Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet mukodoképes egy távkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet mukodoképes egy távkapcsolat?

Figyelt kérdés
Elsoéves egyetemista vagyok, 21 éves. A barátom most végzos gimiben, 19. A távkapcsolat miatt nagyon nem tudunk találkozni, nem olyan a kapcsolatunk mint volt. Póbáltunk beszélni róla, megoldani, de nem igazán sikerult. Nem érti meg, hogy nincs idom egész nap a telefonomon lógni, írni neki, mert még este 7kor is óráim vannak, alig vannak szuneteim. Szeintetek meddig mukodhet egy kapcsolat így? Eddig nem igazán tunt fel, de most a 2 év nagy kulonbségnek számít. Foleg úgy, hogy sokszor o hisztizik, és minden "árt" neki. Ha beszélek a napomról, féltékeny az osztálytársaimra akit említek. Ha nem említek fiúkat, akkor miért nem, biztos titkolok valamit, és igazából nem tudom mit tegyek. Az anyukájával sem jovok ki jól, mivel a "pici fia még csak 19" nagy befolyással van rá. Sokszor volt, hogy eljátszotta kórházba kell mennie, annyira rosszul van, pedig csak azt akarta, hogy a barátom haza menjen, és ne legyen nálam, mert mire hazaért, hirtelen jobban lett...Szerintetek megváltozik valami, ha jovore o is elmegy egyetemre? Fenntartható egy kapcsolat a távolság/korkulonbség ellenére? Az anyukája befolyásoltsága "elmúlik" ha egyetemista lesz?

2021. dec. 6. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Életszakasz / eq különbségek idő majd eldönti.
2021. dec. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem jár egyetemre, addig fogalma sincs, hogy mit jelent pl. este 6-kor ZH-t írni. Vagy a karácsonyt nem mással tölteni, mint a ZH-ra készülni. Csodálatos egyetemi évek, ugye!

Ha ezt nem látja be jelenleg, akkor picit önző. Anyukája reakcióját meg nem értem, mert azért már nem Anyuci pici fiáról van szó.

A leírásodból viszont picit úgy érzem, hogy Te kilépnél ebből a kapcsolatból. Így van?

2021. dec. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bevallom, egy ideje eléé bánt a dolog. Az is, hogy nem ért meg, nem támogat, és még az iskola mellett (mintha nem lenne épp elég a vizsgáimra készulni, idegeskedni hogy mindegyiken átmenjek) még o is idegesít, direkt beszólogat. Én megértem, hogy neki is rossz. De jelenleg nem tudok ellene mit tenni. Néha belátja, olyankor bocsánatot kér, de ez egy mókuskerék. Az anyukája befolyása is eléggé taszít és rosszul viselem, úgyhogy ezen okok miatt igen, elgondolkodtam rajta, hogy kilépek a kapcsolatból. Viszont szeretem, és el tudnám vele képzelni a jovom. Ugyan azokat a célokat szeretnénk elérni, ugyan úgy képzeljuk el a jovonket. Csak úgy érzem, hogy ha már egyetem alatt találkoztunk volna, vagy pár évvel késobb, akkor minden más lenne. Nem tudom mit tegyek
2021. dec. 6. 22:35
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Neked most a legfontosabb az egyetem és ezen belül az, hogy a vizsgáid sikerüljenek. Nem szabad összeszedni a sok sikertelen vizsgát, hiszen nagyon drágán adják a kredíteket.

Sajnálattal olvasom, hogy a megérzésem jó volt azzal kapcsolatban, hogy kilépnél. Most még van szerelem és biztos jól érzed magad vele még egyideig, de ha így marad ez az állapot, akkor ez a szerelem elillan.

Talán, összegezned kellene, hogy jelenleg mi elérhető számodra és mit kaphatsz. Ez mit hoz neked a jövőben. Neked kell tudni! Egy biztos, ha saját gyermekem lennél, akkor az iskolára koncentráltatnálak, mert neked ez hozza a jövőt. Be kell látni azt is, hogy majd jön egy új szerelem, aminek jelenleg semmi esélye, de kitudja mit hoz a holnap!? Szóval, koncentrálj az iskolára és a vizsgákra!

2021. dec. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet. De ha így viselkedik akkor nem.
2021. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint, ha két ember tényleg szereti egymást és van jövőképük egymással, akkor működhet pár hónapig/ évig egy távkapcsolat.


Viszont egy távkapcsolat alapja mindig a rendkívül erős bizalom. Az ő beteges féltékenykedése pedig nem a azt mutatja, hogy meglenne a bizalom.


Megkérdezhetem, hogy meddig lesztek még távkapcsolatban és hogy mekkora a táv, ill. mennyit találkoztok?


Ha esetleg azt kérdeznéd, hogy én mit tennék, akkor szerintem szakítanék és nem feltétlenül a távolság miatt, de ez a mértékű féltékenység engem nagyon idegesítene. Volt egy srác, akit ezért küldtem el…


Persze nem tudhatom, hogy a kapcsolatotok milyen minőségű alapból szóval csak az alapján tudom megítélni, hogy te mit mondasz el. :))

2021. dec. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!