Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek ha a barátom állandóan a volt kapcsolatához hasonlít?

Figyelt kérdés

Ő 42 éves és volt egy kapcsolata a 2000-es években egyetemistaként ami 7 évig tartott. A csaj évfolyamtársa volt és az esküvőre készültek, együtt éltek abban az időben majd szakítottak. Azóta egy másik csajjal volt együtt fél évet majd velem. Mi is 7 éve vagyunk együtt, én most 30 éves vagyok.

Rendszerint azt hallom hogy milyen bolond volt az a csaj, mennyi fobiája volt, hogyan éltek együtt és a következő alkalommal a gyerekkori haverja mesél majd nekem erről a bolond csajról. Engem nem érdekel és emberileg nem tartom korrektnek ezt a viselkedést.

Akkoriban amikor mindez “játszódott” én az általánosban jártam, nem is az én generációmhoz tartoznak, teljesen más dolgokat éltünk meg más időben. Számtalan olyan élményben nem volt részem nekem, mint nekik akkoriban. Mi nem élünk együtt (külső tényezők miatt)én soha nem éltem senkivel eddig. Borzasztóan unom ezt a hasonlítgatást és hogy olyan dolgokat dörgöl az orrom alá amiben nekem soha nem is volt részem. Mit tehetnék és miért csinálja? Már arra is gondoltam hogy szakítok és megpróbálok külföldre költözni (külföldi kiküldetést próbálnék meg a munkahelyemen) és helyre tenni az életem.



2021. okt. 31. 00:33
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Külföldre? Próbáltál már vele beszélni erről egyáltalán, mielőtt külföldre rohannál?
2021. okt. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, de állandóan előhozza ezt a témàt. Elmondtam neki sokszor az álláspontom miszerint és egy masik generáció vagyok, mindez elmúlt és én nem éltem senkivel együtt és mindaz amit ő megélt akkoriban számomra nem adatott meg eddig. Erre meg ideges lett.
2021. okt. 31. 00:48
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

7 év után ideje volna felébredni!

20 éve volt, kb. a nevére sem kellene emlékeznie, ha ezzel traktál, akkor még mindig nincs túl rajta, a hasonlítgatás meg durván megalázó.

Azt sem értem, hogy milyen külső tényező az, ami miatt nem éltek együtt, ilyen a ti korotokban nem létezik, szimplán nem akartok. Leírnád?

2021. okt. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kivágnám ezt a palit, aztán felőlem merenghetne a 20 évvel ezelőtti exén élete végéig.
2021. okt. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 :D Szerintem csak pislogna, mint hal a szatyorban, ha a kérdező otthagyná.
2021. okt. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Milyen hasonlítgatásról van szó? Abból, amit írsz, nem jön le semmilyen hasonlítgatás, csak az, hogy sztorizgat egy nem teljesen komplett exéről. A (bántó) hasonlítgatás azt jelenti, hogy "neki nagy melle volt, neked meg kis melled van, ezért te kevesebbet érsz". Vagy: "ő mindig elmosogatott, mosogass el te is". Nem az jön le a leírtakból, hogy ilyen szinten emlegetné a csajt.


Másrészt kit érdekel, hogy te más generációhoz tartozol? Vagy az a bajod, hogy féltékeny vagy arra, hogy azzal a nővel együtt élt, veled meg nem? Hát akkor ezt kellene megoldani, nem ezen a hülyeségen rugózni.

2021. okt. 31. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a pali nem komplett, te pedig jobban tennéd, ha még időben lépnél. Nem is értem, miért, hogy bírtàl vele ki ennyi időt? Ilyen volt mindig? Mindig a csajàt emlegette, vagy csak most?

Mert ha mindig így volt, akkor nem vàrtam volns meg a 7 évet. Egyrészt mert miért hànytorgat fel olyan dolgot, ami rég volt màr, màsrészt meg azért, mert aki azt az exét szidja, akivel egyébként ilyen komolyan gondolta, az nekem eléggé tiltólistàs (meg az is, aki radikàlisan szidja az exeit).

Ha pedig csak mostanàban kezdte, akkor valami megvàltozott. Derítsd ki, hogy mi!

2021. okt. 31. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Nekem 4 évvel fiatalabb a barátnőm és másfél év után összeköltöztünk.

El nem tudnék képzelni 12 évvel fiatalabb barátnőt. Ez persze csak az én véleményem a nagy korkülönbségről.

Ami durva, hogy te 23 éves korod óta vagy egy férfival és 7 év alatt addig nem jutottatok el, hogy összeköltözzetek.


Az meg már csak hab a tortán, hogy nem tartja tiszteletben a kéréseidet. Megsúgom, bármi lesz, amit csinál és zavar téged (nem csak a kéretlen sztorizgatás az exről), le fogja szarni, hogy az neked rossz.

A párod nem korban hozzád való (38 évesen konkrétan 50 évessel fogsz járni) és nem tisztel téged.

Ez a kapcsolat még rákapcsolható egy lélegeztetőgépre, a kérdés van-e értelme? (tipp: nincs)

2021. okt. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki, hogy ennek nincs értelme. Te te vagy, a másik meg egy másik.
2021. okt. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!