Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek lehet az szakítóok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek lehet az szakítóok, hogy egy kapcsolatban az egyik fél sokkal műveltebb mint a másik?

Figyelt kérdés
Rólam van szó és a barátnőmről. Én fizikai munkát végzek ő pedig az egyetemen tanít, doktorit akar majd csinálni illetve kutat is. Nem elfogultságból mondom, de ő tényleg az az egyetemista akinek van fogalma arról amit tanul/amiről beszél és tényleg művelt és intelligens. Ezt nem csak én gondolom így, hanem a szakmájában nagynevű emberek is mondták már róla hogy iszonyat jó meglátásai vannak, az idősebb professzorai(most munkatársai is) illetve a tanítványai is becsülik a munkáját. Soha nem éreztette velem és soha nem is mondta, de én sokszor érzem úgy, mintha én sokkal hülyébb lennék mint ő. Volt olyan, hogy egy szintén fiatal kollégájával kávéztunk és akkor is olyan témákról beszéltek amihez én hozzá sem tudtam szólni emiatt pedig annyira műveletlennek éreztem magam, bár tudom, hogy az átlag ember nincs ilyen szinten benne az efféle témákban. Ekkor fordult meg először a fejemben hogy hozzá lehet egy olyan férfi illene mint ez a kolléga. Azóta lehet csak rémeket látok, de mikor ezzel a pasival van mindig félek hogy megcsal. Egy ideje elkezdtek valami közös kutatást, szóval még több időt vannak együtt, főleg esténként mikor mindketten ráérnek. Ekkor engem esz az ideg, mert azt hiszem hogy nem is az egyetemen vannak vagy szimplán csak megcsal vele.
2021. okt. 9. 10:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
45%
#8 Szó sem volt róla, hogy a nő bombázó, csak okos. Egy pénzes pasinak első körben szép csaj kell, nem feltétlenül okos, az csak hab a tortán. Itt úgy tűnik, két értelmes ember van együtt, de az egyik intellektuálisan magasabb szinten van. Ha ez a férfi lenne, akkor nemtől függetlenül mindenki azt mondaná, nincs ezzel baj. De ebben az esetben a nő van magasabb szinten és a férfi máris stresszel emiatt, nem bízik benne, a nője érzelmeiben. Érdekes. Ha nem foglalkozna vele, nem lenne ebből baj, de ha ezen stresszel, akkor ez megkeseríti a kapcsolatát. A saját fejében kell rendbe tenni. Amúgy meg az okés, hogy neki bejön, hiszen a barátnője, de simán lehet, hogy egy pénzes pasinak nem kéne, mert ahhoz nem eléggé vékony vagy szexi stb. Én is több diplomás vagyok, de sosem hajtott rám milliomos (na jó, egy-két gazdagabb pasit leszámítva, de ott ismert és tudta, milyen a jellemem) mert nem vagyok különösebben szép. Aki meg azért hajtott rám, mert ismert, az mindegy volt, milyen anyagi helyzetben van. Egy nő nem attól trófea, hogy diplomás. Sajnos.
2021. okt. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%

#10-es

A "mivel foglalkozol" kérdéskör annak szól, hogy mégis mivel töltöd az ébren töltött óráid nagy részét? Ne legyél már ennyire paranoid... Ha a csajt az anyagi helyzeted érdekli még ezer más dologból is leszűrheti, nem csak ezzel az ártatlan kérdéssel.

2021. okt. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Igazából azt sem tudom mondani, hogy csak a pénz kell neki, mert a családja nagyon gazdag, szóval sosem szűkölködött semmiben. Én sem keresek annyira rosszul, de messze nincs annyi pénzem mint neki/nekik.

A szépség meg szimplán azért nem zavar, mert tényleg nagyon szép barátnőm van és az egyetemisták között van egy kisebb "rajongótábora" engem is helyesnek mondanak a nők. Szóval inkább úgy fogalmaznék, hogy nem tartom magam külsőben csúnyábbbnak,ha csak ezt nézzük akkor összeillünk.

2021. okt. 9. 11:29
 14/21 anonim ***** válasza:
89%

Ha egyébként jól működik a kapcsolatotok,akkor kár ezen hintázni.

Szerintem ő sem aggódik azon ahogy ha pl burkoló vagy,hogy nem tud belefolyni veled és a kollégáddal való beszélgetésbe,hogy melyik csemperagasztó a jobb.

2021. okt. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
53%

Jó sok barom választ kaptál a szokásos nyálverős besavanyodott hozzászólóktól.


Akkor kapsz egy hiteles választ is. Nekem két diplomám van és engem is doktorira akartak küldeni az MA államvizsga után. Emellett elég csinos is vagyok szerintem. Ennek ellenére sosem érdekelt, hogy hozzám hasonló tudományokkal foglalkozó, többdiplomás emberekre csorgassam a nyálam, sőt a gazdag pasik sem hoznak lázba. A legfontosabb, hogy a társam ÉRTELMES legyen. Az meg nem papír kérdése, az egyetemek dugig vannak suttyókkal.


És nem, ez nem úgy megy, hogy mindenkivel lefekszem, aki hallott már a délszláv nyelvek palatalizációjáról. A kedves 2. válaszadó még soha nem járt egyetemen. Oda nem dugni járnak az emberek, hanem dolgozni/tanulni.


Ha téged választott a csaj, akkor téged szeret. Valószínűleg jól kiegészítitek egymást, mivel te olyasmivel foglalkozol, amihez ő nem ért. Teljesen felesleges emiatt feszengened.


Nem minden ember a saját szakmájában találja meg a szerelmet, és ez nem is kötelező. Lehet, hogy munkaidőben szívesen fecsegek a kollégákkal a vidovdani alkotmányról, de otthon már nem ezzel akarok foglalkozni, hanem hogy valaki szeressen és nőként tekintsen rám.


Emellett sok nő számára férfiasabb egy kétkezi munkás, mint egy könyvmoly. Lehet a te barátnőd is ilyen.

2021. okt. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

#15

Csak várd ki a végét! Mikor elkezdi a féltékenykedést, a diplomád büfészakozását (pláne, hogy bőccsész vagy), meg a többi kisebbrendűségi komplexusos baromságot, és szép csendben pokollá teszi az életedet. Ne legyen igazam, de ha mégis megtörténne, jusson eszedbe, hogy én szóltam.

2021. okt. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%
#16, sajnos láttam odáig romlott helyzetet, hogy a férfi már csak "doktor"-nak szólította a nőt, ebbe az egyetlen szóba sűrítve összes frusztrációját, komplexusát és ezekből lassan kinövő gyűlöletét.
2021. okt. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

#17

Igen, és ismerősi körben úgy látom, hogy minden ilyen kapcsolat eljut idővel erre a pontra. Mert míg a #15-ös kollegina kis aranyosan, intelligensen leírja, hogy ő hogyan éli meg a kapcsolatát, a pasi, akármilyen értelmes, teljesen mást és más szinten lát. Neki nincs meg a teljes kép, ezért nem lesz meg a teljes bizalom sem, egyre növekvő frusztrációval fogja szemlélni, hogy FOGALMA NINCS, hogy a felesége mit csinál egész álló nap, és egyre kevésbé fog megbízni benne. Kombinálni, féltékenykedni kezd, ettől a nő ideges lesz, már csak azért is későn jár haza, minden hétvégén konferenciázni megy, stb. és kész az ördögi kör. Én ezt látom.

2021. okt. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Na ez a gond ezzel az oldallal, hogy mindenki, mindig az adott kérdezőnek akar nyalni a meleg xarig, és a korrekt válaszok meg le vannak pontozva.


Mint most. Aki leírja, hogy dobni fog, mert nincs sulid, az lepontozva, aki meg jóemberkedik, az fel.

Miközben akárhányszor előjön a "Legyen-e diplomás a pasi?" kérdés, mindig azt írják az itteni csajok, hogy alap a diploma, és nem kéne nekik diploma nélküli férfi, mert az eleve nem féri, ráadásul csak egy IQ light, buta, sötét tahó lehet, akivel nem partnerek szellemig, és csak lehúzná őket is.


Na, lehet lepontozni!

2021. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
15%
Még egy gondolat: hosszabb kapcsolatban egymás családját, baráti körét is el kell fogadni, oda valamennyire be kell illeszkedni. Ha a budai értelmiségi kislány jól érzi magát a burkoló pasas prosztó haverjai meg azok műkörmös barátnői között, valamint nevezett burkoló jól fogja érezni magát apósáékkal, akik a vajaskenyeret is késsel-villával eszik és közben Hegel ismeretelméletéről csevegnek, akkor hajrá, bele kell vágni egy ilyen kapcsolatba! 😆
2021. okt. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!