Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 40 felett az embernek miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

40 felett az embernek miért nincsenek új barátai?

Figyelt kérdés

A párommal jött elő a téma, hogy neki vannak, nekem meg nincsenek.

Nálatok hogy van ez?


2021. okt. 13. 21:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%
Ilyen korban nem beszélnék barátokról, inkább ismerősök. Gondolom munkahelyet váltott.
2021. okt. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Már miért ne lehetne 40 felett barátai az embernek? :)

Újak is lehetnek.

2021. okt. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Az ember ennyi idősen már nem èl olyan nagy szociális életet.
2021. okt. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem igaz. A barátaimat mind korábbról ismerem. Én nem igazán zárkózom be, de azt látom, hogy a többi ember igen. Valahogy már tartanak egymástól, túl sok a negatív tapasztalat stb. Igazából kollégáim vannak újak, akikkel jól elbeszélgetünk a munkahelyen, de nem jutna eszembe, hogy pl. elhívjam magamhoz hétvégére. Furán is nézne rám.
2021. okt. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

A fiatalkori kötődések általában mélyebben bevésődnek az emberbe.

Ettől függetlenül nekem lett egy majdnem barátnőm 40 felett. Csak sajnos elárult, amikor az érdekei úgy kívánták. Meggondolta magát, de a tüske bennem maradt. Valahogy soha nem is hittem a barátságában igazán, mert ennyi idős koromra már megtanultam, hogy a barátságok az első komoly érdekütközésig tartanak. Én tartom a távolságot most már.

2021. okt. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

Ekkor már annyira szerte ágazó élete van az embernek, hogy nem igen van ideje, hogy elmélyítsen egy kapcsolatot barátság szintjéig. Mert ahhoz azért csak idő kell. Mármint együtt töltött idő. Sok.

És ilyenkor már ott van a munka, házimunka, párkapcsolat, gyerek, család...annyi felé kell menni, tartani a kapcsolatot, hogy lényegében nincs idő barátságot kötni.

2021. okt. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
45%

Válasszuk külön a kérdésedet. Az egy természetes folyamat hogy az élekor előrehaladtával az ember egyre "konszolidáltabb", ami kihat arra is hogy nehezebben alakít ki új kapcsolatokat. Kevesebb új barátot szerez az emberek többsége (bár egyénfüggő, van aki ugyanolyan könnyen ismerkedik).

A másik része izgalmasabb a kérdésednek. Miért is "támasztott" meg ezzel a párod? Miért lényeges neki ez a kérdés, milyen kontextusban került ez elő?

2021. okt. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
En azert hallottam olyanrol is hogy valaki 50 korul talalt uj baratot.
2021. okt. 14. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nekem van. "Új" munkahely és az egyik kolléganőmmel nagyon összecsiszolódtunk. Kettesben járunk programokra, sportolni, a gyerekek is jól eljátszanak egymással. Ő férjezett én egyedülálló nő, de hármasban is buliztunk már. 43 évesen kezdtem el itt dolgozni,most leszek 45.
2021. okt. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Maximum új munkahelyen alakulhat ki esetleg barátság.


De inkább régről megmaradt a többségnek.

2021. okt. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!