Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom azt szeretné, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom azt szeretné, hogy eladjam a lakásomat. Ti mit tennének?

Figyelt kérdés

Egy gyerekünk van, úton van a következő, szeretnénk házat vagy legalább egy nagyobb lakást. Ehhez az kéne, hogy eladjam a saját lakásat, amiben jelenleg lakunk, és amihez érzelmi szálak fűznek, mert önerőből vettem meg és pörgettem ki már most majdnem teljesen a hitelét.


Ami komolyabban aggaszt viszont az az, hogy ha megromlana a kapcsolatunk és válásra kerülne a sor, akkor nem akarom magam abban a helyzetben találni mint sok más férfi, hogy vagy a visszamegy a szüleihez 45 évesen vagy egy apró lyukat talán megvesz vagy bérel, miután végiggürizte az addigi életét, hogy visszább tartson mint 15 évvel azelőtt. Esetleg irány az utca, mert a jog mindent, házat, gyereket a nőnek ad oda.

Tudom pesszimista vagyok, de nagyon sok esetben látom a válást a környezetemben is, és minden esetben a férfi jön ki rosszul. Szóval nekem a saját lakás egy biztosíték, hogy ha minden kötél szakad, komoly baj ne legyen.

Ti mit tennétek? Mondtam páromnak, hogy várjunk pár évet, de a lakásárak még sokkal nagyobb arányban mennek fel, mint ahogy egy átlagember keres, ebben igaza van. Két gyereknek még jó lenne nem egy szobaban felnőni. Párom egészségügyi problémái miatt 3-ik már nem jöhet szóba.



2021. okt. 17. 19:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%

A házat eladni nem szabad. Kiadni kellene és abból a pénzből "fussa" majd a hitelre amiből a nagyobbat vettétek - mármint annak a hitelnek a rád eső részére.


De egy ilyen értéket, mint egy jobb állapotban lévő ingatlan nem szabad elkótyavetyélni.

2021. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Ezen nem a gyerekcsinálások előtt kellett volna elgondolkodni? Amúgy megértelek, és nem adnám el, mondjuk nem is vállaltam volna be egynél több gyereket.
2021. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
NE ad el! Bérbe add, később meg jó lesz a gyereknek. Ráadásul igen, BÁRMIKOR kicsinálhat a nő.
2021. okt. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Ha jó a kapcsolat alapból, nem veszekedtek sokat, megvan az ősszhang, nem kell félned. A lakást ha eladjátok, az ára is a te külön vagyonid, lakás tulajdonjogába bele kell írni.
2021. okt. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Elférnétek kényelmesen 4-en abban a lakásban? Ha nem, akkor igaza van. Amúgy meg nem kell félned, a házasság előtti vagyon és az is, amit abból veszel, az ugyanúgy a tiéd marad. A két lakás különbözete lenne csak közös, de válás esetén ki tudod vásárolni és akkor lesz egy nagyobb lakásod. Logikus lépés lenne eladni és venni egy nagyobbat.
2021. okt. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
2: amikor az első gyerek jött még nem úgy állt a piac, hogy lassan lehetetlen lesz lakást venni egy átlagembernek. Nyugodtan számolhatunk idővel egy nagyobbak úgy, hogy közben ezt kiadjuk albérletbe. Ez ma már alig fedezne valamit, önerőnk nem sok van, csok meg ugye kizárva.
2021. okt. 17. 20:02
 7/21 anonim ***** válasza:
43%
Tényleg ne add el. Nőként mondom, hogy igen, kicsinálhat, legyél óvatos. Ha neki nagyobb lakás kell, adja el ő az övét. Ja, hogy az nincs, de a tied fölött rendelkezik... jól házasodtál.
2021. okt. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
44%
Véletlenül se add el, egy tollvonás miután megunt téged és az utcán vagy.
2021. okt. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
26%
#5 Itt bizony az ismereteid hianyosak. Ugyanis az teny, hogy a betett penz az kulonvagyon marad, azonban a hazastarsi kozos lakas hasznalata a gyerekekkel egyutt a felesegnel marad. Szoval van vagyonod csak epp nem tudod hasznalni, oszt kakukk. A kerdezonek igaza van, ovatosnak kell lenni. Foleg a haszonleso nostenyekkel.
2021. okt. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%
Gyűjtsetek még pár évig önerőre, iskolás korukig lehetnek egy szobában, az 6 év még. Segíts neki sokat hogy vissza tudjon menni dolgozni és ne most kezdj el sok pénzt felhajtani,gürizni, mert akkor nem tudsz a feleségeddel és a gyerekkel foglalkozni, csak veszekedni fogtok.
2021. okt. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!