Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sajnálatból folytatás?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek nagyon nehéz természete van. Semmi nem jó neki, hálátlan, haragos és parancsolgat egyfolytában. Nagyon szenvedek miatta, mindenben srgítek neki, amiben tudok, de csak kritizál mindenben. Nem bántásból írom, de ez már szerintem nagyon súlyos pszichés betegség nála.

Viszont, ha belegondolok, hogy elhagyom emiatt, akkor rámjön a sírás, hogy cserbenhagyom. Nagyon sajnálom szegényt, mert hihetetlenül szenved a saját viselkedésének a börtönében. Úgy érzem hogy kapaszkodik belém, én vagyok számára a stabil pont. Sokszor bocsánatot is kér és belátja, hogy rosszat tett, de van, hogy 5 perccel később újból letámad. Egyik nap az van bennem, hogy mostmár kiszállok, nem bírom tovább, aztán következő nap meggyőzöm magam, hogy hátha lesz jobb.


Volt valaki hasonló cipőben? Mi lett veletek?



2021. nov. 8. 01:05
1 2
 1/17 FoxtrotLidérc ***** válasza:
77%
Nem viheted a keresztjét, ha egyszer szenvedsz benne. Pszichológusnál/pszichiáternél járt már? Igyekszek TENNI az ellen hogy ez így maradjon? Life coach-ot felkeresett már? Ha nem, akkor hiphiphurrá, hogy te vagy neki a kapaszkodó, de ez hosszútávon édeskevés lesz. Szerintem. Nem vagy az anyja, nem vagy az apja. Nem cipelheted a válladon a terheit, ha MAGA nem akar változni. Nem vállalhatsz felelősséget érte. Nem pelekázhatod, hogy csúnyán fogalmazzak. Ő is felnőtt ember.
2021. nov. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Voltam hasonló helyzetbe.

Szedd össze magad, és vágd ki mint macskát sz@rni.

Annyira hasonló volt a helyzetem, hogy lehet ugyan arról a csajról van szó.

2021. nov. 8. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Ilyet sose tegyél, aztán mi lesz sajnálatból leélsz vele egy életet? Amíg nem állsz a sarkadra csak ilyen toxikus emberek fognak rád vadászni.
2021. nov. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Mondd azt hogy hosszu tavra nem tudsz vele tervezni aztan később meg hogy járni sem nem tudod mit akarsz tole
2021. nov. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Elmondom, én hogy jártam a hasonló barátnővel.

Szép lány volt, beleszerettem hamar. Nagyon ragaszkodó természet volt, csak néha sok. Ha valami nem tetszett neki, kertelés nélkül megmondta, sokszor tapintatlan, bunkó módon. Fiatalon jöttünk össze, így az akkori barátok le is koptak mellőlem. Nem viselték el a stílusát.


Egyikünknek se volt ideális a családi háttere, az enyém azért jobb volt.Ennek tudtam be a viselkedését.

Voltak nagy drámák, sokszor volt követelőző, de azért sok mindenben támogatott. Ami nagyon bántott, hogy mások előtt nem állt ki mellettem. Ő sose tévedett, mindig valaki más volt a hibás, ha valamit elbaszott. De ha én hibáztam, megkaptam a magamét.Nagyon könnyen megsért mindenkit a mai napig, akik nem tartoznak a szoros baráti köréhez. Viszont az évek alatt ezt a kis kört is leépítette maga körül.


Egyszer volt egy kialakuló kapcsolata más fiúval, de nem jött össze neki. Én hűséges voltam hozzá mindig, nem éltem a felkínálkozó lehetőségekkel, igaz,talán ha kettő olyan volt, akiért érdemes lett volna.


Az egyetem után elkezdtük építeni a közös jövőt.

Amiben nem változott, hogy mindig elégedetlen volt azzal, ami van. Mindig kombinált, és szidta a körülményeket. Amikor elért valamilyen célt, egy ideig elégedett volt, ilyennek szerettem, azt hittem, hogy ha lesz közös ház, befutunk egy jó munkahelyen, akkor ilyen lesz. Hát jó hülye voltam, mert ilyen sose volt, de hittem benne.

Ha majd lesz saját ház, aztán ha majd lesz közös gyerek, aztán még egy gyerek...Olyankor meg is változott, aztán jöttek a hétköznapok gondjai, és újra a régi lemez. Ahogy teltek az évek, a szexuális étvágy is csökkent. Ma már ott tart, hogy el lenne szex nélkül is. Havonta, amikor dolgoznak a hormonok, megkívánja, és utána annyi. Én látom rajta, hogy ha hetente nem dolgozom meg alaposan, teljesen idiótán viselkedik, de úgy kell kérlelni, hogy szakítsunk időt az intimitásra. Ami gyerekek mellett azért elég nehéz. Részt vettünk egy 6 alkalmas párterápián is, ez azért némileg megváltoztatta a viselkedését.

Egy ilyen nővel nagyon nehéz hosszútávra tervezni. Én hittem benne, hogy jobb lesz, de ma ott tartunk, hogy egy külön költözés, majd visszabútorozás után (ő költözött a szüleihez), szerintem csak azért nem váltunk még el, mert nincs hova mennie a gyerekekkel. Nélkülük meg nem akar. Ha nem is válnánk, mindenképpen költöznénk.

Azt tanácsolom, hogy lépd meg, amit én annak idején sajnálatból és együttérzésből nem tettem. Akkor komolyan azt gondoltam, hogy begyógyszerezi magát, ha szakítok vele. De fiatal is voltam, szerettem is, és sajnáltam. Sajnálatból viszont nem lehet kapcsolatot fenntartani, a saját bőrömön tapasztaltam meg.

2021. nov. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Na de mindig ilyen volt? Mit szerettél meg benne? Nem hasonlít anyukádra gyanúsan? :)
2021. nov. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
Hány évesek vagytok? Nem tudjátok megbeszélni?
2021. nov. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Ha szereted még és ha megváltozna, el tudod képzelni hogy vele maradsz, akkor:

Én az alábbit tudom elképzelni: "Nézd, szeretnék veled együtt maradni, nagyon kérlek, fordulj szakemberhez segítségért, mert a viselkedési nehézségek miatt nem tudok veled hosszabb távra tervezni.".

Ha már nem tudod elképzelni az együttlétet változás esetén sem, akkor nem tudom mi lenne a tapintatos kilépés-lezárás.

2021. nov. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Ja és ha már csak kizárólag sajnálatból folytatnád, akkor én a helyedben tanácsot kérnék párkapcsolattal foglalkozó szakembertől: "hogyan tudok egy ilyen kapcsolatból kilépni úgy, olyan módon zárni le, ami a másiknak a legkisebb lelki sérülést okozza".
2021. nov. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Az ex barátnőm is pont ilyen volt megspékelve egy kis "jajj hol tart az életem" plusz állandó b@sztatás mellé állandó panaszkodással. 8hónapig bírtam. Utána egyszer kifakadtam szakitottam vele tilt-töröl és megkönnyebbültem.
2021. nov. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!