Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi az a pont, amikor a válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az a pont, amikor a válás a megoldás?

Figyelt kérdés

Tizenéve együtt vagyunk, fiatalok. Már egy-másfél éve döglődik a kapcsolatunk. Mindig vannak apró sérelmek, amiken nem tudunk továbblépni. Mondtam egy-két olyan dolgot korábban, amit nyilván nem tudok visszafordítani, ő meg nem képes elfelejteni, és a legváratlanabb pillanatokban tolja az arcomba. Jóformán nem szeretek már emiatt hozzászólni, ő meg azt mondja, nem lehet velem beszélgetni, mert mindenre ühüm a válasz, meg oda se figyelek. Ez csak fokozódik folyamatosan. Emellett nem érzem, hogy szeretne. A d.gás is sablonos, unalmas, már ha megszán egy menetre havonta egyszer, nem érzem benne az érzelmet, vágyat irántam, tényleg mintha csak odaadná magát, hogy na be legyen fogva a szám, meg hogy k.rvához azért ne menjek el örömért. Ezeket legutóbb megjegyeztem, már a bimbóit sem nyalhatom meg, a fülébe sem nyalhatok, mert nem higiénikus, tizenév után most jött rá. Ha szexet akarok akkor ne kérdezzek rá, csak utaljak rá a viselkedésemmel, stb., csak hát nem véletlenül szoktam rá a megkérdezésre, mert nem két alkalommal lettem lekoptatva, hogy most nincs hangulata. Miután a fejéhez vágtam ezt egy hónapja, ma azt hittem minden rendben van, nem kérdeztem, csak csináltam, majd előáll egy olyan kérdéssel, hogy most is meg fogja kapni a legutóbbit, hogy semmi érzelem nincs benne? Mondani sem kell, a kedvem teljesen elment tőle, nem is tudom értelmezni ezt az idióta kérdést most sem, hogy mi célja volt, mikor gúnyosan megkérdezte. Szánalmasnak érzem magam, ha a szükségleteimet rajta elégítem ki, mikor látszólag ő s.arik rá egy hónap után is akár, hogy van közöttünk valami vagy nincs. Ha elmennék egy ismeretlen csajhoz, attól több érzelmet kapnék, mint tőle. Ezek után meg csinál úgy, mintha semmi nem történt volna, egész nap próbál beszélni értelmetlenebbnél értelmetlenebb költői kérdéseket feltéve, és cuppog, hogy megint milyen jót beszél magával. Nem tudom, hogy velem van ilyen k.baszott nagy probléma vagy vele.


Baromira beleuntam már a kapcsolatunk e formájába, és a válás gondolata kismilliószor felmerült bennem, amit közöltem is vele. Van hitelünk, házunk, de az sem érdekel, ha megmaradna neki a ház, mert annyira s.arnak érzem a kapcsolatunkat, hogy ezen nem lehet változtatni már, meg erőlködni, hogy jobb legyen. Mikor elmondtam neki, hogy engem csak egy fix jövedelemforrásnak tekint a hitel miatt, illetve hogy csak a magánytól fél, nem attól hogy nem leszek vele, arra semmi reakciót nem adott.


Azt hiszem, hogy más után vágyakozik már, én meg csak az élete része vagyok, akit egy barátjának tekint, akivel d.g havi egyszer, nem a férjének. Sokszor látok olyat is, hogy hirtelen kilép a telefonból, ha odamegyek hozzá, ha bemegyek a szobába aludni mindig veszi a kezébe a telefont, mikor kimegyek meg benyomja a sorozatot, mintha addig is azt nézte volna.


Nem tudom mihez kezdjek, azt hiszem könnyen tovább tudnék lépni az x közös évünk ellenére, valahogy mégsem tudom rászánni magam.


Tudnám szeretni még, de ezekkel a pikirt beszólásokkal elveszi a kedvem attól is, hogy reggelente munkába indulás előtt köszönjek neki (persze nem hiszi, hogy ezek a beszólások annyira komolyak lennének, én csak "mártírkodok").


Természetesen ő magát annak gondolja, aki megpróbál megtenni mindent a kapcsolatért, mert beszélgetni is próbál...


Aki járt hasonló helyzetben, annak válással zárult vagy nem?



2021. okt. 16. 23:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Hany evesek vagytok? Szerintem orulj, hogy nincs gyerek es hagyjatok egymast beken. Ha egy utolso eselyt akarsz neki adni, akkor parterapia, ha belemegy….
2021. okt. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

29 évesek, gyakorlatilag az első igazi nagy szerelem. Felvetettem a párterápiát, amire oké volt a válasz, meg hogy kér időpontot. Az időpont kérést szándékosan rá bíztam, hogy lássam mennyire gonsolja komolyan, nem csak azt akarta elkerülni, hogy itthagyjam. Persze nem mentünk, nem kért időpontot, azt mondja elfelejtette a sok munka miatt (tényleg sokat dolgozik). Ezután mikor ismét elmondtam, hogy nem oké, nem érzem jól magam a kapcsolatban, és ez csak fokozódik, akkor meg már én mondtam, hogy nem is érdekel a párkapcsolat már.


Féltem egyébként, bármit megtennék érte, de nem tudom, hogy lesz e ebből normális kapcsolat már, azt meg nem akarom, elvegetálunk egymás mellett, én meg keresek szeretőt, aki pótolja a szeretetéhséget és viszonozza az érzelmet.

2021. okt. 16. 23:55
 3/26 A kérdező kommentje:
*párterápia nem érdekel, nem a párkapcsolat
2021. okt. 16. 23:56
 4/26 anonim ***** válasza:
Hat ahhoz bizony nagyon fiatalok vagytok, hogy egy szar kapcsolatban eljetek le az eletetek. Ha mindkettotokben van elhatarozas a kapcsolat megjavitasa iranyaban, akkor ok, de ha nincs, akkor veszett ugy. Gondold at, miert szerettel bele, miert voltal vele ennyi ideig. Uljetek le, o is valaszolja meg ezeket a kerdeseket. Szerintem a beszelgetes kozben erezni fogjatok h visszahozhato-e meg valami a regibol vagy sem. Ha igen, akkor adj egy eselyt a parterapianak akkor is, ha neked kell idopontot kerni. Par honap mar nem oszt, nem szoroz.
2021. okt. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy ő is vívódik belül, de akárhányszor kérdezem, hogy mire jók ezek az odaszúrós rosszindulatú kérdések, nem válaszol. Nyitva hagyja a kérdést, és próbáljam meg eldönteni magam mi a válasz. Olyan érzésem van, mintha arra várna, hogy tényleg én lépjek először, ne csak a szám járjon.
2021. okt. 17. 00:06
 6/26 anonim ***** válasza:

Látod látod?


Itt is csak a papírok miatt van a probléma az a sok sok utánajárás az a sok sok tortúra...ha nem lenne már szakítottál volna.


Venni kell a fáradtságot és elválni, kicsit több időbe telik de én csak a lustaságot látom ....

2021. okt. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

Valószínűleg nagyon megbántottad, és nincs meg a bizalma irányodba, ezért inkább bezárt.

Szerintem menthető, ha vállalod a felelősséget és azt mondod, hogy most mindent megteszel.

Szerintem a minden itt nem egy parterapia. Először is, ha túl sok rajta a teher, mentesíteni kell, segíteni neki, az is lehet, hogy nem is rólatok szól ez az egész, csak ki van égve.

Bár, ha dugdossa a telót, lehet van más...

Szóval hatalmas fordulat kell, kezdeti udvarlás, rajongás, megfogni, elvinni világvége házikóba, vagy wellnesselni, vagy Párizsba pár napra. Ezt neked kell tudni, ennyi idő után nyilván tudod, mire van szüksége.

Visszanyúlni a kezdetekhez, ott mi működött, mit adtál, mit adtatok egymásnak.

És ezt úgy csinálni, hogy lehet, hogy lesz egy-két elutasítás és pofon, de azt be kell nyelni. Kicsit kitartani, úgyis érezni fogod, hogy bejon-e ez a dolog, megindul-e vmi változás.

Beszélgetni, kibeszélni, mindent, és csak akkor szexelni, ha ő is vágyik már rá. Addig csak rombolod, mert használod. Az meg csak tovább ront a helyzeten.

2021. okt. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

#6 - Én inkább ragaszkodásra fognám, hogy nem akarom elengedni, meg arra, hogy megvan mindenünk, minden adott lenne a boldogsághoz.


#7 - Sokmindenben igazad lehet, köszönöm a hozzászólást. Nehéz magamon is erőt venni, mert ha jó is egy darabig, előbb-utóbb jön újra egy megjegyzés, és a kedvem elmegy a próbálkozástól, mert mintha nem értékelné, csak kínoz, aztán mondja, hogy ne mártírkodjak. Neki is változtatnia kellene, mert egyedül kevés vagyok hozzá, de nem tudom, hogy mondjam neki, mert sokszor hoztam már fel a témát, mégsincs benne egy csepp oldódásra utaló jel sem.

2021. okt. 17. 08:50
 9/26 anonim ***** válasza:
56%

A telo dugdosss elég egyértelmű jel. Van más vagy alakul mással, idő kérdése mikor lesz az annyira erős dolog, hogy dobbant.


Szerintem még ennyi idősen van esélyed ujra jobbra, ne kinozd magad azzal ami nem működik!!


30N

2021. okt. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

#9: Attól nem tartok egy pillanatig sem, hogy ne találnék mást, nem egyszer mehettem volna félre már, de nem az a típus vagyok.


Én könnyebben tovább tudnék lépni, ha arról lenne szó, lehet egyszerűbb is lenne, ha neki alakulóban lenne vmi, nem kellene ennyit vívódni.

2021. okt. 17. 21:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!