Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg ennyire gáz amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire gáz amit csináltam, vagy a barátom túlreagálja?

Figyelt kérdés
Együtt élünk közös kasszán, és nemrég a testvéremnek nagyon sürgősen pénzre volt szüksége, én pedig kölcsönadtam neki 200ezer forintot. Mindig is segítettük egymást és decemberre vissza is adná. Van megtakarításunk, ezt a pénzt könnyen tudjuk nélkülözni, nem az utolsót adtam. Csakhogy a barátom épp most télre akart új motort venni és őrjöngöt mikor megtudta, hogy pont az 200ezer hiányzik. Ordibált velem, hogy miért adok kölcsön a tudta nélkül és ragaszkodik hozzá, hogy a jövőben mindenki önállóan gazdálkodjon a saját pénzéből.

2021. okt. 28. 20:54
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
100%
Te most a tesóddal vagy a pasiddal vagy kapcsolatban?
2021. okt. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
100%
Így még gázabb a történet. Lehet nem veszi meg, de így meg tuti nem és még éghetett is a bőr a képén visszamondani a találkozót. A másik, így ha nem is jött volna össze most ez a vétel, addig nem is tud úgy keresgélni, mintha meg lenne a pénz.
2021. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
100%
De nem akkor kellett volna szolnod hanem előtte. Az az ő pénze is és ha kétszer annyit keres mint te akkor nyilván több pénze is van benne.
2021. okt. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem egyes válaszolók gondolkodását. A közös kassza azt jelenti, hogy minden pénz közös, vagyis értelemszerűen ha valaki motort, autót, csillámpónit, bármit akar venni, azt abból teszi, mivel más nincs. Igen, akkor ebbe mindkét fél megtakarítása belemegy, ez egy ilyen műfaj. Vagy akkor a közös kassza esetén soha többet nem vehetne egyik fél sem magának semmi drágább dolgot, csak olyat, amit mindketten használnak?

Szólnod kellett volna előtte, ennyi pénzt csak úgy nem vesz ki az ember a közösből.

2021. okt. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
0%
#44: Nem erről van szó, hanem arról hogy a motor a TELJES közös kasszát lemeríti.
2021. okt. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
83%
#45 De a kérdező nem ezt írja. Hanem azt, hogy van bőven megtakarításuk, csak ez a 200 ezer pont motorra lett félretéve. De ettől még van más tartalékuk is, nem az egészet verné el motorra a csávó. Csak lehet a többi le van kötve, vagy szimplán nem akarnak hozzányúlni. (Legalábbis én így értelmezem, mert a "van megtakarításunk, könnyen tudjuk nélkülözni" alatt nem 200 ezer forintra gondolnék, hogy az az összes félretett pénzük.)
2021. okt. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
0%

#46: Nem. azt írta, illetve nekem úgy jött le, hogy pont az a 200 ezer hiányzik, vagyis amiatt nem tudja megvenni a motort, mert az összes megtakarításuk rámenne.

Én elég pipa lennék, ha az összes KÖZÖS megtakarításunkon motort venne a párom. És a pipa lennék még egy igen enyhe kifejezés.

2021. okt. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%
#47 tény hogy hülyeség az összes megtakarítást wlverni egy motorra. De ha ők ebben megegyeztek és a kérdező rabolintott akkor ez nem releváns a kérdés szempontjából.
2021. okt. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
0%
Megegyeztek, persze. Rákényszerítette a kérdezőre, mert ő meg balek ahhoz, hogy nemet mondjon.
2021. okt. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
100%

#49 te amúgy ezeket honnan veszed? Fantasztikus a latnoki kepesseged. Vagy lehet hogy a kérdező is szeret motorozni és ez közös hobbi? Erre nem gondoltál? De amúgy még mindig nem erről szól a kérdés.

Hanem hogy a kérdező szó nélkül kölcsön adott a testvérének nagy összeget anélkül megfordult volna a fejében hogy előtte megemlitse. De ez persze teljesen rendben van mi?

2021. okt. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!