Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak ezért?

Figyelt kérdés

Megpróbálom úgy leírni, hogy független legyek érzelmileg a problémától. A párommal 8 éve vagyunk lassan együtt. 25 évesek vagyunk. A gyerek témát ha felhozom, kimenekül belőle, azt mondja hogy még nem szeretne. De azért mondtam neki én már szeretnék beszélni róla, de látom rajta és érzem nála nem kölcsönös ez a szándék.

Második. Nem szeretne házasodni. Lehet a házasság és a papír nem fontos, nekem sem a papír lenne a fontos. Úgy erzem azzal kicsit előre haladna a kapcsolatunk. Ellenérve: szerintem a házasság vallási alapú. Nem szeretnék házasodni.

Ezt a véleményét azért nem értem, mert rákérdeztem arra, hogy tényleg vallási nézet? Mert ha a papír neked nem fontos, akkor az én szemszögem nem kéne neked akadály legyen, hisz így is úgy is együtt lennénk. Erre jött "nekem nem érzem azt, hogy átkéne esnem a ceremónián." Azt érzem ő velem elköteleződni nem szeretne. Hisz ha a papír neki nem lenne fontos, akkor mi az akadálya mégis? Férfiak véleménye és nők véleménye is érdekelne. Hátha kicsit beletudok látni az ő fejébe. A kapcsolatunk elején sokszor kérdezte "hozzám jössz" Most ezt felhoztam neki, azt mondta ő poénból kérdezte ezt annó. Úgy érzem a kapcsolatban nem leszek így boldog. Nem amiatt mert nem akar elvenni. Hanem mert sok olyan téma van, amiben húzunk szét. Különbözőek a véleményeink. Például nem szeretnék pofára esni , hogy majd betöltjük a 30-at és majd akkor sem akar még gyereket. A múltban nem így képzeltem el saját magamat ennyi idősen. Lehet kissé önző vagyok?


2021. okt. 2. 14:01
 1/7 anonim válasza:
Szeret téged vagy csak jó veled a szex?
2021. okt. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt a választ adom, hogy azt mondja szeret. Viszont hiányolom a virágot, a spontán dolgokat a kapcsolatból, egy éve ezeket mondtam is neki. Beszéltünk erről. A szex ritka. De nem az ő irányából. Az okán gondolkodom, de lehet emiatt, mert azt érzem nem elég erős a kapcsolat, hiszen ő vallási nézetek miatt nem akar elvenni. A gyerek téma ellen is "még kiakarom élni magam. " Közbe alig jár el otthonról, pedig nem tiltom meg...Ez kicsit alattam megtöri a talajt.
2021. okt. 2. 14:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire - szerinted - különböző az álláspontotok, akkor nem lenne egyszerűbb, és mind a kettőtöknek korrektebb, ha új kapcsolat után néznétek?
2021. okt. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
Se szó se beszéd csomagolj össze ésköltözz haza anyádhoz egy két hétre majd akkor kiderül mit akar. 8 év együttlét után már nem lehet bizonytalan
2021. okt. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"azt mondja szeret."

Nem az a kérdés, mit mond. Szeret-e valójában? Érzed? Nem? Kéne.


"Viszont hiányolom a virágot"

Nyolc év után már átfordulhat a szerelem egy olyan szeretetbe, ahol nem feltétlen a virág a lényeg. De ettől még a szeretetnek meg kell lennie, és azt érzed. Ha nem, már régen rossz.


"A szex ritka. De nem az ő irányából."

Vagyis? Te akarod ritkán, vagy számodra ritka? Egy kapcsolatban nagyon fontos a szexualitás. Nem a mennyiség, hanem hogy a két fél igénye valahol hasonló legyen. Ha ez nem stimmel, az frusztrációkhoz vezet. Ez nyolc év alatt csúnyán tönkre tud tenni egy kapcsolatot.


És még valami. Gyerek kérdés. Ezt nem velünk kell megbeszélned. Te gyereket akarsz, ő nem. Még csak beszélni sem akar róla. Ez gyerekes, önző, és nincs helye egy kapcsolatban. Ha nem akar, azt meg lehet, meg kell mondani. Az nem megoldás, hogy nem beszélünk a kényes témáról. Annak megint csak az lesz a vége, hogy húzódik és elmérgesedik a dolog.


Beszéljétek meg. Kommunikáljatok! Az az alapja mindennek. Ha nem hajlandó rá, akkor lépj le, mert ha nyolc év alatt nem jutottatok el odáig, hogy meg tudjatok beszélni BÁRMIT, akkor nem is fogtok.

2021. okt. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek azért, hogy ilyen közönségesen fogalmazok, de te neki csak arra kellesz - a jelek szerint, - hogy időközönként legyen kibe üríteni. Ha elfogadod a tanácsot, akkor "kuka"! Neked fontos az érzelmi biztonság, ő másképp ítéli meg, - ha így folytatod, akkor még 3800-ban is a "kegyeit" lesheted! -Tehát ezért "kuka"!
2021. okt. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszaitokat. Az érzelmi biztonsággal az a baj, hogy engem Apám elhagyott. És ezért szeretnék az ilyen dolgokról beszélgetni vele. Nem jelenleg szeretnék gyermeket, de tervezni már szeretném már. Úgy érzem ő kicsit visszavan maradva hozzám kepest.
2021. okt. 2. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!