az! Arra gondolok hogy pl minden nő, minden férfi stb tehát általánosít, és hiába bizonyítottátok hogy ti nem illetek bele ebbe a sztereotípiába, sablonos gondolkodásba, általánosításba. Ilyenkor ti hogyan érzitek magatokat? (Én úgy, hogy helyettem lehetne vele bárki más is, mert úgyis sablonosan gondolkodik, és nem a valódi személyiségem látja.) Miért gondolkodik valaki görcsösen, szinte kényszeresen sztereotipikusan?
2021. szept. 22. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
mert egyszeru, mint egy faek (es/ vagy frusztralt, korlatolt). nem is kezdenek ilyen emberrel, tehat annyira nem erdekel.
2021. szept. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedvencem mikor annyit mondanak: "nők".
2021. szept. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jól mondod, ez a szó nem jutott eszembe: korlátolt. Ez a gondolkodás sajnos csak pár hónap után derül ki.
2021. szept. 22. 08:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Számomra is sértő. Mondjuk eleve ignorálom azokat az embereket, akik nem akarnak engem megismerni, csak spekulálnak rólam.
2021. szept. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az ilyeneknek mi a bajuk? Megmondják önkényesen hogy te mit gondsz, mit érzel stb. Mondjuk gyanítom hogy xar gyerekkoruk volt.
2021. szept. 22. 09:24
 6/9 anonim ***** válasza:

2 ilyen megszólalás után már többet nem veszem komolyan az illetőt. Egyáltalán nem igaz, hogy ez csak hónapokkal később derül ki, általában az első pár beszélgetés alatt bőven megvannak annak a jelei, hogy valaki így gondolkozik. Nem érdekel, hogy az ilyennek mi baja van, ha ennyire ostoba és korlátolt akkor egészségére, további minden jót, én nem fogok odáig süllyedni, hogy megértsem.

Személy szerint erre a kivétel a sztereotípiákra épített ugratás és viccelődés két olyan ember között, aki ismeri és tiszteli egymást, arra simán vannak olyan helyzetek, amikor jó poén.

2021. szept. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen természetes, hogy amíg nem ismerik egymást a felek, addig az ismerős mintázatok alapján próbálnak eligazodni. A kérdés az, hogy akar-e megismerni, csiszolódni, vagy ragaszkodik a saját elképzeléseihez. Ha valaki nyitott rád, akkor pont az igazi megismeréstől kezdődik el a valódi kapcsolat.
2021. szept. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6-os szerintem pedig ez kizárólag több hónap után derül ki. Pl vita során megmondja hogy te mit gondolsz szerinte stb. És ez nem úgy van hogy hello én majd sztereotíp leszek veled, hanem ez a későbbiekben bizonyos helyzetekben derül ki. Szerintem.
2021. szept. 22. 13:40
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy bántalmazó sem azzal indít hogy hello bántani foglak.
2021. szept. 22. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!