Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm önbizalomhiányos,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm önbizalomhiányos, hogyan segíthetnék rajta ? Elég ingadozó, néha tök jól érzi magát viszont néha nagyon nem szeret a bőrében lenni és ez részben miattam is van(lejjebb részletezem). Azt gondolja, hogy a többi lány sokkal szebb, lazább.stb

Figyelt kérdés
Lassan két éve vagyunk együtt. Eleinte nem volt semmi baj, csak fél év járás után, mondtam neki egy alaptalan hülyeséget, hogy nekem egy másik lány is tetszett nemrég, de egyáltalan nem annyira mint ő. Azóta ezt már sokszor átbeszéltük és tisztáztuk, de sajnos gimiben sokszor látja azt a lányt és emiatt folyton bénábbnak érzi magát, teljesen magába roskad.Attól is fél kicsit, hogy mi lesz ha egyetemen megtetszik egy másik lány nekem és már nem fogom őt szeretni. Én ezt elképzelhetetlennek tartom, olyan sok dolog köt minket össze. Sokat szoktam dícsérni meg mondani neki, hogy milyen szép de ezek általában csak lepattannak róla. Nagyon szeretem és már néha most is a közös hosszútávú életünket tervezgetjük, de ez egy olyan probléma, amit meg kellene oldani, hogy boldogok tudjunk lenni. Már másféléve tetszett, mielőtt összejöttünk és azóta, ugyanolyan intenzívek az érzelmeim iránta, csak kicsit ezek miatt nem bízik bennem se önmagában az önbizalomhiány miatt. Hogyan tudnék ezen segíteni, hogy jobb legyen?

2021. nov. 2. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Menjen el pszichológushoz, ez az ő problémája, nem a tiéd, a csillagokat lehozhatod neki, akkor is elő fog jönni, ha magán nem változtat. A jelenét keseríti meg, és a kapcsolatotokat, ahelyett, hogy most boldog lenne.

Igen, lehet, hogy nem fog örökké tartani te, de akár ő is találhattok mást, de az a jövő, ha ettől retteg boldog jelenetek sincs, ezen kellene gondolkodnia.

2021. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Szép tanulság ez. Nem mondunk a másiknak hülyeséget, főleg ha szeretjük.
2021. nov. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

"ez az ő problémája, nem a tiéd"

1.


nem sikerült felfognod, amit kérdező írt.

épphogy a kérdező indított el egy nagyon rossz folyamatot a nőben, mert elkottyantotta, h. más nő is tetszik neki.

azóta van ez a helyzet, ami teljesen érthető.

szegény aggódik, mi van, ha kérdező felülteti, vagy titokban mással is kavar.


te sem vagy 100, kérdező.

és sorry, de nem hiszem, h. te annyira szereted a párod, ha így megaláztad és bogarat ültettél a fülébe.

2021. nov. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Azzal, hogy a kérdező egyszer tett ilyen kijelentést, normál esetben nem indokolná, hogy a lány mélyre ássa magát az önbizalomhiányban. Mindenképpen professzionális segítségre lenne szüksége a lánynak, mert bármilyen jó szándékú is vagy, ellátod bókokkal és csupa kedvességgel, nem leszel képes vele tartós eredményt elérni. Sajnos magamról is tudom, hogy az ilyenek egyszerűen csak 'leperegnek'. Aki nincs rendben önbizalom terén, az mindig be tudja magyarázni magának, hogy ő nem elég jó.


Nem neked kell dolgoznod a problémán, hanem sajnos neki.

2021. nov. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És hogyan tudnám ebben valahogy támogatni vagy a jó elindulási irányt megadni?

Hogyan probáljon meg a barátnőm ezen magán változtatni?

2021. nov. 2. 21:20
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Hát mindenképpen azzal kezd, hogy elmondod neki, milyen probléma áll fenn. (Mert lehet, mindezt észre sem veszi magán.) Beszélgess vele az érzéseiről, vitassátok meg hogy te hogyan éled át az önbizalom hiányra utaló helyzeteket és hogy ő hogyan látja, miként éli meg.

Nagyon fontos lépés a probléma felismerése. Ha ebben elindítod, és ő is változtatni akar, akkor megindulhat egyfajta ‘önsegítő folyamat’, amikor a barátnőd kezdi észre venni, ha rosszakat mond magáról/ másokhoz hasonlítja magát, és elkezd törekedni ezek elkerülésére. Szerintem legalábbis ez hatásos lehet.


Természetesen egy pszichológus is ugyanúgy elindíthatja ezen az úton, ha magától nem képes a változtatásra. Ezt a megoldást is javasolhatod neki.


Tehát azzal tudod támogatni, ha elindítod a folyamatot, ha mellette állsz és biztosítod róla, mennyire fontos neked az ő boldogsága és egészséges énképe.

2021. nov. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

#3 De, pontosan hogy ő felfogta, Te meg nem. Pontosabban egyáltalán nem vagy képben erről. A megfelelő önbizalom, önértékelés kb. az ember 3-4 éves koráig kialakul a környezet közreműködése által. Akinek ez sikerült, azt az önbizalmat ezer félresikerült megjegyzés sem billenti ki. Csak akinek meg nem sikerült megalapozni az önmagába vetett hitét, az nemcsak a félreérthető, de a teljesen ártalmatlan megjegyzéseket is ösztönösen úgy magyarázza, hogy ő jöjjön ki belőle rosszul. Az ilyen személy bármit képes önmaga ellen fordítani és állandó gyanakvással van a külvilág felé, hogy az nála mindenkit jobbnak talál. Ez kifejezetten pusztító egy párkapcsolatban, mert akárhogy rajong a másik fél, az önbizalomhiányos nemcsak nem érzi, de meg is kérdőjelezi azt. Nagyon sértő és fájdalmas tud lenni az, ha őszinte szeretetet kérdőjeleznek meg, nem csoda, hogy idővel az önbizalomhiányosok partnerei kiábrándulnak a kapcsolatból, mert ép ésszel nehéz bírni ennyi féltékenykedést, gyanakvást, rosszat feltételezést.

És igen, ezen egyedül az önbizalomhiányos fél tud változtatni, ha akar. Kívülről a világon semmit nem tudunk tenni valakivel, azon egyszerű okból, mert nem vagyunk szakemberek, képzett szakpszichológusok, akik tudják, hogy hogyan kell előcsalogatni és szembesíteni az illetővel a problémáinak gyökerét. És ha azok lennénk is, tudnánk hogy a párkapcsolatunkat nem tudjuk megmenteni a tudományunkkal, mert egyrészt elfogultak vagyunk, másrészt a "megmentő-megmentett" helyzet egyenlőtlen helyzet, a párkapcsolatnak meg alap természete az egyenlőség. Ha az nem áll fenn, nem lesz túl nagy jövője.

Tehát igen, rá kellene jönnie a párodnak, hogy a hiba az ő készülékében van és keresnie kellene egy neki megfelelő terapeutát, akivel sikerül feltárnia rossz érzései és félelmei valós gyökerét és onnantól nem fogja azt rádvetíteni.

2021. nov. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2021. nov. 6. 10:02
 9/9 anonim válasza:
62%
Majd lesz neki valaki aki boldoggá teszi! Egy nőnek az én véleményem szerint sohasem szabad így éreznie magát.
2021. nov. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!